Švýcarsko – Mittelland

na kolech a inlajnech švýcarskou Středozemí

Kapacita

16 osob

Stravování

Snídaně

Ubytování

Stan

Doprava

Mikrobus

Náročnost

2.

 • možnost střídání kola a inlajnů
 • nejdelší dálková in-line trasa Evropy
 • denně koupání v řekách a jezerech
 • fotogenické vinice a lahodné víno
Mapa
 • dopravu mikrobusem včetně kola
 • 5x ubytování v kempech
 • snídaně
 • doprovodný vůz
 • transport zavazadel
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH
 • cestovní pojištění
 • pojištění storna zájezdu
 • ubytování v hotelech a penzionech se snídaní
 • mapa Kümmerly+Frey 08 / Neuenburg, Drei Seen, Seeland, Freiburg 1:60  000 – 449 Kč
 • mapa Kümmerly+Frey 19 / Solothurn 1:60 000 – 449 Kč
 • členství v Alpenverein

Mezi Alpami a Jurou, tedy nejvýznamnějšími horskými celky Švýcarska, se rozkládá malebná a po staletí člověkem kultivovaná krajina, nazývaná Mitteland. Vodu mnoha menších řek a potoků odtud odvádí do Rýna Aare znamenající pro Švýcary to, co pro Čechy Vltava. Mohutný tok nádherně čisté vody sem přitéká ze vzdálených ledovců Bernských Alp a nám bude dělat věrného průvodce v první části zájezdu. Druhou polovinu zájezdu strávíme v malebném kraji tří jezer (Neuchâtelské, Bielerské a Murtenské), jemuž vévodí jeden z nejvyšších vrcholů pohoří Jura – Chasseral (1 607 m).
Samotná cyklo a inlajnová stezka začíná v Landquartu daleko proti proudu Rýna a končí v Estavayer-le-Lac. Je to nejdelší značená stezka Evropy. Prakticky v celé délce ji s inlajnisty sdílí také cyklisté. Proto se přímo nabízí si vzít s sebou i kolo a občas sportovní náčiní vyměnit. V námi projížděném úseku není žádné výrazné stoupání či klesání a tak si na bruslích vystačíte s běžnou šikovností.

Mitteland Mitteland Mitteland

 

Pohodová rodinná cyklistika

Všechny cyklistické zájezdy připravujeme také na vyžádání i v jiných, než katalogových termínech. Často lze akci zorganizovat pro skupiny již od 6 osob. Skupinové objednávky a poptávky zasílejte na ck@v-tour.cz 

1. den: ČR – Švýcarsko
V časných ranních hodinách odjezd mikrobusem z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska. Cestou zastavíme u proslulých Rýnských vodopádů u Schaffshausenu. Navečer se ubytujeme nedaleko Oltenu.

2. den: Olten – Solothurn (38 km)
Průvodcem této etapy je řeka Aare, která protéká mezi Aarburgem a Wngenem mírně zvlněnou krajinou Mittelandu v její nejryzejší podobě.  Stezka vede převážně po hrázi řeky a tak budeme moci obdivovat několik vodních elektráren a také jadernou elektrárnu Gösgen.

3.den: Solothurn – Biel (33 km)
Malebné město Solothurn má sice část centra uzavřenou pro automobily, ale na jeho středověkou minulost odkazuje dláždění z kočičích hlav. Je to tedy jedno z mála míst na in-line trase, kde je lepší brusle sundat a projít se pěšky anebo na kole. Dále nás trasa povede původní krajinou lužních lesů a říčních náplav, které jsou dodnes útočištěm divokých zvířat i ptactva.

4. den: Biel – Le Landeron (20 km)
V Bielu si projedeme nábřežní promenádu a budeme pokračovat po břehu Bielerského jezera do oblasti tzv. Groose Moos. Po zregulování toku řek a propojení jezer plavebními kanály vede inlajnová stezka mezi úrodnými zeleninovými a obilnými poli. Kdo se nenechá zlákat některou z bezpočtu krásných písečných pláží nebo historickými městečky Erlach a Le Landeron, může dojet až do Neuchâtelu.

5. den: Le Landeron – Murten (30 km)
I tento den je možné pojmou vyloženě odpočinkově, neboť si můžeme vybrat, zda se budeme koupat v Murtenském, Bielerském anebo Neuchâtelském jezeře. Mezi těmito velkými jezery se nachází hora (alespoň dle názvu) Mont Vully (653 m), skýtající panoramatický výhled nejen na nejbližší okolí, ale prakticky na celý Mittelland mezi Alpami a Jurou. Dalším lákadlem mohou být vinice a vinné sklípky ve vesnicích na jejím úpatí.

6. den: Murten – Avenches – Estavayer-le-Lac (38 km)
Závěrečný úsek korunují opevněná městečka Murten a Avenches, kde dokonce můžeme spatřit i amfiteátr a další památky z dob Říma. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

7. den: Švýcarsko – ČR
Po nočním přejezdu Německa návrat do ČR s příjezdem do Plzně, Prahy a Brna v dopoledních hodinách.

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem nebo autobusem (dle počtu účastníků). Z ČR odjezd v ranních hodinách, po přejezdu Německa a Švýcarska příjezd k Oltenu navečer. Poslední den odjíždíme zpět ve večerních hodinách. Během samotného programu potkáme doprovodný vůz převážející věci vždy jednou až dvakrát denně pro doplnění zásob.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
     
auto   Varianta s vlastní dopravou = možnost individuální délky zájezdu
Z níže uvedené tabulky si snadno vypočtete cenu zájezdu na den vztaženou k počtu osob ve vaší skupině. Můžete tedy s námi projet úplně celou trasu anebo si vybrat jen jen její část (nejméně tři navazující etapy). Cena zahrnuje naše služby od začátku první etapy po konec etapy poslední plus transfer do výchozího bodu. Věci, které budete chtít vzít s sebou, převáží doprovodný vůz.

Cena zájezdu na osobu ve skupině a den zájezdu
počet osob 1 – 2 3 4 5 6 7
kemp 880 Kč 820 Kč 780 Kč 750 Kč 730 Kč 720 Kč
hotel 1650 Kč 1590 Kč 1550 Kč 1520 Kč 1500 Kč 1490 Kč
     
ubytko   Po celou dobu nocujeme v kempech vždy na jednu noc. Účastníci spí ve vlastních stanech a spacácích. Na vyždání vám můžeme zajistit ubytování v hotelech a penzionech se snídaní. 
     
strava   Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.
     
narocnost   Doporučený typ kola: trekingové, případně silniční

Pořadatel zájezdu: CK Mountain Adventures


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací