Turistika ve Vysokých Tatrách i Slovenském ráji

Hned prvního dne ráno nás bude na naší cestě po Slovensku pomyslně vítat Chopok, jedna z nejvyšších hor Nízkých Tater. Výjezd lanovkou zaručí dechberoucí výhledy a ušetří našlapané výškové metry. Následně vyrazíme východně po hřebeni na Ďumbier a nakonec sestoupíme po hřebeni do sedla Čertovica, které odděluje Ďumbierské Tatry a Královoholské Tatry. Další dny zavítáme do rokliny Suchá Belá, projdeme hlubokým kaňonem Hornádu a navštívíme Dobšinskou ľadovou jaskyňi.
 

Největší ledová jeskyně na Slovensku a v podstatě jedna z nejkrásnějších a nejbohatších na světě předvede svůj úchvatný interiér a svou přírodní mrazivou krásu, kterou rozhodně neobdivují pouze netopýři vyskytující se v nezaledněných oblastech, ale hlavně turisté. Neopomeneme ale ani Vysoké Tatry a jejich Skalnaté pleso či vodopády Studeného potoka.


Čeká nás rozhodně zajímavý a přínosný výlet, během něhož si nepochybně mnozí uvědomí, že kouzlo exkurze nespočívá pouze v odpadlé školní výuce. A ty, které by v tom ani Dobšinská ľadová jaskyňa neutvrdila, rozhodně přesvědčí návštěva největšího slovenského aquaparku Tatralandia s pestrou nabídkou bazénů a tobogánů. 

Orientační program

Připravili jsme pro vás vzorový program, který rádi upravíme dle vašeho zaměření či přání.

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Slovensko

Odjezd od školy v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd přes ČR a Slovensko do Nízkých Tater.

den 2

Chopok, Ďumbier a sedlo Čertovica

V 7:00 příjezd na parkoviště pod lanovkou na Chopok. Snídaně, ranní hygiena. První lanovkou vyjedeme na Chopok, k tradiční turistické chatě. Odtud po hřebeni vyrazíme na vrchol Ďumbier a občerstvíme se na Štefánikově chatě. Sestup po hřebeni do sedla Čertovica, kde nás bude odpoledne čekat autobus. Cesta k ubytování, první společná večeře, nocleh.

den 3

Suchá Belá

Po snídani se vydáme roklinou Suchá Belá. Odpolední návrat na ubytování, večeře, nocleh.

den 4

Prelom Hornádu

Ráno odchod k nedaleké roklině Prelom Hornádu. Čeká nás průstup hlubokým kaňonem Hornádu. Po cestě se můžeme občerstvit v bufetu.  Večeře, nocleh.

den 5

Dobšínská ľadová jaskyňa

Ráno přejedeme autobusem k Dobšinské ledové jeskyni, kterou si prohlédneme včetně jejího přilehlého okolí. Vstupné do jeskyně (7 €/os), nocleh. 

den 6

Vysoké Tatry, Tatranská Lomnice, Skalnaté pleso i vodopády

Ráno se přesuneme do Vysokých Tater do Tatranská Lomnice, odtud lanovkou na Skalnaté pleso (7 €/os) a po tatranské magistrále přes vodopády Studeného potoka na Hrebienok a zpět do Tatranské Lomnice. Autobusem zpět k ubytování, poslední společná večeře, nocleh.

den 7

Aquapark Tatralandia

Ráno poslední společná snídaně, poté odjezd a celodenní program v Aquaparku Tatralandia (9 €/os), nedaleko Popradu. V místě je možné zařídit oběd pro jednotlivé účastníky. Odpoledne kolem 15:00 odjezd zpět do ČR. Přesný čas návratu domů bude znám po odjezdu z Tatralandie.

Obecné informace

Doprava

Využíváme zájezdových autobusů osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 61 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, video s DVD, toaleta, klimatizace, s možností zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v mládežnických ubytovnách. Pokoje jsou dvou a více lůžkové. K dispozici je společenská místnost a většinou i další vyžití v podobě stolního fotbálku, ping pongu apod.

Stravování

V rámci ubytování má každý účastník zaplaceno stravování formou polopenze. V rámci polopenze jsou zajištěny snídaně formou bufetového stolu a k večeři polévka a hlavní chod. 

 

Cena

Sedmidenní program
od  5 100 Kč/os

při účasti 5 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování
  • 5x polopenze
  • průvodce s akreditací MŠMT
  • cestovní pojištění
  • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

  • vstupné v rámci zvoleného programu.

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář