Aktuality

Švýcarsko - fotoreport

Užijte si zažitky z podzimního zájezdu do Švýcarska prostřednictvám fotoreportu naší průvodkyně. Pokusy v Technoramě, odpolední CERN a mnohem více. 

Půl dne strávený v moderním technickém muzeu Technorama a téměř celý den věnován CERNu, kvantové fyzice, urychlovači a vysvětlováním nejrůznějších experimentů. Fyzikální program zaručil mezi účastníky velkou převahu kluků. Na své si však přišli i nefyzikálně zaměření studenti. Hned na úvod se konala ranní prohlídka Kostnice a procházka po břehu Bodamského jezera. Druhý den jsme navštívili centrum Ženevy s nádherným vodotryskem Jet d´Eau a většina dne byla vyhrazena CERNu s odbornými prohlídkami, k velké radosti všech, téměř všechny byly v češtině (popř. ve slovenštině).

Poslední den byl spíše gurmánský v podobě návštěvy sýrarny Gruyere a nedaleké čokoládovny Cailler, kde se všichni čokoládou mohli doslova nacpat. Následovala prohlídka podvečerního Bernu a vytoužená chvilka volna při západu slunce.

Projít fotoreport

 

Další aktuality

Archiv aktualit
 • Úprk před deštěm do muzeí a do kasina

  I když letošní jaro nebylo zdaleko plné sluníčka, skupina z Prahy si užila Švýcarsko po svém i v dešti. Přesvědčte se ve fotoreportu z akce.

  Zobrazit více
 • Odstávka urychlovače LHC - CERN

  V roce 2020 bude probíhat odstávka největšího urychlovače částic na světe, urychlovače LHC ve Švýcarském CERNU. Vydáte se s námi?

  Zobrazit více
 • Hledáme posilu do týmu!

  Jsi studentem, zbývají ti ještě minimálně 2 roky školy, miluješ cestování a chceš dlouhodobou brigádu, co ti budou všichni závidět? Pak hledáme právě tebe!

  Zobrazit více