Sněžnice

Raxalpe na sněžnicích

Fotogalerie

7.3. - 8.3.2020

Ubytování: Horská chata
Doprava: Mikrobus
Stravování: Snídaně
Náročnost: 3

3 950 Kč

Raxalpe na sněžnicích

putování krajem kamzíků na nejvyšší vrchol Heukuppe (2 006 m n. m.)

Jen nedaleko za Vídní se z přidunajských rovin zvedají první vrcholky Alp. Ačkoliv se jedná o samotný začátek přes 1 200 km dlouhého horského masivu, zdejší vrcholy již dosahují více než dvoutisícové výšky a shlížejí pěkně z vysoka na hluboká údolí meandrujících řek a potoků. Patrně nejznámější a nejnavštěvovanější částí této oblasti jsou Raxalpe, které nabízejí svým návštěvníkům velmi pestrou škálu možných aktivit. Dolomito–vápencové pohoří vystupuje z údolí strmými několikasetmetrovými stěnami a vytváří rozsáhlé vrcholové plató, které je jako stvořené pro zimní turistiku. Záruka sněhu, mírné terény, příjemná krajina a daleké výhledy slibují nevšední zážitky.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 1x ubytování na horské chatě
  • 1x snídani
  • služby horského průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Túra na Dreimarkstein, Bieskogel a Scheibwaldhöhe

V ranních hodinách odjezd z Prahy a Brna, výstup lesnatým úbočím k chatě Waxriegelhaus (1 361 m), kde si můžeme odložit přebytečné věci. Dále již nalehko vystoupíme na samotný hřeben, po kterém budeme prozkoumávat střední část náhorní plošiny Raxalpe a přejdeme několik dalších 1 900 m vysokých vrcholků. Malou, útulnou a pro odpolední svačinu ideální nám může být Winterraum u Seehütte (1 648 m) pak bude následovat sestup zpět na chatu.

den 2

Výstup na Heukuppe (2 006 m)

Ráno vyrazíme na sněžnicích opět  na náhorní plošinu a dokráčíme na vrchol Heukuppe (2 006 m), nejvyšší vrchol Raxalpe.  Společnost nám zaručeně budou dělat stáda kamzíků. Při zpáteční cestě se zahřejeme teplým čajem na Karl Ludwig Hausu. V odpoledních hodinách si vyzvedneme odložené drobnosti z naší chaty, sejdeme zpět do údolí k našim autům a s padající tmou se vydáme na zpáteční cestu do Brna a Prahy.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v sobotu v 7:00 z Brna do Rakouska. Předpokládaný návrat je v neděli kolem 20:00 zpět do Brna. 

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků v rakouském Preiner Gscheid v 10:00 hod. Po ukončení společného programu individuální odjezd zpět do ČR. Cena zájezdu v této variantě činí 3 400 Kč. Vzdálenost z Brna je 230 km (3 hod.).

Ubytování

Ubytováni budeme na horské chatě Waxriegelhaus ve společné noclehárně tzv. Matrazenlager. Není nutné s sebou brát spacák, stačí hygienická vložka do spacáku tzv. „bílá paní“. V zimě jsou pokoje vytápěné. Za příplatek 8 € / noc je možné se ubytovat ve 2 – 4 lůžkových pokojích.
Pokud nejste členy Alpenverein, je nutné za nocleh doplatit 10 €.

Stravování

Do ceny zájezdu je zahrnuta i strava formou snídaně. Teplou večeři si lze objednat na chatě. Stravování v průběhu dne si zajišťuje každý z účastníků sám.

Náročnost 3

Náplní programu jsou dvě celodenní túry na sněžnicích. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 1 000 – 2 000 m. Nepotřebné věci si lze ponechat na chatě, tudíž se budeme pohybovat nalehko. Akce neklade na účastníky žádné specifické nároky a je určena prakticky každému, kdo má s pohybem v zimních horách anebo na sněžnicích alespoň nějakou zkušenost. Vzhledem k maximálnímu dennímu převýšení cca 1 000 m předpokládáme u účastníků odpovídající fyzickou kondici.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky
 • zimní obuv a návleky na boty
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka (co nejmenší), hygienická vložka do spacáku pro spaní na chatě
 • lavinový vyhledávač (pípák), sněhová lopata, lavinová sonda
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě.

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky prosince do konce března.

Standartní odjezdové místo je z Brna. 

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy