MTB

Švýcarské traily s lanovkami

Fotogalerie

Švýcarské traily s lanovkami

nejlepší traily z Graubündenu

Ať už jezdíte traily anebo si užíváte klasické cross-country, bezpochyby oceníte singltrail v kulisách alpské přírody. Proto jsme pro vás připravili výběr tras, jejichž cílem nejsou tisíce nastoupaných výškových metrů, ale především lahůdkové poježdění s podporou lanovek. 
Ve východní části Švýcarska, v kantonu Graubünden, najdeme singtrailový ráj. Není zde výjimkou nadmořská výška přes dva tisíce metrů, kam se v sedle horského kola můžeme dostat po dobře sjízdných turistických chodnících a následně si užívat mnohakilometrové klesání po flowtrailech a šotolinových cestách. 
Na každý den je připravena trasa, při níž převažuje klesání nad dřinou do kopce. Neznamená to sice, že bychom se stoupání vyhnuli úplně, ale mnoho energie si ušetříme nejméně jedním výjezdem lanovkou. Kdo nechce jezdit s hlavní skupinou vedenou průvodcem, může si do omrzení užívat vývozů lanovkami a průzkumu trailů a cest v rámci navštívených středisek Savognin, Davos-Klosters a Arosa.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 5x ubytování v kempu
  • lanovky v Savogninu a Davosu včetně kola
  • transport zavazadel
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • lanovka ve Sv. Mořici pro variantu B
  • ubytování v hotelech či penzionech se snídaní nebo s polopenzí
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V ranních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Rakousko do Sv. Mořice, kde se na dvě noci ubytujeme.

den 2

Bernina a St. Moritz (45 km, ↑ 400 m, ↓ 700 m)

Na kola nasedneme stylově v průsmyku Berninapass (2 328 m) přímo pod ledovci nejvýchodnější alpské čtyřtisícovky. Po turistické značce obkroužíme horu Lagalp a následně se spustíme do Pontresiny. Během klesání po lesních cestách si zajedeme k ledovci Morteratsch.

den 3/1

Bever a Suvretta (40 km ↑↓800 výškových metrů)

Varianta A
Bever - Suvretta   Ze Svatého Mořice se vydáme po proudu Innu do Beveru, odkud začneme pomalu stoupat údolím podél potoka Beverin do nádherného vysokohorského sedla Pass Suvretta (2 615 m). Neunavitelní mohou pokračovat až na vrchol Piz Nair (3 056 m). Odměnou nám bude krásný technický sjezd podél potoka Ova da Suvretta zpět k velkým jezerům. sjezdem se přehoupneme do Bivia a dále lesními cestami nad přehradou Marmorera sjedeme do Savognignu (1 207 m).

den 3/2

St. Moritz – Bahnen tour (72 km, ↑670 m, ↓6 400 m)

Varianta B
St. Moritz – Bahnen tour  S využitím lanovek můžete okusit unikátní trasu, která slibuje nezapomenutelné zážitky. Několika výjezdy mnohdy až nad hranici 3 000 m, získáte snadno výšku, abyste si následně užili nádherné singltraily zpět do údolí.

den 4

Singltraily nad Savogninem (45 km, ↑ 400 m, ↓ 2 150 m)

Přímo ze Savogninu vyjedeme lanovkou pod Piz Martegnas do výšky 2 117 m. Mezi pastvinami a horskými loukami sjedeme do údolí Val Curtegns a po trailech se vrátíme zpět do Savogninu. Znovu se vyvezeme lanovkou a tentokrát pofrčíme až do Tiefencastelu (856 m !). Přejezd mikrobusem do nedalekého Davosu, nocleh. 

den 5

Singltraily v Davosu (50 km, ↑ 700 m , ↓ 2 000 m)


Projedeme si celé údolí do Davos-Klosters. Odtud vyjdeme lanovkou na Gotschnagrat (2 281 m). Zde začíná parádní „nebeský traverz“ stále ve výškách nad 2 000 m do sedla Strelapass a dále k chatě pod vrcholem Chörbsch Horn (2 575 m). Sjezd do Davos-Dorf  (1 560 m). Zubačkou se vrátíme do výšek, abychom ze sedla Strelapass (2 346 m) sjeli do Langwies (1 373 m).

den 6

Singltraily v Davosu, odjezd do ČR

Ráno vyjedeme z Davosu opět zubačkou na Parsen, abychom si projeli druhou část panoramatického trailu do sedla Strelapass (2 350 m). Jen co nám zchladnou kotouče po sjezdu do údolí, zamíříme nad soutěskou říčky Landwasser do Filissuru. Zde se nachází známý viadukt, který najdete snad v každé fotografické publikaci o Švýcarsku. Po obědě odjezd do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z ČR brzy ráno z Brna přes Prahu a Plzeň do švýcarského St. Moritz. Poslední den odjíždíme zpět po obědě s příjezdem do Prahy přibližně ve 21.00 a do Brna před půlnocí. Během samotného programu převáží doprovodný vůz zavazadla mezi jednotlivými noclehy. 

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň

Ubytování

Po celou dobu nocujeme v kempech vždy na jednu noc, s vyjímkou jednoho kempu, kde stravíme dvě noci. Účastníci spí ve vlastních stanech a spacácích. Na vyžádání vám zajistíme ubytování v hotelech nebo penzionech se snídaní nebo polopenzí.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Účastníci se stravují z vlastních zásob, nebo v restauracích. V průběhu zájezdu bude možné průběžně dokupovat zásoby.

Náročnost 3

Kondičně středně náročná akce vyžaduje především zkušenost s jízdou v terénu. Program však lze poměrně snadno přizpůsobit individuálním požadavkům účastníků. Základní verze etap vedených průvodcem je uvedena v itineráři zájezdu (viz délky etap a převýšení včetně výškových metrů ↑ ↓). Přestože akce není nijak výjimečně fyzicky náročná, je nutné počítat s vysokohorskými podmínkami, v nichž se citelně mění teplota, vítr a charakter případných srážek. Tomu pak musí odpovídat vybavení a oblečení. Pohybovat se budeme ve výškách 840 – 2 550 m.

Doporučený typ kola: celoodpružené

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. Využívat jich budeme v Savogninu a Davosu. V ceně zájezdu je vždy celodenní jízdenka vč. kola. Pouze u varianty B ve Sv. Mořici není lanovka zahrnuta do ceny zájezdu. V případě zájmu počítejte s poplatkem 65,90 CHF.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.
Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Plzeň. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy