CERN, Technorama, Ženeva i Bern

Za poznáním i přírodou

Pravidelně organizujeme zájezdy do Švýcarska připravené na míru kolektivům žáků a pedagogů základních a středních škol. Optimální délka pobytu je 5 až 7 dnů. Těžiště programu přizpůsobujeme studijnímu zaměření konkrétní skupiny. Neznamená to, že by takový výlet byl monotematickou akcí. Právě naopak. Cílem je vyvážená kombinace poznávání současného uspořádání demokratické země v kontextu bohaté historie, přírodních zajímavostí a v neposlední řadě také špičkových interaktivních expozic tvořících osu programu.

Pro studenty orientované na fyziku a technické obory je mimořádným zážitkem půldenní exkurze v největším vědeckém centru Evropy CERN v Ženevě. Obří urychlovač částic LHC je monumentální projekt a stojí za to se dozvědět více o jeho historii, provozu i výsledcích výzkumu. Stejně tak vděčným bodem programu je interaktivní, populárně-vědecké centrum Technorama ve Winterthuru anebo nejnavštěvovanější expozice Švýcarska - Muzeum dopravy v Luzernu. Mnohé osloví Olympijské muzeum v Lausanne, vodní hrad Chillon nebo naopak vinice Lavaux (UNESCO). Samozřejmostí je exkurze do výrobny tradičního sýra i zážitková expozice v továrně na čokoládu spojená s ochutnávkou.

Podívejte se na průběh zájezdu očima žáků gymnázia:

Orientační program

Itinerář maximálně využívá potenciál regionu. Proto jsme ubytováni nedaleko Ženevské jezera, odkud v rámci jednoho dne pohodlně zvládneme navštívit německy hovořící metropoli Bern stejně jako poznat specifika kantonů hovořících francouzsky. Na dosah máme oblast nejvyšších vrcholů Alp i geologicky specifickou Juru. Program však rádi upravíme i pro zdravotní, hotelové a jiné střední školy tématickými akcemi pro daný studijní obor.

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Švýcarsko

Odjezd ve večerních hodinách z ČR, noční přejezd Německem do Švýcarska.

den 2

Schaffhausen a Rýnské vodopády, Technorama ve Winterthuru

Ráno příjezd do Švýcarského Schaffhausenu nedaleko hranic s Německem. Prohlídka Rýnských vodopádů, případně projížďka lodí přímo pod vodopády. Přesun do WInterthuru a návštěva interaktivního vědeckého centra Technorama + doprovodný program na místě. Odpoledne přejezd na jih Švýcarska k ubytování. První společná večeře, nocleh.

 

den 3

Lausanne, Muzeum Olympijských her, vinice Lavaux, Montreux a vodní hrad Chillon

Prohlédneme si hlavní město kantonu Vaud, Lausanne. Procházka přístavem Ouchy, zastávka u domu Pierra de Coubertina - zakladatele moderních Olympijských her. Návštěva nedalekého Olympijského muzea s interaktivní expozicí doplněnou o originálními exponáty a video ukázky. Následují vinice Lavaux (UNESCO) a krátká procházka spojená s focením Ženevského jezera a místních vodopádů. Přejezd do nedalekého Montreux – rozchod k nákupům. Poté společná procházka k vodnímu hradu Chillon.

Varintou je pak výlet do hor k největší gravitační přehradě na světě a největší hydroelektrárně ve Švýcarsku Grande Dixence. Samotná hráz se nachází ve výšce 2 300 m a výška hráze je 285 m. Během prohlídky se podíváte do útrob přehrady, do muzea výstavby, vyjedete lanovkou nahoru na hráz a uděláte si krátkou procházku po okolí.

den 4

Ženeva a CERN

Ráno odjezd do Ženevy, návštěva historického centra s katedrálou sv. Petra, městskou zbrojnicí, Pomníkem reformace, květinovými hodinami, vodotryskem aj. Odpoledne návštěva Mezinárodního vědeckého centra pro jaderný výzkum – CERN. Prohlídka expozicí Microcosmos a Globe, mapující práci této mezinárodní instituce. Pro fyzikálně zaměřené skupiny možnost domluvit tříhodinovou exkurzi s odborným výkladem o částicové fyzice v češtině nebo angličtině. Pro opravdové fanoušky fyziky je možné v CERNu domluvit celodenní program s laboratorními pracemi a sestavením vlastní mlžné komory.

den 5

Sýrárna Gruyère, čokoládovna Cailler, Bern

Dopoledne návštěva sýrárny Gruyère s prohlídkou výroby sýra v češtině, poté návštěva nedaleké čokoládovny Cailler. Na obou místech ochutnávka zdarma a možnost nákupu za zvýhodněné ceny. Odpoledne nás čeká prohlídka historického centra Bernu (UNESCO), katedrály sv. Vincenta s nejvyšší věží ve Švýcarsku, orloje nebo paláce Federace, sídla švýcarské vlády. V podvečer odjezd zpět do ČR.

den 6

Švýcarsko - ČR

V ranních hodinách příjezd do ČR.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Využíváme moderní zájezdové autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v prázdninových domech nedaleko Ženevského jezera. Celková kapacita domů je 68 - 80 míst, pokoje jsou 2 - 10 místné. To umožňuje flexibilitu jak v počtu osob, tak v rozdělení pokojů, které bude nejlépe vyhovovat vaší skupině. U každého domu je k dispozici sportoviště. Ve vnitřních prostorech je k dispozici ping-pong, fotbálek, šipky, minidiskotéka, projektor napojený na DVD a televizi, wifi připojení. Domy jsou vždy pronajaty pouze pro naši skupinu. 

Stravování

Standardně je součástí ubytování stravování formou plné penze. Na přání školy jsme schopni zajistit stravování dle výživových omezení, jako jsou bezlepková dieta, cukrovka nebo bezmasá strava. V rámci plné penze zajišťujeme snídani – oběd formou obědového balíčku – večeři. Během cesty můžeme zajistit taktéž pitný režim všem účastníkům.

Cena

Pětidenní program
od 4 500 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 5 500 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 2 - 3x ubytování
 • plnou penzi
 • ochutnávku švýcarských sýrů
 • služby průvodce s licencí MŠMT
 • informační materiály pro všechny účastníky
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

 • vstupné v rámci zvoleného programu:
 • sýrárna Gruyére: 5 CHF
 • čokoládovna Broc Cailler: 14 CHF
 • Technorama: 16 CHF
 • muzeum Olympijských her: 10 CHF
 • vodní hrad Chillon: 9 CHF (exteriéry ZDARMA)

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář