Ženevské jezero

Top destinace Švýcarska!

Źeneva, cern, Chillon, cailler, gruyere

Rozlehlé Ženevské jezero se může honosit titulem největšího švýcarského, ale zároveň také francouzského jezera. Ve svém okolí nabízí nespočet exkurzí, atrakcí, přírodních scénérii i historie, na které vám pár dní bude těžko stačit.

Největší Švýcarské jezero

Rozlehlé Ženevské jezero se může honosit titulem největšího švýcarského, ale zároveň také francouzského jezera – z jedné třetiny totiž patří Francii. Zvláště za slunečného počasí je jezero půlměsícovitého tvaru neodmyslitelným cílem mnoha milovníků přírody. Nedaleko jezera stojí za zmínku výjezd lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m), odkud máte Mont Blanc téměř na dosah, nebo horské městečko Zermatt nabízející podívanou na Matterhorn a další okolní čtyřtisícovky.

Přímo v Ženevě se nachází Mezinárodní vědecké centrum pro jaderný výzkum – CERN, kde lze zdarma navštívit expozice Microcosmos a Globe mapující práci této jedinečné mezinárodní instituce. Pro fanoušky fyziky je možné domluvit i celodenní program s laboratorními pracemi a sestavením vlastní mlžné komory.

Trocha historie a téměř pohádkové architektury na vás dýchne v nádherném vodním hradu Chillon z 12. století, který patří mezi nejlépe dochované památky tohoto druhu v Evropě. Malebnou procházkou od hradu podél pobřeží dojdete k letovisku na „švýcarské riviéře“ – Montreux oblíbené i Frediem Mercurym.

Lausanne, hlavní město kantonu Vaud severovýchodně od Ženevy, se pyšní úchvatnou gotickou katedrálou s výhledem na jezero a okolními vrcholky. Město je spjato s historií olympijských her. Interaktivní Olympijské muzeum nezklame velké ani malé.

V případě mračen lze navštívit malebné městečko Broc, které je neodmyslitelně spojováno s lahodnou švýcarskou čokoládou Cailler. Netopme se ale pouze v chuti čokolády a nezapomeňme na sýrárnu Gruyere, která je pouhých pár kilometrů dále, a která stejně jako čokoládovna nabízí prohlídku výroby a možnosti ochutnávek. Garantujeme vám, že nějaké venkovní bouře a blesky už ani nebudete vnímat.

CK V-tour – specialista na Švýcarsko

Každoročně vypravujeme nejen k Ženevskému jezeru desítky školních skupin. Program vám připravíme na míru a dle studijního zaměření. 5 dní s plnou penzí, dopravou a ubytováním od 4 500 Kč/os.