Švýcarsko – Gurmánská cyklotrasa

na kole a inlajnech švýcarskými vinicemi

Kapacita

16 osob

Stravování

Snídaně

Ubytování

Stan/Penzion

Doprava

Mikrobus

Náročnost

2.- 3.

 • Zermatt a Matternhorn
 • mekka balonového létání Chateau d´Oex
 • možnost střídat kolo a inlajny
 • UNESCO: Vinice Le Lavaux
Mapa
 • dopravu mikrobusem včetně kola
 • 8x ubytování
 • 8x snídaně
 • doprovodný vůz
 • transport zavazadel
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH
 • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
 • ubytování v penzionech a hotelech se snídaní
 • mapa Kümmerly+Frey – 14/Lausanne, Vallée de Joux  1:60 000
 • mapa Kümmerly+Frey – 08/Neuenburg, Drei Seen,  Seeland, Freiburg  1:60 000
 • členství v Alpenverein

Při cestování je kromě samotného pohybu stejně důležité poznávání života tamních obyvatel. V údolí Rhôny a na březích největšího švýcarského jezera je rytmus roku již po dva tisíce let spojen s pěstováním vinné révy. Silné slunce se opírá do vysokých svahů a dává spolu s nadmořskou výškou a svěžím horským vzduchem vínům specifický charakter. Však také zdejší chasselas či pinot patří k vinařským legendám. Nemenším pokušením je lahodný sýr Gruyère pocházející z údolí řeky Sarine. Aby těch lahůdek nebylo málo, je třeba zmínit proslulou čokoládovnu Maison Cailler v Brocu. Tyto požitky podtržené úchvatnými alpskými sceneriemi dávají předpoklad, že se toto putování stane klenotem vaší sbírky zážitků. Navíc si můžete s sebou vzít inlajny a na některých etapách se projet po dálkové inline trase.

Bližší informace najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

gurmanska gurmanska gurmanska

 

Pohodová rodinná cyklistika

Všechny cyklistické zájezdy připravujeme také na vyžádání i v jiných, než katalogových termínech. Často lze akci zorganizovat pro skupiny již od 6 osob. Skupinové objednávky a poptávky zasílejte na ck@v-tour.cz 

1. den: ČR – Švýcarsko
V časných ranních hodinách odjezd mikrobusem z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska, kam dorazíme navečer. Ubytování ve Vispu na horním toku Rhôny.

2. den: Zermatt – Saas Fee / 50 km
Světoznámou siluetu Matternhornu není třeba představovat. Abychom tuto nádhernou horu spatřili na vlastní oči, zajedeme si do Zermattu. Za zajížďku stojí i Saas Fee v sousedním údolí. Chybu neudělá ani ten, kdo vyjede lanovkou za výhledy na ledovce nejvyššího vrcholu Švýcarska.

3. den:  Sion – Saillon / 72 km
Inline trasa  Sierre – Saillon / 36 km
Rhônská cyklotrasa stále mírně klesá spolu se sílícím tokem řeky Rhôny. Samotné dno údolí zde má charakter úrodné roviny s ovocnými sady a vinicemi. Není potřeba závodit, ale naopak vnímat život dolního Wallisu, ochutnat místní víno, prozkoumat hrad Sion a na závěr etapy třeba spočinout v termálních lázních v Saillon-les-Bains.

4. den: Martigny – Villeneuve / 55 km
Inline trasa  Saillon – Monthey / 30 km
Ve velkých zákrutách údolí se dá téměř s jistotou spolehnout, že urputný protivítr nám bude více než jen čechrat vlasy. Na druhou stranu zde ani za letních dnů nepanuje vražedné vedro a to i přesto, že slunce má velkou sílu – nacházíme se totiž v nejslunnějším regionu Švýcarska.  K chuti tak jistě přijde koupání v Ženevském jezeře, v jehož blízkosti pobudeme dvě noci.

5. den:  Montreaux – Chillon – Le Lavaux / 50 km
Inline trasa Monthey – Vevey /34 km
Východně od Lausianne lemuje břehy Ženevského jezera (Lac Léman) nejrozsáhlejší celistvá vinařská oblast Švýcarska – Le Lavaux. „Nekonečné“ terasy osázené vinicemi si vydobyly své jméno i na seznamu UNESCO. My si k nim navíc přidáme mondénní Montreaux a romantický hrad Chillon.

6. den: Aigle – Château-d´ Ox / 45 km
Vlastními silami nebo zubačkou (10 CHF) překonáme 1 000 metrů převýšení, abychom se mohli kochat sněhobílým masivem Mont Blancu, ostrými štíty Dentes Blanches a skalními stěnami Les Diablerets. Průsmykem Col de Mosses přejedeme do mekky balonového létání a lyžování Château-d´ Oex.

7. den: Château-d´ Oex – Fribourg / 55 km
Spolu s řekou Saane se zanoříme mezi příkré svahy budoucího přírodního parku Gruyère - Pays-Enhaut. Na konci hlubokého údolí stojí na osamoceném kopci impozantní hrad Gruyère. Již zmiňovaná čokoládovna Maison Cailler se nachází nedaleko. Odtud již stačí zamířit do Fribourgu anebo ještě odbočit k jezeru Lac d´Montsalvens.

8. den: Fribourg – Avenches – Murten / 45 km
In-line trasa: Estavayer-le-Lac – Avenches – Murten / 38 km
Středověké univerzitní město Fribourg jistě stojí za zdržení, ale neméně zajímavá jsou také opevněná městečka Avenches a Murten. Aleje, solitérní stromy, ovocné sady a především za slunečných dnů neobyčejný pohled na hradbu Alp dávají této etapě ojedinělé kouzlo. 

9. den: Švýcarsko – ČR
Po snídani přejezd Německa návrat do ČR s příjezdem do Plzně, Prahy a Brna v podvečerních hodinách.

Výškový profil:

výškový profil

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem. Z ČR odjezd v ranních hodinách, po přejezdu Německa a Švýcarska příjezd do Vispu navečer. Poslední den odjíždíme zpět po snídani. Během samotného programu potkáme doprovodný vůz převážející věci vždy jednou až dvakrát denně pro doplnění zásob.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
     
ubytko   Po celou dobu nocujeme v kempech vždy na jednu noc. Výjimkou je Villeneuve a Visp, kde spíme dvě noci. Účastníci nocují ve vlastních stanech a spacácích. Za příplatek vám můžeme zajistit ubytování v hotelech a penzionech se snídaní nebo polopenzí.
     
strava   Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací