Neapol, Vesuv, Pompeje a ostrov Capri

Historická města, Pompeje, ale i přírodní krásy a azurové moře

Objevte kouzlo italského kraje Kampánia, který nabízí krásná města, rozlehlé písečné pláže, výborné italské speciality a přívětivou jižanskou atmosféru. Neapol, Řím nebo Capri jsou jen malou ochutnávkou z bohaté nabídky jižních italských regionů. 

Během naší cesty vystoupáme ke kráteru sopky Vesuv, prohlédneme si zbytky antického města Pompeje, užijeme si průzračné moře a krásnou přírodu ostrova Capri, navštívíme miniaturní stát Vatikán a nejznámější památky italské metropole Řím.

 

Můžete se s námi vypravit poznat také severní část Itálie - Benátky, Veronu, Milán i krásné jezero Lago di Garda, podrobněji zde.

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1. den

ČR - Itálie

Odjezd do Itálie od školy v odpoledních hodinách. Noční přejezd do Itálie.

den 2.den

Vatikán, Řím

Ráno příjezd do papežského státu Vatikánu – navštívíme náměstí svatého Petra a Svatopetrskou baziliku, možnost výstupu do kopule , odkud je nádherný výhled na Vatikán a celý Řím z výšky. Dále nás dle zájmu čeká návštěva Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple. Poté procházka k řece Tibeře až k Andělskému hradu. V podvečer delší přejezd na ubytování k Neapoli. Příjezd na hotel v pozdních večerních hodinách, ubytování, nocleh.

den 3. den

Vesuv – Pompeje – Neapol

Po snídaní přejezd k sopce Vesuv. Po výstupu ke kráteru nás čeká nádherný pohled na Neapolský záliv a město Neapol pod námi. Poté nás čekají ruiny antického města Pompeje, které byly zasypány sopečným popelem při výbuchu Vesuvu. Navštívíme také Neapol, možnost si prohlédnout neapolské podzemí, antické divadlo a síť starověkých chodeb. Ubytování, nocleh.

den 4. den

Ostrov Capri

Výlet na ostrov Capri. Z Neapole je to k tomuto nádhernému ostrovu v Neapolském zálivu ani ne hodinu cesty. Z přístavu Marina Grande vystoupáme až do srdce Capri zubačkovou lanovkou. Hlavní pobřeží je poseto honosnými hotely a krásnými vilami slavných umělců z historie i současnosti. Užít si můžete třeba plavbu kolem ostrova či příjemné koupání. 

den 5. den

Řím

Po snídani nás čeká delší přejezd zpět do Říma – návštěva dalších míst, které se nestihly druhý den - největší amfiteátr Koloseum, slavné Forum Romanum, Pantheon, Fontána di Trevi a další. Užijeme si také večerní Řím. Odjezd do ČR v pozdějších večerních hodinách.

den 6. den

Itálie - ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Zájezdový autobus pro 49 – 55 osob vybavený sedačkami s bezpečnostními pásy, klimatizací, videem s DVD a toaletou. Možnost zakoupení teplých i studených nápojů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v jednoduchém hotelu poblíž Neapole - tří až čtyřlůžkové pokoje se sociálním zařízením na pokoji, případně možnost ubytování v mládežnické ubytovně. Na ubytování je vždy WIFI připojení.

Stravování

Součástí ubytování je kontinentální snídaně. Další stravu si účastníci zajišťují z vlastních zásob, případně bude v rámci programu vždy čas na nákup potravin a jídla, doporučí průvodce.

Cena

Pětidenní program
od 5 850 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 6 750 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem,
  • 2 – 3 x ubytování se snídaní,
  • služby průvodce s licencí MŠMT,
  • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu,
  • informační materiály pro účastníky,
  • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

  • trajekt na ostrov Capri - cca 30 €
  • metro Řím - cca 3 €
  • polopenze
  • vstupné v rámci zvoleného programu

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář