Amsterdam, Brusel, Haag, Gouda, Kinderdijk

Trojice zakládajících států EU

Pěti až šesti denní cesta do BeNeLuxu, tedy do Belgie, Nizozemí a Lucemburska, do trojice zakládajících zemí EU. Během cesty navštívíme místa jako Brusel, Waterloo, Haag nebo Amsterdam.
V Holandsku navštívíme unikátní květinovou burzu Aalsmeer, rybářský skanzen Zaanse Schans, kde si prohlédneme výrobu tradičních dřeváků a pravých holandských sýrů. V Belgii si prohlédneme park MiniEurope s modely nejslavnějších památek Evropy.
 

Zajímavých míst, historických měst, nebo tematických parků je v Beneluxu více než dost, proto univerzální itinerář snad ani neexistuje. Přesto si dovolujeme upozornit na pár míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Daný program vám rádi upravíme dle vašeho studijního zaměření a ukážeme vám i další kouty této krásné země.

Orientační program

Galerie
Seznam
den 1

Praha - Holandsko

Odjezd ve večerních hodinách přímo od školy. Po cestě několik zastávek na občerstvení a osobní hygienu.

den 2

Antverpy, Brusel, noční přejezd Německa

Ráno prohlídka Antverp – přístav, historické centrum. Přejezd do Bruselu – náměstí Grande Place, čůrající chlapeček Manneken Pis, katedrála. Společná návštěva Expo Brusel a místního symbolu Atomia – zvětšeného modelu atomu železa.

den 3

Haag, Scheveningen, Madurodam, Gouda, Kinderdijk

Ráno začneme Haagem, sídlem holandské královské rodiny, vlády i nejvyšších státních úřadů. Návštěva lázeňského města Scheveningen, dnes součást Haagu a parku miniatur Madurodam se zmenšenými modely největších holandských památek. Přejezd do městečka Gouda proslaveného výrobou sýrů a na závěr dne projdeme skanzen Kinderdijk.

den 4

Delta Plán, Middelburg, Bruggy, Gent, Antwerpy

Po snídani odjezd směr Delta Plán – prohlídka unikátní 9 km dlouhé protipovodňové bariéry. Zastávka v Middelburgu, hlavním městě provincie Zeeland a procházka centrem s katedrálou (možnost vystoupat do věže s výhledem na širé okolí). Nenecháme si ujít Bruggy, často přezdívané na Benátky severu. Odtud dále do Gentu a v podvečer odjezd do Antwerp.

den 5

Antverpy, Brusel, noční přejezd Německa

Ráno prohlídka Antverp – přístav, historické centrum. Přejezd do Bruselu – náměstí Grande Place, čůrající chlapeček Manneken Pis, katedrála. Společná návštěva Expo Brusel a místního symbolu Atomia – zvětšeného modelu atomu železa. V podvečer odjezd do ČR. Noční přejezd Německa.

den 6

Návrat do ČR

V ranních hodinách návrat ke škole.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Využíváme moderní zájezdové autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Spolupracujeme se sítí hostelů pro mládež - pokoje jsou dvou, tří a více lůžkové.

Stravování

Součástí noclehu je snídaně. Na přání jsme však schopni zajistit stravování formou polopenze.

Cena

Pětidenní program
od 5 800 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 7 150 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 2 - 3x ubytování s polopenzí
 • služby průvodce s licencí MŠMT
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
 • informační materiály
 • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

 • vstupné v rámci zvoleného programu
 • tématický park Mini-Europe (7,70 €)
 • věž Euromast (9,50 €)
 • skanzen Kinderjdijk (6,5 €)
 • skanzen Zaanse Schans (0 – 6 €)

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář