Sněžnice

Do Švýcarska na sněžnice

Do Švýcarska na sněžnice

zasněžená čtyřtisícová panoramata v okolí Sv. Mořice

Nadmořská výška údolí (1 843 m) je zárukou sněhu, švýcarská preciznost zárukou vynikajících služeb a až 322 slunečných dní v roce je zárukou výjimečného zážitku. Vždyť kulisa až čtyřtisícových alpských velikánů činí z Engadinského údolí opravdový klenot mezi zimními středisky. Ne nadarmo je proto St. Moritz považován za nejstarší zimní středisko a vůbec místo, kde se zrodila zimní alpská dovolená. Díky sněžnicím a s nimi získané volnosti pohybu v zasněžené krajině se však vzdálíme veškerému ruchu lyžařského střediska a vychutnáme si metrové závěje sněhu. Užijeme si klidné a drsné zimní krajiny, dlouhých výhledů na zasněžené štíty, ledovce, hluboká údolí i zamrzlá jezera.

Švýcarsko je navíc vyhlášené značenými stezkami speciálně pro pohyb na sněžnicích, a tak je rozhodně musíme vyzkoušet.  Nezapomenutelným zážitkem bude pro mnohé sjezd z Muottas Muragl po sáňkařské dráze nebo návštěva malebné osady Heididorf (věděli jste, že děvčátko Heidi pochází z Graubündenu?). Ačkoli se budeme pohybovat mezi alpskými velikány, nemusíte se obávat přílišné fyzické náročnosti jednotlivých túr. 

Pokud se na čtyřdenní sněžnicový program  necítíte, můžete si přibalit běžky a vyrazit do precizně upravených běžkařských stop nebo si zajít na jeden den zalyžovat. 

Stejně tak s sebou můžete vzít i větší děti, závěje sněhu a pohyb na sněžnicích by se jim mohl velmi zamlouvat.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování
  • 4x snídani
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH
   

  Za příplatek

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1.

ČR - Švýcarsko

V časných ranních hodinách odjezd z Brna i Českých Budějovic přes Rakousko do švýcarského St. Moritz. V podvečer příjezd na ubytování. 

den 2.

Val da Fain, Alp la Stretta (2 427 m

Popojedeme po trase Berninaexpresu údolím Val Bernina a pod Diavolezzou se zanoříme do táhlého a zcela liduprázdného údolí Val da Fain (2 093 m). Cílem dnešní túry bude Alp la Stretta (2 427 m) a pokud fyzička, čas a sněhové podmínky dovolí, můžeme se vyšvihnout až na vrchol Piz Alp (2 975 m).

den 3.

Muottas Muragl a sáňkování

Přímo z hotelu vyrazíme pěšky do osady Muragl a červenou lanovkou se necháme vyvézt na náhorní planinu Muottas Muragl (2 568 m). Zde si prošlápneme parádně značenou speciální sněžnicovou trasu a kdo nebude mít dost, může si výlet prodloužit procházkou až k zamrzlému jezeru Lej Muragl (2 715 m). Zpátky dolů se můžeme svézt opět lanovkou, nebo si pronajmout sáňky (15 CHF) a užít si 4,5 km dlouhý sjezd speciálně upravovanou sáňkařskou dráhou až dolů do údolí.

Komu se nebude chtít absolvovat celodenní túru, může si sáňkovat celé odpoledne, dokonce i celý den (celodenní jízdenka lanovkou za příplatek cca 12 CHF).

den 4.

Heididorf, Passo del Maloja

Od jezera Lej da Segl přijdeme k typické švýcarské horské osadě Heididorf. Nastoupáme další výškové metry, abychom se mohli pokochat výhledy na klikatící se silnici stoupající na Malojapass a na celé údolí se zamrzlými a zasněženými jezery Engadinu. Dojdeme až do malebné vesnice Maloja. Zpátky k autům vede cesta pro pěší značená po zamrzlém jezeře, na brusle to ale díky vysoké vrstvě sněhu rozhodně nebude. 

den 5.

Alp da Staz, švýcarské sýry

Poslední den nebudeme rozhodně zahálet a od jezera Lej da S. Murezzan se vydáme k Alp Staz. Když budeme mít štěstí, můžeme si tady koupit pár domácích sýrů. Přes Lej da Staz se vrátíme zpátky do Mořice. Vlastními auty individuálně, mikrobusem v odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Příjezd do Brna a Českých Budějovic v pozdních nočních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 7:30 z Brna přes České Budějovice dále do Rakouska a Švýcarska. Na místě budeme na večeři. Na zpáteční cestu k domovu se vydáme v cca 15:00 poslední den, předpokládaný příjezd do Brna je potom okolo půlnoci.

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Varianta s vlastní dopravou

Příjezd do Svatého Mořice s vlastní dopravou je nejvhodnější mezi 18. - 20. hod. Vzdálenost z Brna do St. Moritz je 760 km, z Prahy pak 730 km. Počítejte s dobou jízdy přibližně 9 hodin. Cena zájezdu v tomto případě činí 7 500 Kč. 

Ubytování

Spát budeme ve vícelůžkovém apartmánu ve Svatém Mořici v těsné blízkosti zimních pěších, ale také běžeckých tras. K dispozici budeme mít kuchyňku i obyvací pokoj pro večerní posezení.

Kousek od aparmánu je zastávka skibusů, které mohou lyžaři zdarma využít k přiblížení se ke sjezdovkám. 

Stravování

Stravování je zajištěno formou snídaně. Prvním jídlem pro nás bude snídaně druhý den. Snídaně je podávána formou švédských stolů (müsli, teplé i studené nápoje, švýcarské sýry, salám, různé druhy pečiva). Večeři si účatníci začizují individuálně v místních restauracích nebo v kuchyňce, která je součástí apartmánu.

Náročnost 2-3

Ačkoli je možné se zájezdu zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 800 – 2 900 m s denním převýšením max. 600 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. To však není podmínkou účasti. Předchozí účast na kurzu pohybu na sněžnicích můžeme jen doporučit.

Vybavení

Povinné vybavení:

 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), sněhová lopata, lavinová sonda,
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka.

Doporučené vybavení: čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě.

Doplňující informace

Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy