Všechny krásy severní Itálie

Benátky – město na vodě, Milán – centrum módy a Verona – s příběhem Roma a Julie patří mezi perly severní Itálie. V rámci pětidenního programu si můžeme užít také přírodní krásy italských jezer Lago di Como či jezera Garda na úpatí Dolomit.

Ohromí vás třeba i zábavní park Gardaland, výjezd na horu Monte Baldo s krásným výhledem na oblast Gardského jezera, návštěvu ostrovů s tradiční výrobou Muráno a Buráno poblíž Benátek a mnoho dalšího.

Velmi oblíbený je program do jižní Itálie. Nevynecháme zastávku v Římě, cesta nás dále zavede do bájných Pompejí, ke kráteru sopky Vesuv, do divoké Neapole i na nádherný ostrov Capri. Více k programu zde.

 

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Itálie

Ve večerních hodinách odjezd od školy do Itálie.

den 2

Benátky

Ráno příjezd do Benátek. Prohlídka města (UNESCO), Dóžecí palác, Ponte di Rialto, náměstí svatého Marka. Společná procházka kolem přístavu. Cesta lodí na ostrovy Murano či Burano. Ostrov Murano je známý díky sklárnám, které je možné navštívit a prohlédnout si výrobu tradičního Benátského skla. Burano je pak známe jako město krajek a barevných rybářských domků. Odpoledne přejezd na ubytování.  

den 3

Lago di Garda /Lado d´Isola / Miláno

Celodenní program kolem tohoto nádherného italského jezera. V jižní části se nachází velký zábavní park Gardaland. Místo plné vodních atrakcí, horských drah nabízí příjemně strávený volný čas nejen pro děti. Prohlídka krásného městečka Sirmione položeném na stejnojmenném poloostrově. Poté výjezd lanovkou na horu Montebaldo, kde nás čeká nádherný výhled na celé jezero Garda a okolí. 

Alternativou je návštěva neméně krásného jezera Lago d´Iseo s okružní plavbou kolem ostrova Monte Isola s možností pikniku na ostrově a návštěvou dílen například s tradičními rybářskými sítěmi.

V případně zájmu je možná druhá varianta celodenního programu, a to v Milánu. Prohlédneme si hlavní náměstí Piazza Duomo a jedinečnou gotickou katedrálu Duomo di Milano. Užijeme si vyhlídku na město ze střechy katedrály i přilehlé obchodní pasáže Galleria Vittorio Emanuele II. Pokud budeme mít štěstí, prohlédneme si slavné fresky Leonarda da Vinci „Poslední Večeře“ umístěné v refektáři renesančního kostela Santa Maria delle Grazie z 15. století. Pro znalce možnost návštěvy Musea d‘Arte Antica, jedinečné sbírky umění z doby antiky, středověku a renesance obsahující mimo jiné díla Titziana či Van Dycka, nebo Pinacoteca di Breara, jedné z nejslavnějších italských obrazáren s díly Mantegny, Rafaela, Belliniho nebo Rembranta.

den 4

Brescia, Verona

Ráno návštěva městečka Brescia a středověkého hradu. Poté přejezd do města Romea a Julie, do Verony - společná procházka centrem města zapsaného v UNESCO - řada gotických a renesančních památek, osobní volno k nákupům a odpočinku. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 

den 5

Návrat do ČR

V ranních hodinách návrat do ČR.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Zájezdový autobus s kapacitou 47 – 59 osob vybavený sedačkami s bezpečnostními pásy, videem s DVD, toaletou a klimatizací. Možnost zakoupení teplých i studených nápojů během cesty.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v mládežnických ubytovnách či jednoduchých hotelech. Pokoje jsou dvou a více lůžkové. K dispozici je společenská místnost, připojení na WIFI.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně. Další stravování na zájezdě je buď možné řešit z vlastních zásob, průvodce vždy doporučí vhodnou/výhodnou formu stravování v navštěvovaných místech. Na přání školy je možné pro účastníky vyžádat formu polopenze, tedy snídaně a večeře.

Cena

Čtyřdenní program
od 4 250 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Pětidenní program
od 5 350 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem 
  • 1 – 2x ubytování se snídaní
  • plavba lodí do Benátek
  • služby průvodce s licencí MŠMT
  • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
  • informační materiály pro všechny účastníky
  • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

  • polopenze
  • vstupné v rámci zvoleného programu

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář