Na skok do Rakouska, Maďarska i na Slovensko

Dvoudenní pohodový zájezd pro všechny věkové kategorie nás zavede do centra slovenské metropole Bratislavy. Prohlédneme si nejzajímavější místa tohoto královského města, které bylo původně sídlem uherských králů. Navštívíme Bratislavský hrad, zříceninu hradu Děvín na soutoku Moravy a Dunaje, svezeme se parníkem po Dunaji a ochutnáme čokoládu v domácí rakouské čokoládovně v Kittsee.

Cesta nás zavede také do maďarské Šoproně, které se někdy přezdívá maďarský Krumlov, a to hlavně díky zachovalému středověkému jádru s muzeem vykopávek původního osídlení. Nezapomeneme ani na národní park Neziderské jezero, jediné slapové jezero ve střední Evropě. Jedná se o unikátní biotop vodního i stěhovavého ptactva, které jej využívá při migraci na jih. 

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1

Bratislava, Kittsee

Ranní příjezd do Bratislavy, plavba parníkem po Dunaji směrem k Děvínskému hradu. Prohlídka zříceniny na soutoku Moravy a Dunaje. Plavba zpět do Bratislavy. Procházka historickým centrem, navštívíme kostel sv. Martina, sídlo Slovenského rozhlasu, Bratislavský hrad či budovu Slovenského parlamentu. Přejezd k čokoládovně Kittsee, prohlídka výroby čokoládových figurek s výkladem ve slovenštině, možnost ochutnávky a nákupu v podnikové prodejně. Odjezd do Šoproně k ubytování, večeře, nocleh. 

den 2

Šoproň, Neziderské jezero

Po snídani prohlídka Šoproně, muzea vykopávek, staré i nové synagogy, kostela sv. Michala, rozhledny Kristýna. Odpoledne odjezd k Neziderskému jezeru, procházka po pobřeží s možností koupání. V podvečer odjezd zpět do ČR. Příjezd ke škole ve večerních hodinách. 

Obecné informace

Doprava

Využíváme moderní zájezdové autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Nocleh je zajištěn v mládežnické ubytovně. Pokoje jsou dvou a více lůžkové. K dispozici je společenská místnost a většinou i další vyžití v podobě stolního fotbálku, ping pongu apod.

Stravování

Standardně je součástí ubytování polopenze. V rámci polopenze je zajištěna snídaně a večeře. Na přání školy jsme schopni zajistit i plnou penzi či stravování dle výživových omezení, jako jsou bezlepková dieta, cukrovka nebo bezmasá strava. Během cesty můžeme zajistit taktéž pitný režim všem účastníkům. 

Cena

Dvoudenní program
od 1 900 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 1x ubytování s polopenzí
  • služby průvodce s licencí MŠMT
  • cestovní pojištění s pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Za příplatek

  • plná penze
  • program v rámci zvoleného programu

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář