Festival DO HOR!

horské sporty & cestování

kompletní program festivalu

Digitální nomádství & Couchsurfing

15.3.2018
18:15
Zastupitelský sál, radnice Brno-Střed, Dominikánská 2
Autor Travel Bible v Brně!

Zajímá tě jak procestovat svět za pusu, jak si život a práci nastavit tak, abys mohl být kdekoliv, kde budeš chtít? Odpovědi na otázky naleznete v rámci přednášek Couchsurfing kolem světa a Proč a jak cestovat pomalu a dlouho.

Hlavní hosté
Kateřina Krejčová

Ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce jako Mont Blanc (4810 m), Chamser Kangri (6622 m) a Huayna Potosí (6088 m). Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce. Jejím prozatím největším cestovatelským počinem byla šestnáctiměsíční cesta kolem světa, o které společně s Petrem vydali knihu Pozpátku kolem zeměkoule. Baví ji psaní cestovatelských článků, na cestách zastává roli navigátora a každý večer staví stan.

Přednáška: Couchsurfing kolem světa

Jak cestovat s minimálním rozpočtem? Vyzkoušejte couchsurfing – nocování u lidí, které spojuje láska k cestování. Katka s Petrem za 484 dní objeli svět. Z Ohňové země se dostali až na Aljašku, prostopovali se Novým Zélandem i australskou pouští, zamilovali si Jihovýchodní Asii a přes Čínu, Mongolsko a Rusko se vrátili zpátky domů. V každé zemi se snažili couchsurfovat aspoň jednou a pokaždé to byl skvělý a zcela unikátní zážitek. Jak couchsurfing funguje, jak se do něj zapojit a na co je potřeba dát si pozor? K čemu mají v tradiční fidžijské vesnici židli? Která země je nejpohostinnější a kde to naopak vázne? A jaké to je, když k vám domů přijede holka z Taiwanu, která nikdy v životě neviděla sníh?

Matouš Vinš

Autor Travel Bible, fotograf, publicista a digitální nomád
www.travelbible.cz

Přednáška: Proč a jak cestovat pomalu a dlouho

Až při pomalé cestě na několik měsíců se člověk skutečně ponoří do svobody, kterou získá. Nemusí pospíchat, více si cestu užije, pozná nové přátele, najde skrytá místa, kam ho zavane náhoda, zažije ty nejlepší zážitky. Navíc u toho ušetří – jak peníze, tak životní prostředí. Cestuji po velkou část roku a ukážu vám, jak na to.

vstupné předprodej: 185 Kč na místě: 220 Kč
Vstupenky na místě již nemusí být!
Koupit vstupenku
Pod záštitou
Festival pořádá
Partneři