Sněžnice

Dolomity na sněžnicích

12.3. - 16.3.2016

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3-4

6 950 Kč

Dolomity na sněžnicích

Atraktivní túry v okolí Tre Cime

Unikátní krajina Dolomit (UNESCO) neztrácí nic ze své krásy ani v zimě. Spíše naopak, neboť barevný kontrast skalních masivů a zasněžených lesů obzvlášť vynikne. Sextenské Dolomity jsou jako stvořené pro všechny zimní sporty. Pokud vám učarovalo kouzlo hlubokých závějí, jimiž se lze na sněžnicích poměrně snadno pohybovat, je tato akce to pravé právě pro vás. I jediný pohled na proslulé Tre Cime pocukrované sněhovými vločkami stojí za to, abychom obětovali najít si v zimě tři dny dovolené a vyrazili na nezapomenutelnou výpravu. A teď si navíc představte večery u hořícího krbu, posezení v sauně a horký svařák. Asi už není důvod váhat.

Čekají nás atraktivní celodenní túry včetně výstupu na Monte Piano okořeněného parádním sjezdem na sáňkách. Nocovat budeme po celou dobu v příjemných apartmánech nedaleko Toblachu.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování v apartmá
  • služby horského průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 8:30 z Prahy a Brna přes České Budějovice do italského Toblachu. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli odpoledne po skončení programu. Předpokládaný příjezd do Prahy / Brna je okolo 22:00 hod.
Nástupní místo: Praha, Brno, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve středu ve večerních hodinách nedaleko Toblachu. Vzdálenost z Brna je 670 km (8,5 hod.) a z Prahy 700 km (9 hod). Cena zájezdu v této variantě činí 5 400 Kč.

Ubytování

NOCLEHY POD STŘECHOU

Ubytováni budeme na 4 noci v apartmánovém penzionu, v klidném prostředí venkova a s nádherným výhledem na hory. Ubytování je ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích, které se plně obsazují. K dispozici máme plně vybavenou kuchyňku (varná konvice, mikrovlnka, sporák, lednice).

Stravování

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ

Stravování si řeší každý účastník individuálně. V místě ubytování je k dispozici kuchyňka, vybavená vařičem, varnou konvicí, mikrovlnkou a lednicí.

Náročnost

3/4 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ

Ačkoli je akce určena široké veřejnosti, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 600 – 2 800 m s denním převýšením max. 800 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. Předchozí účast na kurzu pohybu na sněžnicích můžeme jen doporučit - Kurz na sněžnicích v Totes Gebirge ».

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice a trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí  s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě »

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.

Podobné zájezdy