Vstupní brána do Skandinávie

Kodaň, Odense, Legoland, Kronborg

I když v Dánsku nenajdeme mnoho kopců (nejvyšší hora Molehoj má pouze 170 m) je tato skandinávská země bohatá na historii a hrdá na svou kulturu. Společně navštívíme nejznámější místa této malé severské země rozprostírající se na více než 400 ostrovech. Nechte se zlákat a objevte kouzlo této nenápadné severské země, kde vzniklo LEGO, kde se odehrává děj dramatu Hamlet i rodiště spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Během pětidenní cesty projedeme všechna známá i neznámá místa tohoto malého království na pobřeží Severního moře. Prohlédneme si Kodaň, zavítáme do městečka Odense a po cestě se zastavíme v největším modelářském domě Evropy - Miniatur Wunderland v Hamburku. Pro ty největší cestovatele pak máme připravený dodatečný jednodenní program ve švédském Malmö.

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1.

Praha - Německo

Ve večerních hodinách odjezd od školy směr Německo. Noční přejezd Německa.

den 2.

Hamburg – Kodaň

Ráno příjezd do Hamburgu. Historické centrum kontrastuje s moderním přístavem, který je jedním z největších na světě a druhý největší v Evropě. Společně si prohlédneme alespoň část tohoto přístavu, kterému se přezdívá brána do Světa. Prohlédneme si technickou zajímavost Alter Elbtunel, systém výtahů a tunelů přepravujících lidi a vozidla z jednoho břehu Labe na druhé. Nebude chybět ani návštěva hamburského hitu posledních let - Miniatur Wunderland (největší fungující model železnice, letiště i celých měst na světě). V podvečer přejezd do Kodaně k ubytování.

den 3.

Kodaň a zámek Kronborg

Celodenní program v Kodani, nejkrásnější památky města - Budova parlamentu, Malá mořská víla, pevnost Kastellet, přístaviště, muzeum vikingských lodí, nebo hrad Kronborg, do kterého zasadil Shakespear děj svého dramatu Hamlet. V zámku Amalienborg sídlí dánská královna, místní výměna stráží patří mezi vyhledávanou podívanou, v Christiansborgu pak sídlí dánský parlament a v zámku Rosenborg (růžový hrad), který trojici uzavírá, jsou ke zhlédnutí dánské korunovační klenoty.

den 4.

Malmö

Po snídani odjezd do města Malmö. Tento švédský přístav spojuje s Dánskou metropolí druhý největší pevný most na světě. Oresundský most, vedoucí přes stejnojmennou úžinu, měří celkem 7 840 m, a zatímco horní patro je určeno pro auta, ve spodním patře projíždějí vlaky. Samo Malmö je pak klasickou ukázkou skandinávské architektury. Společná procházka městem a večerní návrat do Kodaně.

den 5.

Møllehøj - Odense – Aarhus – Německo

Ráno odjezd k nejvyšší hoře Dánska Møllehøj, společný výstup na vrchol. Po cestě krátká zastávka v Odense u rodného domu Hanse Ch. Andersena. Ve městě Aarhus pak navštívíme nejkrásnější skanzen Dánska – Den Gamle By (v překladu Staré město). V podvečer odjezd do ČR.

den 6.

Návrat do ČR

V ranních hodinách návrat zpět do ČR.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Zájezdový autobus s kapacitou 49 - 57 vybavený sedadly s bezpečnostními pásy, videem s DVD, toaletou, klimatizací. Možnost zakoupení teplých a chlazených nápojů.

Ubytování

Je zvoleno s mládežnickém hostelu přímo v centru Kodaně. Pokoje jsou dvou, tří a více lůžkové se sociálním zařízením přímo na pokoji. Připojení k Wi-Fi i přímo na pokoji.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně přímo v hostelu. Ostatní jídlo během dne si účastníci zajišťují sami.

Cena

Pětidenní program
od 6 650 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 8 150 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • 2 – 3x ubytování se snídaní
  • služby průvodce s licencí MŠMT
  • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
  • Informační materiály pro účastníky
  • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

  • polopenze
  • vstupné v rámci zvoleného programu.

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář