Frauenkirche, Zwinger, Olympijský stadion, Bundestag, Ostrov muzeí

Během jednoho výletu poznáme hned dvě metropole. Nejdříve tu Saskou – Drážďany a hned po ní tu Braniborskou – Berlín. Drážďany nás osloví především historickým centrem. V Berlíně vystoupáme na vyhlídku do TV věže na náměstí Alexanderplatz a pokocháme se výhledem na celé město. Od Muzea berlínské zdi až po Postupimské náměstí nás čeká zajímavá prohlídka s mnoha jedinečnými exkurzemi.

Za návštěvu určitě také stojí zámek Charlotenburg, poslední sídlo německé šlechty, budova spolkové vlády Bundestag, památník holocaustu či symbol Berlína - Braniborská brána. Pomyslným bonbónkem pak může být plavba lodí po Sprévě centrem města nebo odpočinek v největším krytém bazénu v Evropě, v aquaparku Tropical Islands. V případě zájmu lze zahrnout také nákupy v obchodním domě KaDeWe.

Orientační program

Historicky i kulturně zajímavých atrakcí je v samotném Berlíně i v jeho okolí nepřeberně. Uvedený program berte jako orientační. Délku pobytu lze měnit dle přání objednavatele, stejně jako jednotlivé body programu.

Galerie
Seznam
den 1

Drážďany

Brzký ranní odjezd od školy do Drážďan. Prohlídka historického centra se známým kostelem Frauenkirche, dominantou města, která byla za války zničena a v 90. letech kompletně zrekonstruována. Prohlídka známého Zwingeru a opery Semper. Odpoledne odjezd do Berlína. Ubytování, večeře, nocleh. 

den 2

Charlottenburg, Braniborská brána, muzeum Berlínské zdi

Program v Berlíně je rozdělen do dvou dnů. Během prvního si prohlédneme nejznámější místa, jakými jsou zámek Charlotenburg, Braniborská brána nebo památník židovského holocaustu. Navštívíme budovu Německého spolkového sněmu, prohlédneme si zasedací místnosti a vystoupáme až k prosklené kopuli na střeše, odkud je nádherný výhled na celé město. Odpoledne je možné zakončit plavbou lodí po hlavní berlínské řece Sprévě. Večeře, nocleh. 

den 3

Olympijský stadion, Postupimské náměstí, TV věž, Pergamonmuseum

Po snídani prohlídka města. Odjezd k olympijskému stadionu z dob 2. světové války, který slouží pro potřeby sportovců dodnes. Později návštěva nejmodernější čtvrti v Berlíně, Postupimského náměstí. Odjezd do centra k návštěvě muzea Pergamonu a TV věže na Alexander platz ve výšce 203m, odkud je za dobrého počasí výhled až do vzdálenosti 40 km. Na večer odjezd zpět do ČR.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Využíváme moderní zájezdové autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v mládežnických ubytovnách. Pokoje jsou dvou a více lůžkové. K dispozici je společenská místnost a většinou i další vyžití v podobě stolního fotbálku, ping pongu apod.

Stravování

Standardně je součástí ubytování snídaně. Na přání školy vám rádi zajistíme stravování formou polopenze či plné penze. Během cesty můžeme zajistit taktéž pitný režim všem účastníkům.

Cena

Dvoudenní program
od 2 200 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Třídenní program
od 3 250 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 1 -2x ubytování se snídaní
 • služby průvodce s licencí MŠMT
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Za příplatek

 • vstupné v rámci zvoleného programu
 • polopenzi
 • plavba lodí po Sprévě (13,20 €)
 • TV věž v Berlíně (9 €)
 • Tropical Island (19 €)

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář