MTB

Davos - singltrailový ráj

Fotogalerie

Davos - singltrailový ráj

s lanovkami pro osoby ZDARMA

Prodloužený víkend strávíme ve známém středisku Davos-Klosters. V posledních letech se z něj stala jedna z nejlépe hodnocených trailových destinací. Zejména proto, že zdejší kabinové lanovky, zubačky a vlaky mohou v létě bajkeři využívat bez omezení. Díky tomu ve všech připravených trasách převažují klesání a traverzy nad fyzicky náročnými výjezdy. Často zde pojedeme po úzkých pravidelně upravovaných trailech, ovšem sjízdných i pro méně zkušené jezdce. Zkrátka zde najdeme vše, co patří k nefalšovanému alpskému ježdění. 

Sportovněji založení jezdci a milovníci větších výzev mohou vyrazit samostatně po některé z hodnotných tras, které již bez podpory lanovek míří do odlehlých horských údolí.
 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování
  • služby průvodce
  • pernamentka pro osobu na lanovky a vlaky v regionu Davos-Klosters
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • 5 CHF za jízdu nebo 10 CHF/den za přepravu kola na některých lanovkách
  • mapa Kompass WK 113 / Davos,  Arosa, Prättigau 1:50 000 - 289 Kč
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Varianta 1
Varianta 2
Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Rakousko do Davosu (1 560 m), kde se ubytujeme na celou dobu zájezdu.

den 2

Rinnerhorn

Nedaleko kempu v Davos-Glaris nasedneme na lanovku vedoucí do výšky 2 053 m. Úvodní flowtrail je krásnou ochutnávkou zdejší „nekonečné" nabídky těchto stezek sjízdných i pro méně zkušené bajkery. Odpoledne vyrazíme po trailech na opačnou stranu od lanovky, směrem do osady Monstein, kde najdeme i nejvýše položený pivovárek v Evropě.

den 3

Za leteckými výhledy na Davos

Přímo z Davosu vyjedeme zubačkou na Parsen (2 218 m), abychom si užili skutečně vyhlídkový trail, jež nás zavede k chatě Parsenhütte (2 200 m). Zde se klikatící cestička rozšíří a začne strmě padat k salaším Schwarzseealp (1 854 m). Nad Klosters pak objevíme skutečnou pecku – 6 km dlouhou, dokonalou freeridovou trať (zadejte si do youtube Gotschna freeride) Kdo si do tohoto trailu netroufne, může sjet do Klosters po běžné cestě. Zájemci si pochopitelně mohou trail zopakovat vícekrát.

den 4

Pod ledovce Silvretty

Z Davos Platz vyjedeme lanovkou na vrchol Jakobshorn a krásným trailem sjedeme do vesničky Sertig. Před polednem si užijeme další trail z Wolfgangu do Klosters, odkud vyzkoušíme lanovku na Madrisu a nakonec zde máme opět již známou Gotschnu s trailem do Davosu.

den 5

CHÖRBSCHHORN

Lanovka nás ráno vyveze z Davosu na vrchol Weissfluhjoch, odkud se po hřebeni přes sedlo Strellapass přehoupneme na vrchol Chörbschhorn. Odtud nás už čeká jen závěrečných více jak 1000 výškových metrů sjezdu po hřebeni do kempu.

Odpoledne odjezd zpět do ČR s příjezdem do Brna před půlnocí.

den 0

DAVOS PRO EXPERTY

Výše uvedený výčet tras předpokládá zdolání mnoha výškových metrů prostřednictvím lanovek. Ovšem v okolních horách najdeme několik nádherných tras, které sice vyžadují výrazně lepší kondici, ale na druhé straně bajkery odmění skutečně velkolepým vysokohorským zážitkem. Pozor – průvodce se během zájezdu věnuje klientům v základní variantě programu. V rámci uzavřených skupin však s vámi rádi projedeme i tyto náročnější varianty.

den 2

Scalettapass – Keschhütte →45 km ↑1 600 m ↓2 000 m

Z Davosu se zvolna stoupá údolím Dischma na začátek o poznání strmější stezky klikatící se do průsmyku Scalettapass (2 606 m). Následný sjezd patří k bajkerským snům. Pár set výškových metrů po technickém trailu  je předehrou k dalšímu výjezdu odlehlým údolím k zajímavě architektonicky řešené chatě Keschhütte (2 630 m). A pak už jen chlazení přehřátých brzdových kotoučů ve sjezdu do Filisur ( 1 032 m). Návrat do Davosu vlakem. 

Pokud si tuto etapu dáte závěrečný den, ze Scalettapassu se sjíždí po trailu a následně po široké horské cestě podél potoka Vallember do Susauny (1 606 m) a Zernez.

den 3

Strelapass – Langwies – Duranapass →50 km ↑1 600 m ↓2 000 m

Velkolepý okruh zahájíme výjezdem lanovkou na Gotschnagrat (2 285 m). Nebeský traverz nás dovede do průsmyku Strelapass (2 346 m).  Zprvu technický trail nás dovede do Langwies (1 377 m). Odtud vystoupáme po šotolině do oblasti horských pastvin v průsmyku Duranapass (2 121 m). Projedeme travnaté pláně s pasoucími se koni  a následně sjedeme do Küblis (815 m) a odtud vlakem do Davosu. Okruh lze samozřejmě dokončit vlastními silami.

den 4

Bahnen tour →90 km ↑1 452 m ↓10 414 m

Skutečnou lahůdkou je maximalistický itinerář využívající celou řadu lanovek a zubaček. Je nezbytné se detailně seznámit s jejich jízdními řády, aby nevznikl žádný zbytečný prostoj. Jedině tak je možné v rámci jediného dne stihnout celou trasu. Výšlapy se pochopitelně jedou také ve slušném tempu. Prostě výzva!

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Brna v 8:00 do Prahy a odtud přes Plzeň do Německa a dále do švýcarského Davosu. Příjezd navečer, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem do Brna před půlnocí.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 hod. v Davosu.
Cena zájezdu v tomto případě činí 6 050 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kempu ve vlastních stanech. Za příplatek je možné zajistit  ubytování pensionu v Davosu ve 2-4 lůžkových jednoduše zařízených pokojích. 

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Účastníci se stravují z vlastních zásob, nebo v přilehlých restauracích. Potraviny bude v průběhu zájezdu možné pravidelně dokupovat.

Náročnost 3

3 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST - 3/4

Kondičně spíše průměrně náročná akce. Od účastníků je však vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní.

Doporučený typ kola: celoodpružené kolo

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. V ceně zájezdu je permanentka na celý pobyt pro osobu na lanovky a vlaky v regionu Davos-Klosters. Cena za přepravu kola na některých lanovkách je 5 CHF za jízdu nebo 10 CHF/den.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.
Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání.
Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Plzeň. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy