Jebel Toubkal a Sahara

 • výstup na Jebel Toubkal (4 167 m)
 • trek s velbloudí karavanou na Sahaře
 • berberské vesnice a fotogenická terasová políčka
 • pestrobarevné trhy v Marrákeši (UNESCO)

Vysoký Atlas, nejvyšší horský masiv severní Afriky, v sobě ukrývá jedny z nejkrásnějších a nejpůsobivějších oblastí Maroka. Je to historická a zeměpisná hranice mezi severními pláněmi a oblastí přední Sahary, v údolích obydlena Berbery, jež je velmi odlišná od hlavních turistických  atrakcí a městského života.

V poušti, přes horké poledne, je oproti horám delší odpočinek ve stínu. Cílem je projít trasu z pouštní vesnice M´Hamid ke Lví duně a zpět. Marocká část Sahary není bezútěšná poušť – písečné duny jsou spoře porostlé tamaryšky a tak nás čekají večery v písku u malého ohýnku pod nekonečnou pouštní oblohou. O naše pohodlí a bezpečí, v tolik pro nás neznámém prostředí, se budou starat místní beduíni.

Během treku v horách i poušti jdeme nalehko, neboť naše batohy se vezou na hřbetech najatých mul a velbloudů, o naše žaludky se po celý den stará domorodý kuchař.

 

Detail zájezdu

 

Další aktuality

Archiv aktualit
 • Poslední volná místa na letních akcích!

  Léto je v plném proudu a my vyrážíme na řadu super akcí! Připravili jsme pro vás přehled blížících se zájezdů, na kterých zbývají poslední volná místa.

  Zobrazit více
 • V-tour blog!

  Ať už se chystáte na dovolenou, nebo si potřebujete jednoduše odpočinout od každodenních starostí, máme tu pro vás zbrusu nový blog, který budeme průběžně plnit neodolatelnými články ze světa cestování a outdooru!

  Zobrazit více
 • Nové termíny Expedic 2020 na webu!

  Rádi plánujete větší dovolenou dostatečně dopředu? Na našem webu již najdete přehled termínů oblíbených expedic pro Silvestr 2019 a jaro 2020 - a že je z čeho vybírat! Pamatujte, sny se neodkládají, ale realizují!

  Zobrazit více