Vrcholy

Výstup na Grossvenediger

Fotogalerie

Výstup na Grossvenediger

jeden z nejkrásnějších výstupů v Alpách

Vysoké Taury jsou opravdu nádherným pohořím, které si právem zaslouží pozornost. Ledovcová túra na druhý nejvyšší vrchol Vysokých Taur a čtvrtý nejvyšší vrchol Rakouska Grossvenediger (3 662 m) patří mezi nejatraktivnější výstupy v rakouských Alpách vůbec. Ne nadarmo se Grossvenedigeru říká také „věčný alpský majestát.“ Naší základnou bude na dvě noci horská chata Neue Prager Hütte (2 782 m), samotný výstup na vrchol po ledovci absolvujeme nalehko pouze s nezbytným technickým vybavením. Za jasného počasí je z vrcholu Grossvenedigeru (Velkého Benátčana) krásný výhled na celé Vysoké Taury včetně Grossglockneru. Výstup absolvujeme v doprovodu českého horského vůdce UIAGM.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • služby horského vůdce UIAGM
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Matreier-Tauernhaus – Neuer Prager Hütte

Ranní odjezd do Rakouska k Matreier-Taurnhaus (1 511 m) a pěší výstup na chatu Neuer Prager Hütte (2 782 m), kde se na dvě noci ubytujeme.

Variantou je výstup přes chatu Defreggerhaus, který má srovnatelné parametry.

den 2

vrchol Grossvenediger

Časně ráno zahájíme nalehko výstup na samotný Grossvenediger (3 662 m). Výstupová trasa vede po ledovci a následně po exponovaném kamenitém hřebínku. Sestup absolvujeme stejnou trasou.

den 3

sestup k Matreier-Tauernhaus

Po snídani sestup do údolí a návrat zpět do ČR. Předpokládaný návrat do ČR je ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je nejpozději ve 13:00 na parkovišti u Matreier-Taurnhausu. Automobil je zde možné zaparkovat na celou dobu. Vzdálenost z Brna je 570 km (6,5 hod.) z Prahy pak 530 km (6 hod.). Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s ostatními účastníky.

DOPRAVA MIKROBUSEM

Dopravu mikrobusem lze zajistit od 4 osob. Cena na vyžádání. Odjezd v 6:00 z Brna nebo z Prahy k Matreier-Taurnhaus. Předpokládaný návrat zpět ČR je poslední den kolem 21:00.
Nástupní místo: Brno, Praha

6 účastníků = 1 horský vůdce UIAGM

Ubytování

Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Neuer Prager Hütte (případně Defreggerhaus).  Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka do spacáku (tzv. „bílá paní“). Spí se ve společné noclehárně, tzv. Matratzenlageru. Nejste-li členové Alpenvereinu, ubytování se vám prodraží o cca 12 €/noc. Členství vám můžeme obratem vyřídit »

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze, která je pro ubytované na chatě povinná. K dispozici je pitná voda, WC. Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím a není zde možné vařit. 

Náročnost 3

Jedná se již o náročnější ledovcovou turistiku s obtížnějšími technickými pasážemi. Protože se v programu nepočítá s výukou pohybu po ledovci a práci s cepínem, není výstup vhodný pro turisty bez předchozích zkušeností ve vysokých horách, které jsou pro účast podmínkou. Závěrečný hřeben je poměrně strmý a exponovaný, proto nedoporučujeme účast ani lidem trpícím závratí. První den je nutné si všechny věci vynést na horskou chatu, samotný výstup už absolvujeme nalehko. Noclehy jsou zajištěny na horské chatě Alpenverein.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • helma
 • turistický cepín s poutkem
 • mačky (jejich upnutí na obuv si vyzkoušejte ještě před zájezdem)
 • 2x karabina se zámkem typu HMS

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

sada prusíků, rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém, nepromokavé a větru odolné oblečení (typ Goretex), návleky.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení pro pohyb po ledovci»

Garant akce

Zájezd vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein (s nímž počítá i levnější cena za ubytování) nebo jiné adekvátní pojištění pro alpinismus s cestovním pojištěním.

Doplňující informace

Pro skupinky od 4 osob rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od začátku července do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy