od Ile de la Cité až po La Défense

To nejhezčí z Paříže pro začátečníky i pokročilé

Katedrála Notre Dame, bazilika Sacre Coeur na Montmartru, Eiffelova věž - že už jste v Paříži byli? Máme v rukávu i méně známé trumfy! Město nabízí nepřeberné množství míst k vidění a program vám rádi přizpůsobíme. Nemineme známe Versailles či okolní zámky na Loiře.

Paříž je matka evropské kultury. Nejznámější díla světových mistrů jsou uložena právě v pařížských muzeích a galeriích. Nenajdeme snad člověka, který nikdy neslyšel o tomto nádherném městě na řece Seině. Katedrála Notre Dame, Eiffelova věž, muzeum Louvre, bazilika Sacré Coeur nebo Vítězný oblouk na třídě Champs Elysées, to vše mužete navštívit i vy! Ke správné návštěvě patří projížďka lodí po Seině nebo návštěva královského paláce ve Versailles.

Že starý dobrý Louvre už vaše studenty nenadchne? Všechny návštěvníky naprosto uchvátí první centrum digitálního umění v Paříži - Atelier des Lumieres, kde si užijete muzeum z jiného úhlu pohledu, vše se totiž promítá na zdi kolem vás!

 

Naše cesta nemusí být však pouze o Paříži, do programu můžeme zařadit i jiné zajímavosti, nebo památky jako např. katedrálu v Remeši, soud pro lidská práva ve Strasbourgu, sýrárnu ve měste Meaux nebo muzeum první světové války tamtéž, či zábavní parky jako Disneyland nebo Asterixland.

V případě zájmu je možné šestidenní program Paříže nakombinovat se severní Francií a návštěvou slavného Mont-Saint-Michel, městečkem Camembert či katedrálou v Rouenu.

Rádi změníme, upravíme nebo vyměníme některá místa za vámi preferovaná.

 

Pro opravdové fajnšmekry nabízíme variantu s ubytování v historické budově přímo v centru Paříže, kde máte vše jako na dlani a vaši studenti tak získají jedinečný zážitek!

 

Kromě Paříže se s námi můžete vypravit například do jižní FrancieNormandie, Alsaska či za tím nej z Okcitánie.

Orientační program

Připravili jsme pro vás vzorový program, který rádi upravíme dle vašeho zaměření!

Galerie
Seznam
den 1

ČR - PAŘÍŽ

Ve večerních hodinách odjezd od školy směr Německo – Francie.

den 2

EIFFELOVA VĚŽ, PLAVBA PO SEINĚ, CHAMPS ELYSÉES

Ranní pauza na hygienu před Paříží. Ráno příjezd do města. Návštěva Eiffelovy věže, následuje procházka podél řeky a vyhlídková plavba lodí po Seině, ze které uvidíme mnoho památek včetně katedrály Notre Dame. Přesun na třídu Champs Elysées se symbolem města – Vítězným obloukem, náměstí Svornosti. V podvečer odjezd na ubytování, nocleh.

den 3

VERSAILLES, LA DÉFENSE, MONTMARTRE

Po snídani odjezd do Versailles (či k návštěvě některého ze zámků na Loiře). Prohlídka královského paláce krále Ludvíka XIV. s přilehlými zahradami. Možnost přejezdu do La Défense – moderní pařížská čtvrť třetího tisíciletí. Odpoledne nás čeká Montmartre – návštěva baziliky Sacré Coeur, procházka čtvrtí až ke kabaretu Mouline Rouge. Odjezd na ubytování ve večerních hodinách.

den 4

NOTRE DAME, LOUVRE, Atelier des Lumieres

Po snídani přejezd do centra Paříže, prohlídka památek jako katedrála Notre Dame, muzeum Louvre Tuilerijské zahrady, odpoledne dle zájmu Latinská čtvrť a Lucemburské zahrady. 

Že starý dobrý Louvre už vaše studenty nenadchne? Všechny návštěvníky naprosto uchvátí první centrum digitálního umění Atelier des Lumieres, kde si užijete muzeum z jiného úhlu pohledu, vše se totiž promítá na zdi kolem vás!

Ve večerních hodinách vyhlídka na podvečerní/večerní město z 210 m vysoké vyhlídkové věže Motparnasse. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR (v případě pětidenní varianty).

den 5

DISNEYLAND / ASTERIX PARK / PROGRAM VE MĚSTĚ

Možnost celodenní návštěvy tematického Asterix parku či Disneylandu nedaleko Paříže. Případně program v centru města – dále zmíněné památky viz. 4.den, případně tenisové kurty Roland Garros, letiště Orly s raketou Ariane, stade de France (pařížský fotbalový stadion). Večerní přejezd Německa směr ČR.

den 6

NÁVRAT DO ČR

V ranních/dopoledních hodinách příjezd zpět ke škole.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Využíváme zájezdových autobusů osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením je DVD, bezpečnostní pásy, klimatizace i WC a možnost zakoupení teplých a chlazených nápojů.

Ubytování

Varianta standard:

Ubytování je zajištěno v mládežnických hostelech či jednoduchých hotelech typu F1 či */** na okraji Paříže - pokoje jsou dvou, tří a čtyřlůžkové se sociálním zařízením. 

Varianta komfort:

Ubytování je zajištěno ve vícelůžkových pokojích v historické budově v samém srdci Paříže, poblíž katedrály Notre Dame. Perfektní lokalita usnadní program, ušetříme drahocenný čas strávený v autobusu v kolonách na okraji Paříže.

Stravování

Varianta standard:

Na hotelu/hostelu je zajištěna snídaně. Na přání školy jsme schopni zajistit polopenzi, nicméně se v rámci programu s ubytováním na okraji Paříže osvědčilo stravování navečer ve městě, kde průvodce vždy poradí, kde se dá najíst či koupit něco s sebou.

Varianta komfort:

V rámci varianty komfort je součástí ubytování polopenze, tedy snídaně i večeře. Vzhledem k lokalitě ubytování se večeře krásně stíhá, pokud je program mimo Paříž, je možné večeři nahradit obědovým balíčkem s sebou. 

Cena

Varianta "standard"

Pětidenní program
od 5 250 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 6 500 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Varianta "komfort"

Pětidenní program
od 6 620 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 8 460 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • poplatek za vjezd do Paříže
 • 2 - 3x ubytování se snídaní / s polopenzí v případě varianty komfort
 • služby průvodce s licencí MŠMT
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
 • informační materiály
 • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

 • vstupné v rámci zvoleného programu
 • Eiffelova věž (do druhého patra výtahem 8,5 € / do třetího patra výtahem 14,5 € pro mládež),
 • plavba lodí po Seině (12 €/mládež),
 • vyhlídková věž Montparnasse (12€/mládež)
 • Louvre+Versailles (zdarma do 26let)

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář