Festival DO HOR!

horské sporty & cestování

kompletní program festivalu

První pomoc na cestách & přednáška Ochutnejte Vietnam

5.4.2018
18:15
Zastupitelský sál, radnice Brno-Střed, Dominikánská 2
Hlavní hosté
První pomoc na cestách - Rastislav Maďar

Přednáška se zaměří na praktické rady týkající se prevence a pohotovostní samoléčby zdravotních problémů na cestách, od výškové nemoci a úrazů přes zvládání infekčních nemocí až k poranění zvířetem. Se stoupajícími počty cestovatelů roste i statistika nákaz importovaných do ČR. Nakažený cestovatel představuje po návratu domů infekční riziko pro okolí, zejména pro nejbližší osoby, a to ještě před tím, než začne pociťovat subjektivní potíže. I když náhodou nikoho nenakazí, v karanténě mohou kvůli němu skončit desítky osob, a to i na několik týdnů s nutnosti opakovaných odběrů krve. Formou fotografií a praktických příkladů autor prezentace přiblíží zdravotní rizika na cestách a možné způsoby snížení jejich dopadu na zdraví cestovatele. Kombinace zkušeností lékaře, humanitárního pracovníka, pedagoga, vědce a cestovatele vytváří předpoklady pro poutavou a přínosnou přednášku s mnoha tipy a radami nejen na cesty do exotiky.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D. se specializuje na cestovní a tropickou medicínu. Na toto téma napsal přes 400 vědeckých a odborných publikací. Mimo jiné pracuje jako odborný garant největší sítě očkovacích center na území ČR/SR, vede neziskovou humanitární organizaci International Humanity a je aktivním cestovatelem – navštívil více než 80 zemí světa.

Více o autorovi na:
www.rastislav-madar.com
http://lideazeme.reflex.cz/clanek/rastislav-madar-lekar-s-jasnou-vizi

Přednáška & Cooking show: Ochutnejte Vietnam

Díky oblíbenosti vietnamské kuchyně poznávají lidé i krásu Vietnamu. Ukážeme vám Vietnam tak, jak ho mnozí ještě neznáte. Povíme vám historky o tom, jak naši kamarádi poprvé ochutnali balut, nebo jak jsme poprvé jeli na čtyřkolkách po písečných dunách. Chybět nebudou ani naše rady, tipy a triky při cestování ve Vietnamu, popř. jakému jídlu se vyhnout a jaké musíte určitě ochutnat.

Mezitím se pozastavíme u dvou destinací, a to hlavního města Hanội a druhého největšího města Hồ Chí Minh city, též známého jako Sàigòn. V těchto městech vám ukážeme, jak se připravují dva nejznámější pokrmy – Bún bò nam bộ (rýžové nudle bún se salátem, bylinkami a restovaným hovězím masem, zalité sladkokyselou zálivkou) a Gỏi cuốn (nesmažené rolky). Takže bude vonět celý sál!

ZaseRyze.cz je Vietnam na jednom místě. S námi nepoznáte jen památky nebo zajímavá místa ve Vietnamu, ale najdete tu všechna témata, která souvisí s Vietnamem – ať už o jídle nebo o cestování.

Tento projekt vznikl v roce 2016. Vietnamci žijí v České republice už 40 let, ale vy o nich víte velmi málo a oni o vás také. Teď už je načase to změnit. Naším cílem je vytvořit si „můstek“ mezi vietnamskou komunitou a českou společností. Češi mají možnost poznat naši kulturu a my naopak tu jejich. Řekli jsme si, že nejlepší způsob, jak prezentovat naši kulturu, je pomocí jídla! Působíme na různých food festivalech, na kulturních akcích v Brně a okolí, organizujeme kurzy vaření a prohlídky na tržnici. Mimo jiné pomáháme lidem se zařizováním jejich zájezdu do Vietnamu.

Více informací o nás najdete na www.zaseryze.cz.

vstupné předprodej: 185 Kč na místě: 220 Kč
Vstupenky na místě již nemusí být!
Koupit vstupenku
Pod záštitou
Festival pořádá
Partneři