Sněžnice

Zimní Slovinsko

10.2. - 14.2.2016

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

6 500 Kč

2.3. - 6.3.2016

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

6 500 Kč

Zimní Slovinsko

na sněžnících do Julských Alp

Julské Alpy patří k vyhledávaným cílům. Především v letních měsících často doslova praskají ve švech, avšak v zimních měsících se turistický ruch snižuje na přijatelnou míru a návštěvníci tak mají možnost si užít okolní krásu hor mnohem více v klidu. Bílé vrcholky hor navíc dávají okolí neopakovatelnou atmosféru.

Základnou nám bude útulné ubytování v soukromí nedaleko Bovce, odkud budeme vyrážet k jednodenním výletům na vyhlídkové vrcholy i za všudypřítomnými pozůstatky opevnění z první světové války.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování
  • služby mezinárodního horského průvodce UIMLA
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Ranní odjezd z Brna přes Rakousko a Itálii do Slovinska. Mikrobus z Prahy jede přes České Budějovice. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy je v neděli kolem 23:00.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve středu ve večerních hodinách ve vesničce Žaga ve Slovinsku. Vzdálenost z Brna je 550 km (6 hod.), z Prahy pak 600 km (7,5 hod). Cena zájezdu v této variantě činí 5 500 Kč.

Ubytování

NOCLEHY POD STŘECHOU

Ubytováni budeme na 4 noci v soukromí ve vesničce Žaga. Můžete si vybrat z vícelůžkového pokoje nebo dvoulůžkových pokojů za příplatek 20€/os/zájezd. Pokoje mají plně vybavenou kuchyňku (varná konvice, mikrovlnka, sporák, lednice), koupelnu s wc. Na dvoulůžkových pokojích jsou lůžkoviny i ručníky v ceně. Na vícelůžkovém pokoji je potřeba mít vlastní spací pytel.

Stravování

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ

Stravu si řeší každý účastník individuálně. V místě ubytování je k dispozici kuchyňka, vybavená vařičem, varnou konvicí, mikrovlnkou a lednicí. Dokoupení čerstvých potravin je možné každý den v obchodě, který leží 50 metrů od ubytování, případně v Bovci, nebo Kobaridu. Na večeři můžeme chodit do vyhlášené restaurace, která je vzdálená 10 minut chůze. V případě provozu horských chat využijeme jejich pohostinnost a ochutnáme místní speciality.

Náročnost

2/3 - NENÁROČNÉ

Ačkoli je akce určena široké veřejnosti, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 200 – 1 900 m s denním převýšením max. 800 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. Vhodné i pro začátečníky jako první seznámení s pohybem v zimním terénu.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda 
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě »

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.

Podobné zájezdy