Transalp - Swiss Trails MTB

z Oberstdorfu do Ascony

Kapacita

12 osob

Stravování

Snídaně

Ubytování

Stan/Penzion

Doprava

Mikrobus

Náročnost

5.

 • sedmidenní MTB přejezd z Německa do Itálie
 • celkem 435 km a 13 360 výškových metrů
 • doprovodný vůz a převoz zavazadel
 • z nejvyšších partií hor do nejnižšího bodu Švýcarska
Mapa
 • dopravu mikrobusem včetně kola
 • 8x ubytování v kempu
 • 8x snídaně
 • doprovodný vůz
 • transport zavazadel
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH
 • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
 • ubytování v hotelech a penzionech se snídaní
 • členství v Alpenverein

Mohlo by se zdát, že je transalp jako transalp. Hlavně projet z Německa do Itálie. Jenže fajnšmekři rozlišují desítky způsobů, kudy Alpy na horském kole překonat. Dovolte nám nyní představit jednu z výběrových tras, vedoucí o něco západněji, než klasika končící u Lago di Garda. Swiss Trails nás totiž zavedou také do bajkerům zaslíbeného Graubündenu na východě Švýcarska. Do historické Chiavenny se dostaneme po jedné z nejvýznamnějších obchodních cest, po které již za Římanů karavany překonávaly Alpský hřeben. Po zdolání vysokých průsmyků Splügenpass a San Bernardinopass se dostaneme do kantonu Ticino, kde se nachází vůbec nejnižší bod Švýcarska.
Po celou dobu s námi jede doprovodný vůz. Jeho trasa však často vede zcela jiným údolím, než kudy jedou bajkeři.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

swiss swiss swiss

 

1. den: ČR – Německo
V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy, Plzně a dále do německého Oberstdorfu, ubytování.

2. den: Oberstdorf – Dalaas  / → 55 km ↑1 800 m 
První etapu zahájíme s výhledem na skokanské můstky ve známém zimním středisku Oberstdorfu. Po asi 700 výškových metrech na asfaltu následuje technicky náročnější úsek, v němž budeme nespíše kola tlačit. Skutečným zážitkem je ovšem následný sjezd, v němž si vychutnáme nejen samotný trail, ale také nádhernou přírodu. Trasa vede dále vzhůru na Rauches Joch (1 918 m) většinou po klidných silničkách a horských cestách. Na závěr etapy se zapotíme ve sjezdu do Dalaasu.

3. den: Dalaas – Gargellen / → 50 km ↑1 800 m
Po zdolání Arlbergpassu (1 793 m) a pěkném technickém sjezdíku do St. Antonu pojedeme typickou krajinou severních Alp, jíž zde vévodí zaledněný masiv Silvretta. Rozmanitými výhledy se budeme moci kochat během celého tisícimetrového stoupání po šotolinových cestách. Po přestávce na chatě ve výšce 2 300 m nad mořem nás čeká svižný sjezd k jezeru a lyžařskému středisku Galtür zpestřený několika singltraily. Údolím Montafon dorazíme do dnešního cíle v Gargellen.

4. den: Gargellen – Arosa / → 60 km ↑ 2 450 m
Po ránu pěkně zostra nastoupáme prvních 400 výškových metrů po šotolinových cestách a dalších 400 metrů v terénu. Někdo zde kdysi prohlásil, že čím obtížnější výjezd, tím lepší výhled. Technický sjezd se určitě také nedá nazvat odpočinkovým. Na singltrailu ke slovu přijdou jak brzdy, tak rovnováha. Za švýcarským Klosters následuje další 1 000 metrový výjezd po příjemných horských cestách do jedinečného, loukami pokrytého průsmyku Duranapass. Ke zdejšímu koloritu patří i typické graubündenské salaše.

5.den: Arosa - Savognin / → 60 km  ↑ 800 (1 600) m
Odpočinkový den zahájíme výjezdem lanovkou. Skalní bajkeři mohou pochopitelně 800 výškových metrů šlapat. Z vrcholu krásně uvidíme klikatící se trail, který budeme sledovat. Čeká nás úžasný sjezd o více než 1700 metrů níže, a to v různém terénu. Od poměrně strmého a technického začátku až po snadnější, ale o to svižnější hlavní část. Závěrečných 600 výškových metrů do Savogninu vyjedeme po klidné asfaltce.

6. den: Savognin – Chiavenna /  → 85 km  ↑ 1 900 m
Savognin opustíme po lesních cestách, které se za Bivio změní v nefalšované horské stoupání. Než dojedeme do průsmyku Septimerpass (2 310 m), pěkně se zapotíme. Ovšem následný sjezd určitě utkví v paměti. Dávná obchodní stezka vybudovaná Římany se překvapivě dobře zachovala a mnoha ostrými serpentinami nás dovede do Bergellu. Než spatříme vodopád nad Chiavennou, pěkně se projedeme po šotolinových cestách mezi jednotlivými městečky pod žulovými stěnami proslulých štítů.

7. den: Chiavenna – Splügen /  → 65 km  ↑ 1 950 m
Daní za včerejší nádherný sjezd bude předlouhé stoupání do průsmyku Spügenpass (2 115 m), kterým se po další historické obchodní stezce vrátíme na území Švýcarska. Zaslouženou odměnou bude více než 7 km dlouhý trail dolů k jedne ze zdrojnic Rýna, Hinterrhein.

8. den: Splügen – Belinzona /  → 80 km  ↑ 550 m
Lesními cestami a pěšinami mírně vystoupáme podél řeky. Lesy postupně ustoupí křovinaté vegetaci, aby se krajina úplně otevřela v průsmyku San Bernardino (2 065 m). Tím máme splněno  a dále už posvištíme z kopce a po rovině do Belinzony. Zdejší soustava hradů, kdysi nazývaná „opevněná brána Alp“ je na seznamu UNESCO.
V Asconě, na břehu Lago di Maggiore, se ocitneme v nejnižším místě Švýcarska ve výšce pouhých 265 m nad mořem. A zde také náš velkolepý přejezd končí. Užijeme si zaslouženou večerní pohodu.

9. den: Švýcarsko – ČR
Po snídani vyrazíme na přejezd Švýcarska a Německa s návratem přes Plzeň a Prahu do Brna, kam dorazíme v podvečerních hodinách.

Výškový profil:

výškový profil

mikrobus  
Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd v pondělí v dopoledních hodinách z Brna přes Prahu a Plzeň do německého Oberstdorfu, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět po snídani. Během samotného programu potkáme doprovodný vůz na některých etapách jednou denně, na jiných jen ráno a večer.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
     
ubytko   Po celou dobu nocujeme v kempech vždy na jednu noc. Účastníci spí ve vlastních stanech a spacácích. Na vyžádání vám můžeme zajistit ubytování v hotelech a penzionech se snídaní nebo polopenzí.
     
strava   Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.
     
narocnost   Doporučený typ kola: horské pro cross country
Náročnost: 5 / Technická náročnost: 4 - 5
Kondičně náročná akce vyžadující nejen vytrvalost, ale i zkušenost s jízdou v terénu. Čekají nás celodenní etapy (viz délky etap a převýšení směrem do kopce v programu) v horských podmínkách, kde je nutné počítat s citelnými výkyvy teplot, větrem i možností srážek a být pro tyto případy vybaven. Trasa je volena tak, aby bylo možné zkracování etap v případě nouze (počasí, zdravotní stav, úbytek sil). Pohybovat se budeme ve výškách 840 – 2 400 m.

 

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací