Zimní Slovinsko

na sněžnících do Julských Alp

Kapacita

16 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Pension

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

2.- 3.

 • vhodné i pro začátečníky bez předchozích zkušeností
 • ubytování v soukromí u Bovce
 • návštěva horolezeckého muzea
 • lze kombinovat s lyžováním, běžkami
Mapa
N08-1601
10.2. - 14.2.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
6 500 Kč
N08-1602
2.3. - 6.3.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
6 500 Kč
 • dopravu mikrobusem
 • 4x ubytování
 • služby mezinárodního horského průvodce UIMLA
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Julské Alpy patří k vyhledávaným cílům. Především v letních měsících často doslova praskají ve švech, avšak v zimních měsících se turistický ruch snižuje na přijatelnou míru a návštěvníci tak mají možnost si užít okolní krásu hor mnohem více v klidu. Bílé vrcholky hor navíc dávají okolí neopakovatelnou atmosféru.

Základnou nám bude útulné ubytování v soukromí nedaleko Bovce, odkud budeme vyrážet k jednodenním výletům na vyhlídkové vrcholy i za všudypřítomnými pozůstatky opevnění z první světové války.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

Engadin   Engadin

 

Sněžnicové zájezdy na míru
 V případě, že vám nevyhovuje vypsaný termín kterékoliv akce anebo chcete vyrazit na sněžnice pouze se svými osvědčenými parťáky, není problém poptat přes e-mail ck@v-tour.cz zájezd přesně podle vašich představ, klidně i do odlišné lokality. Obvykle je nutná účast minimálně 4 osob.

1. den: Přejezd do Slovinska
Odjezd v ranních hodinách  přes Rakousko do Slovinska, prohlídka slovinského horolezeckého muzea v Dovje a přejezd přes Itálii do vesničky Žaga, nedaleko Bovce. Ubytování a pro zájemce krátká večerní prohlídka městečka Bovec.

2. den: Okolí Bovce a soutok řeky Soča
Z centra Bovce úbočím hory Rombon zamíříme k pevnosti Herman a Kluže. Koryto řeky Korytnice nás zavede k romantickému kostelíku Sv.Lenart.  Prozkoumáme pozůstatky opevnění z první světové války na vrchu Rabelnik a navštívíme soutok řek Soča a Korytnice. Zastavení v městečku Bovec a u vodopádu Virje.

3. den: Sella Nevea
Ze sedla Sella Nevea (1 162 m) vystoupáme k horské chatě Gilberti (1 850 m), která nám nabídne zimní panoramatické výhledy na Italskou i Slovinskou část Julských Alp. Alternativně je možný výstup na vrcholek Bela Peč (2 146 m), přes Pic Majot (1 828 m) nacházející se pod severní stěnou masivu Visoki Kanin. Návrat zpět do sedla Sella Nevea.

4. den: Matajur
Z Italské vesničky Montemaggiore se vydáme na sněžnicích k horské chatě Dom na Matajure (1 550 m), krátký odpočinek a přesun na vrchol Matajur (1 641 m). Ten je známý fantastickými rozhledy na celý hřeben Julských Alp, pohoří Kamnické Alpy i Pádskou nížinu s Jaderským mořem. Přes horskou chatu Gugliemo Pelizzo (1 320 m) zpět k autům a zastavení v Italském městečku Kobarid.

5. den: Dolina Zadnja Trenta s vodopády
Poslední den nás zavede do doliny Zadnja Trenta, odkud se s minimálním převýšením dostaneme k ledopádům Suhego pod úbočím hory Bavški Grintavec (2 347 m). Návštěva vodopádu v soutěsce Mlinarica a odjezd přes Itálii a Rakousko domů.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem. Ranní odjezd z Brna přes Rakousko a Itálii do Slovinska. Mikrobus z Prahy jede přes České Budějovice. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy je v neděli kolem 23:00.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
     
vlastni_doprava   Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků je ve středu ve večerních hodinách ve vesničce Žaga ve Slovinsku. Vzdálenost z Brna je 550 km (6 hod.), z Prahy pak 600 km (7,5 hod). Cena zájezdu v této variantě činí 5 500 Kč.
     
ubytko   Ubytováni budeme na 4 noci v soukromí ve vesničce Žaga. Můžete si vybrat z vícelůžkového pokoje nebo dvoulůžkových pokojů za příplatek 20€/os/zájezd. Pokoje mají plně vybavenou kuchyňku (varná konvice, mikrovlnka, sporák, lednice), koupelnu s wc. Na dvoulůžkových pokojích jsou lůžkoviny i ručníky v ceně. Na vícelůžkovém pokoji je potřeba mít vlastní spací pytel.
     
strava   Stravování si řeší každý účastník individuálně. V místě ubytování je k dispozici kuchyňka, vybavená vařičem, varnou konvicí, mikrovlnkou a lednicí. Dokoupení čerstvých potravin je možné každý den v obchodě, který leží 50 metrů od ubytování, případně v Bovci, nebo Kobaridu. Na večeři můžeme chodit do vyhlášené restaurace, která je vzdálená 10 minut chůze. V případě provozu horských chat využijeme jejich pohostinnost a ochutnáme místní speciality.
     
narocnost   Náročnost: Ačkoli je akce určena široké veřejnosti, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 200 – 1 900 m s denním převýšením max. 800 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. Vhodné i pro začátečníky jako první seznámení s pohybem v zimním terénu.
     
vybaveni   Povinné vybavení:
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda 
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
Doporučené vybavení:čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě »
     
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení »
sněžnice - mačky - cepíny - lavinové sety
     
poznamka   Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.
 

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací