Sněžnice

Dachstein na sněžnicích

12.2. - 14.2.2016

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

4 900 Kč

26.3. - 28.3.2016

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

4 900 Kč

Dachstein na sněžnicích

Vyhlídkový Krippenstein a visuté lávky Five fingers

Nejznámější a nejnavštěvovanější vrchol Severních vápencových Alp zná většina z nás pouze v létě, ale v zimě jsou okolní zasněžená panoramata snad ještě působivější. Vysoká nadmořská výška dává prakticky 100% záruku sněhu a atraktivní prostředí garantuje nezapomenutelné scenérie. Především ranní východ slunce ozařující zasněžený Dachstein, který si vychutnáme přímo z terasy Simonyhütte (2 203 m), okouzlí nejednoho z Vás. 

Nenáročné třídenní putování nám výrazně usnadní lanovka na Krippenstein. Vychutnáme si výhledy z vrcholové rozhledny na podstatnou část Totes Gebirge a celého masivu Dachsteinu včele se zaledněným Hoher Dachsteinem. Pěkně z výšky z visutých lávek Five fingers se budeme koukat na město Hallstatt (UNESCO) s jeho přilehlým jezerem. Zázemím nám budou útulné horské chaty s možností občerstvení.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování na horské chatě
  • zpáteční lanovka na Krippenstein
  • služby horského průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v brzkých ranních hodinách z Brna (případně druhým mikrobusem z Prahy) přes České Budějovice do Hallstattu. Předpokládaný návrat zpět do Brna a Prahy je v neděli kolem 20 hod.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 11:30 v Obertraunu u dolní stanice lanovky na Krippenstein. Automobil je možné zaparkovat zdarma u dolní stanice lanovky po celou dobu zájezdu.Vzdálenost z Brna do Obertraunu je 430 km (5 hod), z Prahy pak 370 km (5,5 hod). Cena zájezdu v tomto případě činí 4 000 Kč.

Ubytování

NOCLEHY POD STŘECHOU

Ubytováni budeme na horských chatách Gjaid Alm a Simonyhütte ve společných noclehárnách vždy na jednu noc. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká hygienická vložka do spacáku (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 13 €/noc za ubytování. Za příplatek 12-15 €/noc je možné zajistit ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (nutné rezervovat v předstihu).

Stravování

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně 10-12 €, polopenze 25-30 €). K dispozici je pitná voda, WC. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní a vaří se výhradně venku před chatou.

Náročnost

2/3 - NENÁROČNÉ

Ačkoli je možné se zájezdu zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 600 – 2 300 m s denním převýšením max. 700 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. To však není podmínkou účasti. Předchozí účast na kurzu pohybu na sněžnicích můžeme jen doporučit - Kurz na sněžnicích v Totes Gebirge ».

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda 
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě »

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.

Podobné zájezdy