MTB

Národní parky Apenin

Fotogalerie

Národní parky Apenin

kde vlci a medvědi dávají dobrou noc

Horské pásmo Apenin se táhne v severojižním směru v délce bezmála 1 200 km. Řada národních parků chrání cenná území s nečekaně divokou přírodou. Zde jsou doma vlci, medvědi, stáda divočáků, rysi, jeleni a další druhy zvěře. Hluboká údolí jsou přístupná jen úzkými silnicemi. Městečka a vesnice si zachovala svůj historický ráz a čas zde dodnes plyne tak nějak pomaleji.
Vydáme-li se na travnaté hřebeny, záhy zjistíme, že na rozdíl od Alp je široká šotolinová cesta jevem spíše vzácným. Otevírá se před námi opravdový bajkerský ráj. Doslova divočina, kde se jen těžko hledá úniková cesta. A o to jsou zážitky hlubší a trvalejší.
Můžeme se těšit na singltraily v podobě horských stezek, cesty tak tak sjízdné pořádnou čtyřkolkou, nádherně hravé sjezdy i některé náročnější výjezdy. Prostě hory se vším, co k tomu patří.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 8x ubytování v penzionu se snídaní
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Itálie

V ranních hodinách odjezd z Brna, večer příjezd do Itálie.

den 2

NP Foreste Casentinesi

Ráno přejezd do NP Foreste Casentinesi. První etápka nás vyvede pralesem z lázeňského městečka Badia Prataglia na rozcestí, kde otrlí vyrazí k vrcholu P.gio Tre Vescovi (1 238 m) zatímco příznivci sjezdů se zřítí do osady Biforco (669 m). Cílem obou skupin bude unikátní skalní klášter Santuario della Verna vzdáleně připomínající kláštery v řecké Meteoře. Zde na nás počká náš mikrobus, který nás zaveze na ubytování.

den 3

Passo della Calta - Corniolo

Hned po startu zamíříme do nejvyšších partií národního parku (1 520 m) a následně sjedeme do sedla Passo della Calta (1 295 m). Odtud budeme pokračovat po single trailech a divokých lesních cestách s občasnými královskými výhledy až do osady Corniolo (555 m), kde opět potkáme náš mikrobus.

den 4

NP Monti Sibilini

Dopoledne si oddychneme při přejezdu mikrobusem do NP Monti Sibilini. O poznání vyšší hory skýtající daleké výhledy z travnatých hřebenů, na nichž se volně pasou koně a dobytek, vesnička Castelluccio (1 492 m) trůnící na oblém vrcholku nad náhorní planinou Pian Grande – to vše poznáme při seznamovací vyjížďce. Fakultativně – pro opravdové fajnšmekry máme v záloze náročný výjezd až do výšky 2 300 m zakončený nezapomenutelným sjezdem po single trailech a horských cestách.

den 5

Usitta - Fiastra - Forcella del Fargno

Během naší cyklo-exkurze národním parkem vystoupáme z městečka Usitta (715 m) na hřebeny ve výšce 1 595 m, abychom se svižným sjezdíkem dostali do Fiastry (640 m), kde na nás čeká luxusní koupání v přehradním jezeře. Kus asfaltu a odvážně vedená horská cesta nás vyvede do sedla Forcella del Fargno (1 811 m). Tečkou bude opravdu nezapomenutelný sjezd zpět do Usitty a pro zájemce i večeře v tradičním italském stylu v místní taverně. Na tachometrech budeme mít kolem 90 km a 2 600 výškových metrů.

den 6

Castelluccia - Forca di Studa - Norcia

Na rozloučenou s Monti Sibilini se vydáme z Castelluccia do sedla Forca di Studa (1 712 m), kde začíná sjezdík do městečka Norcia (570 m), kde si můžeme dát zmrzlinu, nebo třeba vynikající italskou pizzu.

den 7

Gran Sasso e Monti della Laga

Odpočinek při přejezdu do národního parku Gran Sasso e Monti della Laga.

den 8

Campo Imperatore

Výtečné poježdění v okolí fotogenického vrcholu Gran Sasso, který bychom mohli nazvat Matternhornem Apenin. Náhorní planina Campo Imperatore stejně jako kamenné vesničky ukryté v horách budou skvělým bonbónkem na závěr našeho pobytu.

den 9

Itálie - ČR

Ráno odjezd přes Itálii na sever do Rakouska a zpět do Brna. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem, kola se vezou na cyklovleku. Z ČR odjezd v ranních hodinách, přejezd Rakouska, ve večerních hodinách příjezd k Italskému NP Foreste Casentinesi. Poslední den, ráno odjezd zpět do ČR. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.
Nástupní místo: Brno

Ubytování

Ubytování je zajištěno na 8 nocí v penzionech ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Náročnost 4

Kondičně náročná akce vyžadující nejen vytrvalost, ale i zkušenost s jízdou v terénu. Celodenní etapy v horských podmínkách, kde je nutné počítat s citelnými výkyvy teplot, větrem i možností srážek. Trasa je volena tak, aby bylo v případě nouze (počasí, zdravotní stav, úbytek sil) možné zkracování etap. Pohybovat se budeme ve výškách 555 – 1 811 m s možností výšlapu až do 2 300m.

Doporučený typ kola: horské

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od začátku května do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy