Aktuality

Jebel Toubkal a Sahara

 • výstup na Jebel Toubkal (4 167 m)
 • trek s velbloudí karavanou na Sahaře
 • berberské vesnice a fotogenická terasová políčka
 • pestrobarevné trhy v Marrákeši (UNESCO)

Vysoký Atlas, nejvyšší horský masiv severní Afriky, v sobě ukrývá jedny z nejkrásnějších a nejpůsobivějších oblastí Maroka. Je to historická a zeměpisná hranice mezi severními pláněmi a oblastí přední Sahary, v údolích obydlena Berbery, jež je velmi odlišná od hlavních turistických  atrakcí a městského života.

V poušti, přes horké poledne, je oproti horám delší odpočinek ve stínu. Cílem je projít trasu z pouštní vesnice M´Hamid ke Lví duně a zpět. Marocká část Sahary není bezútěšná poušť – písečné duny jsou spoře porostlé tamaryšky a tak nás čekají večery v písku u malého ohýnku pod nekonečnou pouštní oblohou. O naše pohodlí a bezpečí, v tolik pro nás neznámém prostředí, se budou starat místní beduíni.

Během treku v horách i poušti jdeme nalehko, neboť naše batohy se vezou na hřbetech najatých mul a velbloudů, o naše žaludky se po celý den stará domorodý kuchař.

 

Detail zájezdu

 

Další aktuality

Archiv aktualit
 • Festival DO HOR! 7.3.2019

  METEOROLOGIE, PLÁNOVÁNÍ HORSKÝCH TÚR A HORSKÁ FOTOGRAFIE

  Horská meteorologie, plánování túry s využitím moderních mobilních aplikací. Fotografování v horách a na cestách, tipy k postprodukci skvělých snímků.

  Zobrazit více
 • Co se chystá? Sněžnice i expedice!

  Nyní je ten pravý čas vybrat si vaši letošní expediční cestu, na většinu z nich již nakupujeme letenky a co nevidět vyrážíme! Zimní akce jsou také v plném proudu, aktuální nabídku najdete pohromadě právě zde.

  Zobrazit více
 • Za sněhem či za sluníčkem?

  Připravili jsme pro vás přehled nadcházejících sněžnicových, skialpových i expedičních akcí. Vyberte si vaši dovolenou ať již za teplem, či do super sněhových závějí.

  Zobrazit více