Lucemburk, Brusel, Haag i Štrasburk

Navštivte s celou třídou mezinárodní instituce, o kterých jste do této doby slýchávali pouze z televize či rádia. Během několikadenní cesty navštívíme nejen Evropský parlament v Bruselu, kde si budete moct vyzkoušet práci europoslance, ale také Mezinárodní soudní dvůr v Haagu nebo soud pro lidská práva ve Štrasburku. Součástí cesty bude i prohlídka největšího evropského přístavu v Rotterdamu nebo návštěva výrobny světoznámého sýra Gouda.  

Jak název bez okolků napovídá, program je zaměřený na mezinárodní světové instituce. Mimo to je ovšem doplněný i o zajímavá místa jako je hrob Jana Lucemburského v Lucemburku, bruselské Atomium – více než sto miliardakrát zvětšený atom železa, který je pro Brusel symbolem stejně jako dobře známý čůrající chlapeček (Manneken Pis). Na přání se můžeme zastavit v Naardenu, kde je pochován učitel národa Jan Ámos Komenský nebo třeba v Amsterdamu. Můžete se těšit na vskutku nabitý a zajímavý program!

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Lucemburk

Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Nakládka u školy, nebo na předem domluveném místě. Po cestě několik zastávek na občerstvení a osobní hygienu. 

den 2

hrob Jana Lucemburského, Lucemburk a bojiště u Waterloo

Ráno příjezd do Lucemburku. Prohlídka městské památkové zóny, návštěva Kostela Nejsvětější Trojice s kryptou, ve které leží hrob českého krále Jana Lucemburského. Přejezd k Waterloo v Belgii. Prohlídka a výstup na mohylu se sochou lva ulitou z děl poražené francouzské armády. Návštěva info centra o místní slavné bitvě. Přejezd do Holandska k ubytování. Večeře, nocleh. 

den 3

Brusel – Atomium, Parlamentarium i historické centrum

Po snídani odjezd do hlavního města Belgie – Bruselu. Ráno zastávka na výstavišti Expo Brusel. Zhlédneme model atomu železa - Atomia. Přejezd do centra Bruselu, prohlídka historického centra s náměstím Grand Place a symbolem města čůrajícím chlapečkem Manneken Pis. Odpoledne návštěva Parlamentaria, kde si studenti vyzkouší práci europoslance - budou hlasovat a rozhodovat. Celá prohlídka je v češtině a zdarma. Večeře, nocleh.  

den 4

Haag, Rotterdam, Gouda

Ráno přejezd do Haagu. Prohlídka centra a zastávka u mezinárodního soudního tribunálu. V případě zájmu možnost návštěvy této světové instituce. Odjezd do Rotterdamu, prohlídka největšího evropského přístavu. Vyhlídka z věže Euromast. Přejezd do městečka Gouda, návštěva sýrárny, případně zastávka na velkém trhu se sýry. Ubytování, večeře, nocleh. 

den 5

Štrasburk, cesta domů

Ráno odjezd směr Francie, odpoledne zastávka ve Štrasburku. Návštěva Evropského soudního dvora, historického centra s katedrálou Notre Dame, orlojem, čtvrť Petite France nebo náměstí Kléber, které patří mezi nejkrásnější historická náměstí v Evropě. Večer odjezd domů. Noční přejezd přes Německo.

den 6

Návrat do ČR

V ranních hodinách příjezd zpět do ČR. 

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Využíváme zájezdových autobusů osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 61 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, video s DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v mládežnických ubytovnách či jednoduchých hotelech. Pokoje jsou dvou a více lůžkové.

Stravování

Standardně jsou součástí ubytování snídaně. Na přání jsme schopni zajistit polopenzi nebo plnou penzi. Součástí stravování je i pitný režim pro všechny účastníky. Na přání školy jsme schopni zajistit stravování dle výživových omezení, jako jsou bezlepková dieta, cukrovka nebo bezmasá strava.

Cena

Pětidenní program
od 5 800 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 7 150 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2 - 3x ubytování se snídaní
  • služby průvodce s licencí MŠMT
  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH
     

Za příplatek

  • vstupné v rámci zvoleného programu

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář