Ferraty

Zugspitze

6.7. - 10.7.2019

Ubytování: Stan/Chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

7 000 Kč

24.8. - 28.8.2019

Ubytování: Stan/Chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

7 000 Kč

Zugspitze

zajištěné cesty v pohoří Wetterstein

Nad známým městečkem outdoorových sportů Garmisch-Partenkirchen se vypíná masiv vápencového pohoří Wetterstein korunovaný nejvyšším vrcholem Německa Zugspitze (2 962 m). První zajištěná cesta nás zavede na vrchol Alpspitze, odkud budeme mít Zugspitze, Höllentalský ledovec i známý hřeben Jubiläumsgrat jako na dlani. Nástup si usnadníme lanovkou. Nevynecháme ani místní rekreační oázu, všemi barvami hrající hladinu jezera Eibsee. Samotný výstup na Zugspitze podnikneme formou třídenního treku se dvěma noclehy na horských chatách. Při pobytu na Wiener Neustadt Hütte si vychutnáme nádherné výhledy při západu slunce. 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x ubytování na horské chatě
  • 1x ubytování v kempu
  • lanovku na Alpspitze
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Německo

V ranních hodinách odjezd mikrobusem z Brna přes Prahu a Plzeň do vyhlášeného střediska zimních sportů Garmisch-Partenkirchen, kam dorazíme navečer. Cestou podnikneme krátkou vycházku k pohádkovému hradu Neuschwanstein. Nocleh v kempu, případně mobilhomu a penzionu.

den 2

Alpspitze (2 628 m), Alpspitze Klettersteig (B)

Ráno si nabalíme věci na dva dny, vyjedeme lanovkou na Osterfelderkopf (2 033 m) a po nenáročné zajištěné cestě (B/C) vylezeme na vrchol Alpspitze (2 628 m). Z něj sestoupíme k chatě Höllentallanger Hütte (1 367 m), kde přenocujeme.

den 3

Jezero Eibsee, Knorrhütte (2 051 m)

Den zahájíme atraktivním průstupem soutěsky Höllentalklamm. Stezka zde vede podél vodopádů potoka Hammersbach po galeriích, mostech i několika tunely. Sestup končí opět v Garmischi, odkud přejedeme až za tyrolský Ehrwald. Odpoledne nás čeká výstup přes Gatterl  k chatě Knorrhütte (2 050 m) v údolí Zeintal.

den 4

Zugspitze (2 962 m), Wiener Neustadt Hütte (2 213 m)

Ráno začneme stoupat na nejvyšší vrchol Německa – Zugspitze. Překonáme krátké suťové pole i nenáročnou ferratu a ocitneme se na samotném vrcholu. Po nezbytné vrcholové pauze sestoupíme zajištěnou cestou Zugspitze – Westweg, která nepatří k obtížným (klasifikace A/B), přesto však nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Nocleh na Wiener Neustadt Hütte.

den 5

Německo – ČR

Dopoledne bude ještě patřit turistickému sestupu zpět do Ehrwaldu. Když budeme mít štěstí, spatříme stádo jelenů. Kolem poledne vyrazíme zpět do Plzně, Prahy a Brna.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v ranních hodinách mikrobusem z Brna do Prahy a Plzně. Odjezd poslední den kolem poledne s návratem zpět do ČR ve večerních hodinách.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 v Garmischi. Odjezd účastníků poslední den individuálně po poledni, po skončení programu. Vzdálenost z Brna je 670 km (6 hod.) z Prahy pak 470 km (4,3 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 5 900 Kč.

Ubytování

První noc strávíme v příjemném kempu v Garmisch-Partenkirchenu, případně vám zajistíme nocleh v mobilhomu či penzionu. Ostatní noci strávíme na horských chatách Höllentalangerhütte, Wiener Neustadt Hütte a Knorrhütte. Pokoje jsou vícelůžkové, postele jsou vybaveny matracemi a lůžkovinami. Z hygienických důvodů je však potřeba si donést vložku do spacáku tzv. "bílou paní či sešité prostěradlo. Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 10 – 12 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Lze se stravovat v přilehlých restauracích, případně si uvařit jídlo vlastní.  Na chatách lze využít vydatné polopenze (bohatá snídaně, večeře - polévka, hlavní jídlo, zákusek) v ceně přibližně 20 – 22 €/den. Můžete si vařit i z vlastních zásob, avšak na chatách není k dispozici žádné kuchyňské vybavení a vaří se kvůli prevenci požáru výhradně venku.

Náročnost 2-3

Většina túr je celodenních. Nevedou jen po zajištěných cestách, ale patří k nim i nástupy a sestupy po běžných turistických trasách. Zážitek se tedy nezužuje jen na vlastní lezení, ale jde také o vnímání horské přírody. Ferraty jsou lehce náročné (A - B), občas vzdušné, zvládne je i ferratový začátečník. Předpokládají se však zkušenosti s pohybem v horském terénu, absence závratí a alespoň průměrná fyzická kondice. Pohybovat se budeme ve výškách 790 – 2 962 m.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, čelovka.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Lanovky

Lanovka na Obsterkopf nám ušetří více než 1 200 výškových metrů na výstupu a je zahrnuta do ceny zájezdu (13 €).

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky června do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Plzeň. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy