Mini Cooper, Jaguar, Oxford i Coventry

Tentokrát nás poznávací zájezd zavede do centra britského automobilového průmyslu. Značky jako Aston Martin, Lotus, Jaguár nebo Mini Cooper mají ve světě automobilů své nenahraditelné místo. Kdo by neznal Mini Cooper, autíčko Mr. Beana, závodní speciály F1 Lotus nebo nejkrásnější auto 20. století, Jaguár E-Type. 


Během poznávací cesty navštívíme také nejstarší univerzitní město Oxford, prohlédneme si památky Londýna, jakými jsou např. Westminsterské opatství nebo Trafalgar Square. Celou cestu ukončíme ve starých loděnicích v Portsmouthu, odkud vyplouvali lodě jejího veličenstva na největší námořní bitvy historie. 
 

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1

ČR - VB

V dopoledních hodinách odjezd z Brna. Noční přejezd přes Německo do Francie.

den 2

Londýn

V brzkých ranních hodinách přejezd přes kanál La Manche. Program začíná procházkou v části Westminster - Westminsterké opatství, parlament, Big Ben, London Eye. Navštívíme Trafalgar Square s Národní Galerií, náměstí Leicester Square a Picadilly Circus. Projdeme se do čtvrti zábavy Soho odkud následně zamíříme k sídlu královny, Buckinghamskému paláci. Prostor k návštěvě Technického muzea. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování.

den 3

továrna Mini Cooper, Oxford

Návštěva továrny MINI COOPER v Oxfordu – komentovaná prohlídka (2 skupiny). Odpoledne strávíme v nejstarším anglickém univerzitním městě, Oxfordu. Během prohlídky města uvidíme slavné oxfordské koleje (návštěva dle aktuální dostupnosti), Carfax Tower, knihovnu Radcliffe Camera či Most vzdechů. Večer odjezd na ubytování.

den 4

továrna Jaguár, Coventry

Přejezd do továrny JAGUAR poblíž Birminghamu – komentovaná prohlídka. Návštěva města Coventry – prohlídka centra, návštěva muzea dopravy. Rozdělení do dvou skupin, které si program v průběhu dne prostřídají. Večer odjezd na ubytování.

den 5

Portsmouth

Prohlídka přístavu a starých loděnic, které jsou pro město Portsmouth ikonické. Návštěva Námořního muzea mapujícího bitvu u Trafalgaru. V historických docích si můžeme prohlédnout lodě HMS Victory admirála Nelsona, Mary Rose, Jutland 1916, HMS Warrior aj. Volný program v centru města, návštěva věže Spinnaker Tower, která dominuje celému městu. Ve večerních hodinách směr Francie a ČR.

den 6

Návrat do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Využíváme zájezdových autobusů osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 61 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, video s DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v mládežnických ubytovnách, hostelech či hostitelských rodinách. Pokoje jsou dvou a více lůžkové. Běžně bývá v rámci ubytování k dispozici společenská místnost. 

Stravování

Standardně je součástí ubytování snídaně. Na delších zájezdech případně na vyžádání zajišťujeme stravování formou polopenze. 

Cena

Pětidenní program
od  7 050 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 8 450 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • eurotunel či trajekt
 • 3 x ubytování se snídaní
 • služby průvodce s licencí MŠMT
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH
   

Za příplatek

 • polopenze
 • vstupné v rámci zvoleného programu:
 • Mini Cooper - cca £13 
 • Jaguar - cca £15
 • Coventry - Muzeum dopravy
 • Portsmouth - Námořní muzeum, prohlídka lodí, Spinnaker Tower

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář