Delta plán, Kinderdijk, Amsterdam, Volendam i Atomium

Velká poznávací cesta Beneluxem nejen pro studenty. Během několika dní poznáme se zkušeným průvodcem ta nejzajímavější místa Holandska i Belgie. Navštívíme technickou univerzitu v Delftu, visutý most Erasmus v Rotterdamu, uměle vytvořený ostrov s parkem větrných turbín Neeltje Jans nebo více než stomiliardakrát zvětšený atom železa - bruselské Atomium. Během programu nebudou chybět ani městské památkové zóny v Bruggách, Haagu, Amsterdamu či Bruselu nebo zastávka v sýrárně a výrobně typických holandských dřeváků ve skanzenu Zaanse Schans. 

Cestu rádi  upravíme dle vašich požadavků a studijního zaměření. Jednotlivé exkurze lze měnit, přidat více oddechu či přírody. Doprovázet vás budou zkušení průvodci se znalostí místa i jazyka. Možností, jak prozkoumat tento neobyčejný kraj, je celá řada a je jen na vás, jaký program si u nás zvolíte. 

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1

ČR - noční přejezd do Holandska

Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Nakládka u školy, nebo na předem domluveném místě. Po cestě několik zastávek na občerstvení a osobní hygienu. 

den 2

Tura jižním Holandskem

Ráno příjezd do Rotterdamu. Prohlídka centra města začíná mostem Erasmus, symbolem Rotterdamu, jedním z nejzajímavějších zdvihajících se mostů v Evropě, který je 800 m dlouhý a 140 m vysoký. Následuje prohlídka muzea lodí a parních strojů pod otevřeným nebem (ukotvených ve starém rotterdamském přístavu). Na závěr prohlídky města návštěva raritních kostkových domů s možností prohlídky interiérů.
Odpoledne přejezd do skanzenu Kinderdijk, kde si prohlédneme původní systém polních mlýnů z druhé poloviny 18. století. Poté návštěva Delftu, starobylého města, které bylo ve středověku jedno z největších v Nizozemsku. Starý kostel a Nový kostel - tradiční pohřebiště členů královské rodiny, návštěva památníku Antony van Leewenhoeku, zakladatele mikrobiologie; možná návštěva Delftské Technické Univerzity nebo Royal Delft - výrobny známého modrého delftského porcelánu). Přesun k ubytování, večeře, nocleh.

den 3

Severní Holandsko

Ráno příjezd do Volendamu (přes 28 km dlouhou hráz Houtribdijk, jednu ze dvou hrází, které rozdělují velkou jižní zátoku Severního moře na dvě části). Návštěva muzea sýrů s ukázkou výroby a ochutnávkou; focení v lidových krojích; návštěva přístavu; fakultativní výlet na ostrov Marken naproti Volendamu. Odpoledne návštěva Zaanse Schans, muzea pod otevřeným nebem - muzeum a výroba dřeváků; fakultativně půl hodinová plavba po řece Zaan. Na večer odjezd k ubytování, večeře, nocleh. 

den 4

Belgické Vlámsko

Ráno odjezd do Belgie přes tzv. Delta Works; krátká zastávka na Neeltje Jansu, což je uměle vytvořený ostrov s větrnými turbínami a vodně/turistickými atrakcemi.
Návštěva Brugg, někdy také nazývaných Benátky Holandska. Dále Elfort (městská strážní věž), muzeum čokolády Chocko – story nebo Basiliky Svaté krve. Na oběd odjezd do Bruselu, kde můžeme spatřit Atomium - symbol města (zvětšený atom železa). Návštěva budovy Evropského parlamentu; hlavní městský trh a čurající chlapeček. Následně si prohlédneme Městskou radnici, Královský palác, dům Karla Marxe a Fridricha Engelse a katedrálu Sv. Michala a Guduli. Návrat zpět do Holandska k ubytování přes Antverpy. Večeře, nocleh. 

den 5

Amsterdam

Celodenní prohlídka města s volným rozchodem: hodinová plavba amsterdamskými kanály, návštěva budovy hlavní stanice, bazilika Sv. Mikuláše, Nieuwe Markt místo veřejných poprav s budovou De Waag, nejstarší zachovalou hradní budovou v Amsterdamu. Dále De Wallen – uličky červených lamp, starý kostel; náměstí Dam s Královským palácem, jedním ze 4 oficiálních sídel královské rodiny; kostel korunování nizozemských monarchů. Fakultativně dům Anny Frankové; Beinghof - sídlo polo uzavřeného sesterského řádu beguinek, nebo květinový trh v Aalsmeru. V podvečer odjezd zpět do ČR. 

den 6

Návrat do ČR

V ranních hodinách příjezd zpátky do Čech.

Obecné informace

Doprava

Cestujeme zájezdovými autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením je video, tříbodové bezpečnostní pásy, klimatizace, wc i možnost zakoupení teplých a chlazených nápojů.

Ubytování

Využíváme síť mládežnických hotelů roztroušených po celé Evropě. Pokoje jsou dvou, tří a více lůžkové. 

Stravování

Standardně jsou součástí ubytování snídaně. Na přání školy jsme schopni zajistit polopenzi nebo plnou penzi a stravování dle výživových omezení, jako bezlepková dieta, cukrovka nebo bezmasá strava. Součástí stravování je i pitný režim pro všechny účastníky.

Cena

Pětidenní program
od 5 800 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 7 150 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3 - 4x ubytování se snídaní
  • služby průvodce s licencí MŠMT
  • cestovní pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Za příplatek

  • vstupné v rámci zvoleného programu

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář