Mostar, Sarajevo, Medjugorje, Omiš

Země tří národů

Bosna a Hercegovina - země kontrastů, dechberoucí přírody a ponuré minulosti. V málokteré evropské zemi můžeme najít stopy tolika různých kulturních vlivů jako v Bosně. V průběhu staletí byla obývána Kelty, Góty a Slovany. Byla součástí Římské i Byzantské říše, podmaněna Turky i rakousko-uherským mocnářstvím. Bosna je krajem minaretů, pravoslavných chrámů i katolických poutních míst. Na pozadí překrásné přírody se zde mísí Evropa s Orientem. To dodává regionu jedinečný nádech a osobitou atmosféru. Historie této země je stejně bohatá jako neutěšená. I přes značné škody, které přinesla vleklá občanská válka, si země stále udržuje své tradice a pestrý historický odkaz.

Nezapomeneme rozhodně ani na Chorvatsko, atraktivní cíl dovolené většiny českých rodin. Bude tedy samozřejmostí i rekreace na pláži malebného Omiše a prohlídka nejen tohoto historického městečka, ale také Šibeniku. Fanoušci slavné seriálové ságy Hra o trůny některé z ulic jistě poznají, neboť se v nich natáčelo prostředí města Braavos. Šibenik se ale pyšní i spousty historickými památkami, jako je třeba katedrála sv. Jakuba či pevnost Svatého Mikuláše, oboje zapsané na seznamu UNESCO. Nechte na sebe dýchnout historii těchto zemí i vy!

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1.

ČR – Bosna a Hercegovina

Ve večerních hodinách odjezd od školy směr Bosna a Hercegovina

den 2.

Jajce, Plivská jezera

Jako první na naší cestě centrální Bosnou navštívíme městečko Jajce, známé především svými malebnými vodopády, ruinami starého hradu, Medvědí věží či starověkým chrámem boha Mithry. Poté navštívíme Plivská jezera a projedeme přes město Travnik až do Sarajeva, kde přenocujeme.

den 3.

Celodenní program v Sarajevu

Bohatá historie zanechala na tváři Sarajeva svoji stopu. Patrný je především osmanský vliv, který zde v době turecké nadvlády zapustil kořeny. Za návštěvu určitě stojí Latinský most, sarajevská radnice budovaná v maurském stylu, Gazi Husrev-beg Mosque či katedrála Srdce Ježíšova. Velice zajímavá jsou také místa spojená s ponurou válečnou historií města, například Sarajevský válečný tunel.

den 4.

Neretva, Mostar, Medugorje, Kravice

Návštěva malebného kaňonu řeky Neretvy, historického centra Mostaru s jeho skvostným mostem zapsaným na seznamu kulturního dědictví UNESCO, 600 let starého dervišského kláštera Blagaj tekija, schovaného pod mohutnými útesy na břehu říčky Buna, významného mariánského poutního místa Medugorje nebo překrásných Kravických vodopádů.

den 5.

Omiš a rekreace na pláži

Den vyplníme rekreací na pobřeží Jaderského moře v malebném historickém městečku Omiš. Možnost prohlídky centra města, plavby po řece Cetina do Omišské soutěsky nebo jízdy na adrenalinové zip-line stezce. K dispozici jsou také dlouhé písečné pláže a vynikající místní kuchyně.

den 6.

Šibenik a NP Paklenica

Na zpáteční cestě si ještě můžeme prohlédnout historické přístavní město Šibenik, které se může pyšnit katedrálou sv. Jakuba zapsanou na seznamu UNESCO nebo pevností Svatého Mikuláše, která je spolu s dalšími Benátskými obrannými stavbami rozesetými kolem Jaderského a Středozemního moře rovněž na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne přejezd do NP Paklenica. Krátký turistický program.

den 7.

Návrat do ČR s návštěvou jeskyně Postojna

Ráno vyrazíme z Chorvatska zpátky do ČR. Po cestě ještě stihneme navštívit jeskyni Postojna, nejznámější jeskyni Slovinska, případně nedalekou unikátní krasovou oblast Rakov Skocjan.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Cestujeme moderním pohodlným autobusem vybaveným sedačkami s bezpečnostními pásy, videem s DVD, toaletou a klimatizací, možnost zakoupení teplých i studených nápojů.

Ubytování

Je voleno dle zvoleného programu v mládežnických penzionech nebo hotelech v Sarajevu, poblíž Omiše či na Makarské riviéře.

Stravování

Součástí ubytování je snídaně. Na přání jsme však schopni zajistit polopenzi, nebo i plnou penzi.

Cena

Šestidenní program
od 6 650 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Sedmidenní program
od 7 700 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4 - 5x ubytování se snídaní
  • služby průvodce s licencí MŠMT
  • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

  • polopenze
  • vstupné v rámci zvoleného programu

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář