Za nejlepšími zážitky do jižní Francie

Lyon, Carcassonne, Toulouse, Monako

Pokud znáte již Paříž a Provence jako své boty a rádi byste své rodině dovezli z cest i jiné suvenýry než maličké repliky Eiffelovy věže, tak jsme přímo pro vás vybrali ta nejkouzelnější místa nejen v Okcitánii! Čeká nás Lyon, Airbus Toulouse, bambuserie, nejvyšší most Millau, Carcassonne, Monako, sýrárna Roquefort a mnoho dalšího!

 

Za nejlepšími zážitky do jižní francie

Ať už patříte mezi nadšence do historie a umění, příznivce vědy a techniky, nebo milovníky přírody - věřte, že si každý z vás přijde na své!

Náš okruh jižní Francií zahájíme v Lyonu, často nazývaném jako gurmánské, studentské či město bratří Lumiérů. Určitě můžete zaslechnout i označení "malá Paříž". Nabízí velké množství památek i úchvatných míst k navštívení, oproti hlavnímu městu Francie je však mnohem klidnější a čistší. Sami posoudíte, až si projdete malebné úzké uličky starého města - Vieux Lyon.

Jak žili Římané? To se dozvíme v muzeu při bývalém akvaduktu Pont du Gard. Trochu přírody si užijeme v opravdové bambuserii, jediné v Evropě! Vypravíme se také k mostu Millau, který se může honosit svou výškou - dokonce by se pod něj vešla i samotná Eiffelova věž! Určitě nejen technicky zaměření jedinci ocení v Toulouse fascinující návštěvu aeroskopického muzea, dostaneme se i do samotné výroby Airbus - dozvíte se všechno o výrobním procesu od začátku do konce.

Návštěva sýrárny Roquefort bude rájem pro všechny labužníky, kteří budou moci ocenit poctivou výrobu a následně i chuť silného sýru! Čeká nás ale i exkurze v Paula Cezánna ve výrobně typických koláčku calissons či výrobna olivového oleje, město tisíce fontán Aix en Provence a slavné Carcassone - jedno z nejzachovalejších středověkých sídel.

A náš výlet zavrcholí samotné Monako, kde zhlédneme kasino Monte Carlo, přístav s luxusními jachtami, knížecí palác, slavnostní střídání stráží i Oceánografické muzeum!

Další aktuality

Archiv aktualit
 • Školní zájezdy 2019/2020!

  Se začátkem školního roku pro vás máme zbrusu nový katalog školních zájezdů 2019/2020. Neustále vylepšujeme naši nabídku tak, aby vás i oblíbené programy dovedly znovu mile překvapit. Prohlédněte si novu nabídku!

  Zobrazit více
 • Do Slovinska za přírodními krásami

  Přinášíme vám fotoreport plný sluníčka, nádherných výhledů a skvělých zážitků z červnového výletu. Pojďte si skrz něj vychutnat přírodní krásy Slovinska!

  Zobrazit více
 • Úprk před deštěm do muzeí a do kasina

  I když letošní jaro nebylo zdaleko plné sluníčka, skupina z Prahy si užila Švýcarsko po svém i v dešti. Přesvědčte se ve fotoreportu z akce.

  Zobrazit více