Ferraty

Ferratový hřeben Watzmannu

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

od 5 100 Kč

Ferratový hřeben Watzmannu

zajištěné cesty a turistika v NP Berchtesgaden

Národní park Berchtesgaden bezesporu patří mezi nejkrásnější regiony severních Alp. Za dramatičností krajiny stojí dvoukilometrové výškové rozdíly mezi vrcholky hor a údolími. Nejfotografovanější scenerie najdeme v okolí jezera Königsee, nad nímž se vypínají bílé vápencové stěny Watzmannu. A právě jeho hřebenovka je vyhlášeným cílem, neboť z tamní zajištěné cesty máme možnost se kochat jezerem hluboko pod sebou. Dlouhý nástup a sestup si ušetříme díky dvěma noclehům na horských chatách Watzmannhaus a Kührointhütte. Závěrečná plavba parníkem přes jezero Königsee s výhledy na okolní skalní hřebeny.

 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování na horských chatách
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Německo

V ranních hodinách odjezd mikrobusem z Brna přes přes Vídeň nebo z Prahy přes České Budějovice do Bad Reichenhall a Berchtesgaden. Odpoledne budeme stoupat mezi lesy a loukami z Berchtesgadenu (600 m) na horskou chatu Watzmannhaus (1 923 m), z níž se nabízí fantastické výhledy a kde začíná samotná legendární hřebenovka. Přespání na jedné z místních horských chat.

den 2

Hřebenovka Watzmannu

Hřeben je tvořen třemi vrcholy – Hocheck, Mittelspitze a Südspitze, mezi nimiž je vždy nutno sestoupit a ztracené metry zase nabrat. Projít celý hřeben je proto velmi náročný podnik. Naším jen o málo skromnějším cílem bude „pouze“ Mittelspitze (2 713 m). Můžeme se však těšit na nádherný klettersteig (obtížnost C), který mimo samotného lezení nabízí vpravdě letecké výhledy na Königsee. Sestup na chatu.

den 3

Německo – ČR

Sestup vyhlídkovou trasou nad jezerem do vesničky St. Bartholoma s fotogenickým kostelíkem přímo u vodní hladiny. Přístup sem je možný pouze přes jezero, a tak i my nastoupíme na palubu výletního parníčku, kterým se vrátíme zpět do Berchtesgadenu. Odpoledne vyrazíme zpět do Č. Budějovic, Prahy a Brna.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v ranních hodinách z Brna do německého Berchtesgadenu. Z Prahy je zajištěna doprava druhým mikrobusem přes České Budějovice a Linz do německého Berchtesgadenu. Odjezd poslední den po poledni s návratem zpět do ČR ve večerních hodinách.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice

Zájezd realizujeme od 5 do 16 osob.

Varianta s vlastní dopravou

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 14:00 v Berchtesgadenu. Odjezd účastníků poslední den individuálně po poledni, po skončení programu. Cena zájezdu ve variantě s vlastní dopravou od 4 150 Kč.

Ubytování

Dvě noci strávíme na horských chatách, pokoje jsou vícelůžkové, postele jsou vybaveny matracemi a lůžkovinami. Z hygienických důvodů je však potřeba si donést vložku do spacáku, či sešité prostěradlo tzv. bílou paní. Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 10 – 12 Eur/noc za ubytování.

Stravování

Strava není do ceny zájezdu zahrnuta. Na chatách lze využít vydatné polopenze (bohatá snídaně, večeře - polévka, hlavní jídlo, zákusek) v ceně přibližně 20 – 22 Eur/den.

Náročnost 3

Plánované túry nevedou jen po zajištěných cestách, ale patří k nim i nástupy a sestupy po běžných turistických trasách. Zážitek se tedy nezužuje jen na vlastní lezení, ale jde také o vnímání horské přírody. Ferraty jsou středně náročné (C), občas vzdušné. Ferratovým začátečníkům vřele doporučujeme předchozí účast na kurzu pohybu po zajištěných cestách. Předpokládají se také zkušenosti s pohybem v horském terénu, absence závratí a alespoň průměrná fyzická kondice. Pohybovat se budeme ve výškách 600 – 2 713 m.

Vybavení

Povinné vybavení

 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba

Doporučené vybavení: odsedávací smyčka s karabinou, rukavice, čelovka, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém

Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 5 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky června do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy