Krakov, Velička, Pieniny, Zakopané

Za historiíí, kulturou i přírodou

Hned za Česko – Polskou hranicí se nachází kraj Malopolsko s hlavním městem kraje Krakovem. Přijměte pozvánku a navštivte tento zajímavý Slezský kraj, který láká nejen na historické památky a zajímavosti, ale také na krásnou přírodu s národními parky. V Krakově navštívíme symbol Krakova - Wawelský hrad s hrobkou krále Ladislava Jagelonského, Schindlerovu továrnu, nebo Soukenici - zastřešenou tržnici na hlavním náměstí Krakova.

Malopolsko však není jen o Krakově. Čekají nás Solné doly ve Veličce, Národní park Pieniny s plavbou po řece Dunajec na tradičních dřevěných lodích tzv. Pltích, zlatý důl Zlaty Stok, podzemní město Osowka nebo geopark v Mirsku, který nabízí možnost nahlédnout do historie rudného hornictví.

Orientační program

Nabídka zajímavostí v nejbližším okolí českých hranic je celá řada a záleží jen na Vás, jakou kombinaci reálií si zvolíte. Inspirujte se naším modelovým programem. Rádi vám jej upravíme dle vašeho přání.

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Krakov

V Brzkých ranních hodinách odjezd od školy směr do Krakova. Prohlídka města, hrad Wawel, Rynek Glowny (hlavní náměstí), katedrála sv. Václava a sv. Stanislava, opevnění Barbican, rozchod na hlavním náměstí s možností nákupů v historické budově Sukiennice. Večer odjezd k ubytování, večeře, nocleh.

den 2

KRAKOV - VELIČKA

Po snídani prohlídka starého židovského města. Návštěva továrny Oskara Schindlera na smaltované výrobky, kde zachránil před smrtí více než 1 000 židovských dělníků. Dnes je zde muzeum okupace. Po obědě cesta do nedalekých místních solných dolů Velička (UNESCO).

den 3

Geopark v Mirsku, Zlatý důl a pevnost v Klodzku

Unikátní muzeum hornictví a dobývání rudy v Mirsku, poté přejezd na exkurzi o těžbě zlata v zlatých dolech ve Zlatem Stoku. Na závěr dne shlédneme významnou polskou pevnost v Klodzku, kterou nás provedou průvodci v dobových kostýmech napoleonských vojáků.

den 4

Zakopané, Gubalowka, Dunajec - Pieniny

Ráno příjezd do Zakopaného, prohlídka skokanského areálu, případně procházka k vrchu Gubalowka. Druhou možností je přejezd do Červeného Kláštera (SK) a projížďka na tradičních pltích po řece Dunajec skrz národní park Pieniny. Odpoledne odjezd zpět do ČR s příjezdem ke škole ve večerních hodinách.

 

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Využíváme zájezdových autobusů osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 61 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, video s DVD, toaleta, klimatizace, lednice a kávovar s možností zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v mládežnickéh ubytovně případně hostelu v Krakově. Pokoje jsou dvou a více lůžkové. K dispozici je společenská místnost a zpravidla i další vyžití v podobě stolního fotbálku, ping pongu šipek apod.

Stravování

Standardně je součástí ubytování snídaně. Na delších zájezdech zajišťujeme stravování formou polopenze. Na přání školy jsme však schopni zajistit plnou penzi nebo all inclusive. V rámci plné penze zajišťujeme snídani – oběd – večeři. Během cesty můžeme zajistit taktéž pitný režim všem účastníkům.

Cena

Třídenní program
od 2 700 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Čtyřdenní program
od 3 600 Kč/os

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 2 - 3x ubytování s polopenzí
  • služby průvodce s licencí MŠMT
  • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

  • vstupné v rámci zvoleného programu:
  • solný důl Velička (64 PLN)
  • továrna Oskara Schindlera s průvodcem (15 PLN)
  • plavba na pltích po Dunajci (8 € studenti)

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář