Za zážitky do Okcitánie

Airbus Toulouse, bambuserie, nejvyšší most Millau, Carcassonne, Monako, sýrárna

Paříž i Provence již znáte jako své boty? Pojeďte objevit kouzlo Okcitánie! Vybrali jsme pro vás místa se samými NEJ.

Velký okruh jižní Francií nabízí ty nejlepší zážitky, které si dovedete představit! Na své si přijdou jak nadšenci historie a umění, tak příznivci vědy a techniky, ale dokonce i milovníci přírody. Začátek programu si užijeme v Lyonu, který je málo známý, ale také často přezdívaný jako „malá Paříž“ pro množství krásných památek a míst k navštívení. Oproti Paříži je však mnohem klidnější a čistší. Další přezdívky, které Lyon získal, je gurmánské, studentské město či také město bratří Lumiérů, jejichž muzeum můžeme navštívit.

Jak žili Římané? To se dozvíme v muzeu při bývalém akvaduktu Pont du Gard. Trochu přírody si užijeme v opravdové bambuserii, jediné v Evropě! Abychom zůstali u „nej“, vypravíme se k nevyššímu mostu Millau, pod který by se vešla i celá Eiffelova věž. Technicky zaměření jedinci si dále přijdou na své v Toulouse při návštěvě aeroskopického muzea i samotné výroby AIRBUS. Gurmáni si užijí návštěvu sýrárny silného sýru Rocquefort, historikové naopak nejzachovalejší sídlo Carcassonne. Pomyslnou tečkou programu je bohaté Monako, kde kromě luxusních jachet, rychlých aut a parádního koupání navštívíme i Oceánografické muzeum či knížecí palác.

 

Kromě Okcitánie se s námi můžete vypravit například do jižní Francie,  NormandieAlsaska či do Paříže.

Orientační program

Připravili jsme pro vás orientační program, který rádi přizpůsobíme na míru právě vám.

Galerie
Seznam
den 1

Odjezd z ČR

Odjezd od školy v odpoledních hodinách, přejezd do Francie.

den 2

Lyon – bratři Lumiérové a "malá Paříž"

Příjezd do Lyonu v ranních hodinách. Lyon je nazýván také jako gurmánské město či město bratří Lumiérů. Můžete si ho představit jako malou Paříž. Navštívíme baziliku Fourvière, odkud je krásný výhled na celé město. Vydáme se po stopách římských památek, navštívíme pozůstatky amfiteátrů. Poté vás okouzlí staré město Vieux Lyon - úzké uličky, středověké a renesanční domy, pasáže, katedrála sv. Jana s mechanickými hodinami. Odpoledne nás čeká procházka přes náměstí Bellecour po zdejší nákupní třídě až k monumentální budově lyonské radnice a městské opery. Odjezd na hotel ve večerních hodinách. Ubytování nedaleko Lyonu.

den 3

Pont du Gard, Bambuserie

Dopoledne přejedeme k jedné z nejkrásnějších římských památek na světě, k akvaduktu Pont du Gard. V místním muzeu se dozvíme vše o stavbě akvaduktu i o životě Římanů. Budeme mít dostatek času prohlédnout si třípatrovou stavbu ze všech stran, v případě pěkného počasí je zde možnost koupání v řece. Odpoledne přejedeme do národního parku Cevennes, kde navštívíme botanickou zahradu s jedinečným bambusovým pralesem v Evropě, a užijeme si japonskou zahradu, labyrint i květinové zahrady.

den 4

nejvyšší most Millau, Albi - katedrála, sýrárna Rocquefort

Po snídani nás ohromí nejvyšší most na světě – Millau Viaduct, pod který by se vešla i Eiffelova věž. Most byl postaven za pouhé tři roky – v návštěvnickém centru se dozvíme více o jeho stavbě, můžeme také navštívit jeden ze sedmi pilířů. Kousek od Millau si nesmíme nechat ujít exkurzi v sýrárně famózního sýra Rocquefort. Poté přejedeme do příjemného městečka Albi k návštěvě mohutné katedrály. Ubytování poblíž Albi.

den 5

Toulouse a Airbus

Den strávíme v Toulouse, které bezpečně poznáte podle oranžových cihel, ze kterých je postaveno celé historické centrum - to si společně prohlédneme. Hlavním bodem programu je návštěva výrobny Airbus, kde se dozvíme, jak se vyrábí letadlo od začátku do konce. Navštívíme také muzeum Aeroscopia, zde můžete obdivovat komerční i vojenská letadla. 

den 6

Carcassonne, Aix en Provence – olivárna nebo výrobna typických koláčků

Naše cesta povede opět východním směrem, už o něco více na jih. Navštívíme Carcassonne, jedno z nejzachovalejších středověkých sídel. Poté se přesuneme do Aix-en Provence, město tisíce fontán, Paula Cezánna, kde si užijeme exkurzi ve výrobně typických koláčku Calissons či výrobnu olivového oleje. 

den 7

Monako – Oceánografické muzeum

Třešničkou na dortu našeho programu bude slavné Monako. Budeme mít možnost zhlédnout kasino Monte Carlo, přístav s luxusními jachtami, knížecí palác i slavnostní střídání stráží. Nesmíme vynechat ani Oceánografické muzeum. Odpoledne budeme mít možnost užít si slunění na veřejné pláži.

den 8

Francie - ČR

Návrat ke škole v odpoledních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Využíváme zájezdových autobusů osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 61 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, video s DVD, toaleta, klimatizace, s možností zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v jednoduchých hotelech typu F1 či **, případně v mládežnických ubytovnách. Pokoje jsou dvou a více lůžkové. 

Stravování

Standardně je součástí ubytování snídaně. Na přání školy jsme schopni zajistit polopenzi, nicméně se v rámci programu osvědčilo stravování v jednotlivých městech, kde průvodce vždy poradí, kde se dá najíst či koupit něco s sebou. 

Cena

Sedmidenní program
od 8 250 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Osmidenní program
od 9 400 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 4 - 5x ubytování se snídaní
 • služby průvodce s licencí MŠMT
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH
   

Za příplatek

 • metro Lyon (cca 4 €)
 • Pont du Gard + muzeum (cca 6 €)
 • Bambuserie (cca 10 €)
 • Most Millau (cca 10 €)
 • Airbus (cca 17 €)
 • Aeroskopické muzeum (cca 10 €)
 • Carcassone (cca 10€)
 • Monako – Oceánografické muzeum (cca 12 €)
   

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář