Dachstein na sněžnicích

Vyhlídkový Krippenstein a visuté lávky Five fingers

Kapacita

16 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Horská chata

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

2.- 3.

 • vývoz lanovkou na Krippenstein
 • vyhlídka Five fingers na Hallstattské jezero
 • ubytování na horských chatách Simonyhütte a Gjaid Alm
 • vhodné i pro začátečníky bez předchozích zkušeností
Mapa
N09-1601
12.2. - 14.2.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
4 900 Kč
N09-1602
26.3. - 28.3.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
4 900 Kč
 • dopravu mikrobusem
 • 2x ubytování na horské chatě
 • zpáteční lanovka na Krippenstein
 • služby horského průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Nejznámější a nejnavštěvovanější vrchol Severních vápencových Alp zná většina z nás pouze v létě, ale v zimě jsou okolní zasněžená panoramata snad ještě působivější. Vysoká nadmořská výška dává prakticky 100% záruku sněhu a atraktivní prostředí garantuje nezapomenutelné scenérie. Především ranní východ slunce ozařující zasněžený Dachstein, který si vychutnáme přímo z terasy Simonyhütte (2 203 m), okouzlí nejednoho z Vás. 

Nenáročné třídenní putování nám výrazně usnadní lanovka na Krippenstein. Vychutnáme si výhledy z vrcholové rozhledny na podstatnou část Totes Gebirge a celého masivu Dachsteinu včele se zaledněným Hoher Dachsteinem. Pěkně z výšky z visutých lávek Five fingers se budeme koukat na město Hallstatt (UNESCO) s jeho přilehlým jezerem. Zázemím nám budou útulné horské chaty s možností občerstvení. 

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

Sněžnicové zájezdy na míru
 V případě, že vám nevyhovuje vypsaný termín kterékoliv akce anebo chcete vyrazit na sněžnice pouze se svými osvědčenými parťáky, není problém poptat přes e-mail ck@v-tour.cz zájezd přesně podle vašich představ, klidně i do odlišné lokality. Obvykle je nutná účast minimálně 4 osob.

1. den: ČR – Gjaid Alm
Brzký ranní odjezd z Brna a Prahy do Obertraunu (515 m) odkud nás lanovka vyveze prakticky až na vrchol Krippenstein (2 105 m). Seznámení se sněžnicemi a lavinovou výbavou a přesun na horskou chatu Gjaid Alm (1 739 m), kde se ubytujeme. Po cestě si vychutnáme výhledy z rozhledny na vrcholku Krippenstein a známé vyhlídky Five fingers, která ční nad Hallstattským jezerem.

2. den: Gjaid Alm – Simonyhütte
Po zimních značených cestách se vydáme směrem na Wiesberghaus (1 873 m). Občerstveni pak zahájíme stoupání na horskou chatu Simony (2 203 m), kde strávíme další noc. Celý den si budeme užívat nádherného prostředí masivu Dachsteinu.

3. den: Hallstatt
Z chaty nás čeká sestup ke stanici lanovky na Krippenstein, která nás dopraví zpět do údolí Obertraunu. Krátká prohlídka zimního Hallstattu (UNESCO) a přejezd zpět do ČR. Návrat přes České Budějovice do Prahy a Brna ve večerních hodinách.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v brzkých ranních hodinách z Brna (případně druhým mikrobusem z Prahy) přes České Budějovice do Hallstattu. Předpokládaný návrat zpět do Brna a Prahy je v neděli kolem 20 hod.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
     
vlastni_doprava   Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 11:30 v Obertraunu u dolní stanice lanovky na Krippenstein. Automobil je možné zaparkovat zdarma u dolní stanice lanovky po celou dobu zájezdu.Vzdálenost z Brna do Obertraunu je 430 km (5 hod), z Prahy pak 370 km (5,5 hod). Cena zájezdu v tomto případě činí 4 000 Kč.
     
ubytko   Ubytováni budeme na horských chatách Gjaid Alm a Simonyhütte ve společných noclehárnách vždy na jednu noc. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká hygienická vložka do spacáku (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 13 €/noc za ubytování. Za příplatek 12-15 €/noc je možné zajistit ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (nutné rezervovat v předstihu).
     
strava   Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně 10-12 €, polopenze 25-30 €). K dispozici je pitná voda, WC. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní a vaří se výhradně venku před chatou.
     
narocnost   Náročnost: Ačkoli je možné se zájezdu zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 600 – 2 300 m s denním převýšením max. 700 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. To však není podmínkou účasti. Předchozí účast na kurzu pohybu na sněžnicích můžeme jen doporučit - Kurz na sněžnicích v Totes Gebirge ».
     
vybaveni   Povinné vybavení:
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda 
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
Doporučené vybavení:čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě »
     
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení »
sněžnice - mačky - cepíny - lavinové sety
     
poznamka   Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.
 

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací