Dolomity na sněžnicích

Atraktivní túry v okolí Tre Cime

Kapacita

16 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Apartmán

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

3.- 4.

 • sjezd na sáňkách z Monte Piano
 • večerní relax v sauně a wellness
 • výstup na Gr. Pyramide
  (2 711 m)
 • možnost kombinace s běžkami
Mapa
N04-1601
12.3. - 16.3.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, apartmán)
6 950 Kč
 • dopravu mikrobusem
 • 4x ubytování v apartmá
 • služby horského průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Unikátní krajina Dolomit (UNESCO) neztrácí nic ze své krásy ani v zimě. Spíše naopak, neboť barevný kontrast skalních masivů a zasněžených lesů obzvlášť vynikne. Sextenské Dolomity jsou jako stvořené pro všechny zimní sporty. Pokud vám učarovalo kouzlo hlubokých závějí, jimiž se lze na sněžnicích poměrně snadno pohybovat, je tato akce to pravé právě pro vás. I jediný pohled na proslulé Tre Cime pocukrované sněhovými vločkami stojí za to, abychom obětovali najít si v zimě tři dny dovolené a vyrazili na nezapomenutelnou výpravu.
A teď si navíc představte večery u hořícího krbu, posezení v sauně a horký svařák. Asi už není důvod váhat.

Čekají nás atraktivní celodenní túry včetně výstupu na Monte Piano okořeněného parádním sjezdem na sáňkách. Nocovat budeme po celou dobu v příjemných apartmánech nedaleko Toblachu.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

Dolomity Dolomity Raxalpe

 

Sněžnicové zájezdy na míru
 V případě, že vám nevyhovuje vypsaný termín kterékoliv akce anebo chcete vyrazit na sněžnice pouze se svými osvědčenými parťáky, není problém poptat přes e-mail ck@v-tour.cz zájezd přesně podle vašich představ, klidně i do odlišné lokality. Obvykle je nutná účast minimálně 4 osob.

1. den: ČR – Itálie
V ranních hodinách odjezd z Brna a Prahy do italského Toblachu, ubytování v penzionu a krátká podvečerní procházka městem.

2. den: Přírodní park Rieserferner
Turistika na sněžnicích v přírodním parku Rieserferner stojí sama o sobě za námahu – při grandiózním výhledu na bílé skalní věže Dolomit dojdou slova snad každému. Údolím Valle di Motnassilone vystoupáme na vrchol Tesselberger Alm (2 128 m), abychom mohli obdivovat nejen severní Dolomity, ale také zaledněné vrcholky Zillertalských Alp.

3. den: Výstup na Gr. Pyramide (2 711)
V národním parku Fanes-Sennes nás bude tento den zajímat jeden z jeho nejvyšších vrcholů dostupný na sněžnicích – Gr. Pyramide (2 711 m). Výstup na něj, ačkoli není příliš náročný, nám zabere celý den (převýšení cca 800 m). Večer se můžeme odměnit saunou či wellness.

4. den: Monte Piano
Poslední celodenní okruh nás zavede na stolovou horu Monte Piano na dosah nejznámějším věžím celých Dolomit. Tre Cime di Lavadero snad ani není třeba popisovat. Výhledy budou hovořit za vše a paměťové karty fotoaparátů dostanou zabrat. V zimě jsou totiž Tre Cime snad ještě krásnější než v létě. Abychom si den užili naplno, můžeme si místo sestupu zpět do údolí půjčit sáňky (cca 5 €) a užít si více než pět kilometrů dlouhý sjezd.

5. den: Rifugio Boner Hütte
Dopoledne ještě podnikneme sice kratší, ale za to velmi pěknou túru k Rifugio Boner Hütte. Celé údolí nad Val Puseria, kulisy dolomitských věží i Toblach budeme mít jako na dlani. Poté už přejedeme zpět do ČR. Návrat do Prahy a Brna ve večerních hodinách.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.
mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 8:30 z Prahy a Brna přes České Budějovice do italského Toblachu. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli odpoledne po skončení programu. Předpokládaný příjezd do Prahy / Brna je okolo 22:00 hod.
Nástupní místo: Praha, Brno, České Budějovice
     
vlastni_doprava   Vlastní doprava
Sraz účastníků je ve středu ve večerních hodinách nedaleko Toblachu. Vzdálenost z Brna je 670 km (8,5 hod.) a z Prahy 700 km (9 hod). Cena zájezdu v této variantě činí 5 400 Kč.
     
ubytko   Ubytováni budeme na 4 noci v apartmánovém penzionu, v klidném prostředí venkova a s nádherným výhledem na hory. Ubytování je ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích, které se plně obsazují. K dispozici máme plně vybavenou kuchyňku (varná konvice, mikrovlnka, sporák, lednice).
     
strava   Stravování si řeší každý účastník individuálně. V místě ubytování je k dispozici kuchyňka, vybavená vařičem, varnou konvicí, mikrovlnkou a lednicí.
     
narocnost   Charakter, náročnost a předpoklady k akci:
Ačkoli je akce určena široké veřejnosti, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 600 – 2 800 m s denním převýšením max. 800 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. Předchozí účast na kurzu pohybu na sněžnicích můžeme jen doporučit - Kurz na sněžnicích v Totes Gebirge ».
     
vybaveni   Povinné vybavení:
 • sněžnice a trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí  s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
Doporučené vybavení: čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě »
       
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení »
sněžnice - mačky - cepíny - lavinové sety
     
poznamka   Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací