Ferraty

Dolomity - Cortina d´Ampezzo

Fotogalerie

Dolomity - Cortina d´Ampezzo

zajištěné cesty v okolí monumentálních Tre Cime

Krajina Dolomit patří svými sceneriemi k ojedinělým oblastem v kontextu celých Alp. Proto jsou Dolomity od r. 2009 vedeny mezi přírodními památkami UNESCO. Milovníci zajištěných cest zde najdou výstupy všech náročností. Charakteristické jsou linie k vyhlídkovým vrcholům v jednotlivých skalních masivech. Oblíbenou základnou je olympijské městečko Cortina d´Ampezzo, obklopené masivem Tofan, Monte Cristalla, Rocchety a Sorapisu.
Pro pětidenní program jsme vybrali túry, které mohou zvládnout i průměrně zdatní účastníci, ale i ti zkušenější budou odměněni hodnotnými panoramaty a příjemně obtížnými zajištěnými cestami. Pokud si budete chtít od zajištěných cest odpočinout, můžete se připojit ke skupině s čistě turistickým programem (zájezd Dolomity - Cortina D´Ampezzo).

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování v hotelu se snídaní
  • služby průvodce
  • mýtné k chatě Auronzo
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • zapůjčení vybavení na zajištěné cesty
  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Cortina d´Ampezzo

V ranních hodinách odjezd z Brna a z Prahy přes Plzeň do Dolomit. Po ubytování v penzionu, bude v odpoledních hodinách následovat prohlídka historického centra olympijského města Cortina.

den 2

Toblinger Knoten (C), Paternkofel De Luca(B/C), Tre Cime

Navštívit Cortinu a minout vizuální symbol Dolomit není možné. Vyjedeme proto k chatě Auronzo stojící přímo na úpatí monumentálních skalních věží Tre Cime. Na druhé straně masivu se nachází izolované skalisko Toblinger Knoten, na jehož vrchol nás zavede zajištěná cesta. Protože tato místa měla strategický význam během první světové války, najdeme zde také úzké tunely a válečný chodník, po němž nás dlouhými chodbami vytesanými ve skále provede navazující via ferrata De Luca. V případě příznivého času a podmínek vystoupáme i na samotný vrchol Paternkofel (2 744 m). Obě zajištěné cesty jsou svou náročností ideální pro první den.

den 3

Věže Cadini – Merlone Ceria (B/C)

Výchozím bodem pro tento výstup je jezero Lago di Misurina. Pěkná túra nás zavede na úpatí masivu, na jehož vrchol budeme stoupat atraktivní sérií dlouhých a takřka kolmých žebříků. Odměnou nám bude překrásný výhled nejen na nedaleké Tre Cime, ale i do sousedních údolí. Neunavitelní si mohou túru protáhnout ještě přechodem přes dvě sedla a krátkou ferratou k malebnému jezeru Misurina.

den 4

Tofana de Rozes (3 225 m), Giovanni Lipella (C/D)

Jedna z nejkrásnějších ferrat celé oblasti nás zavede do oblasti masivu Tofan. Opět nás čekají zákopové pozice, nádherné výhledy a krásné ferratové zážitky. Vrcholové panoramatické výhledy na okolní skalní masivy budou tou pravou odměnou za vynaložené úsilí.

den 5

Via ferrata B. Barbara (B),vodopády Cascate di Fanes

Přímo z údolí vedoucího do Cortiny lehce nastoupáme proti proudu potoka až k vyhlídce nad vodopádem. Atraktivní soutěsku prostoupíme lehčí zajištěnou cestou Via ferrata G. Barbara (B). Pro mnohé zde bude nezapomenutelným zážitkem podejití po ferratě pod jedním z mohutných vodopádů. Tuto kratší túru lze zvládnout za cca 5 hodin, takže kolem 13. hodiny můžeme vyrazit k domovu. Příjezd do Prahy/Brna bude kolem půlnoci.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy z Brna a Prahy v ranních hodinách. Po přejezdu Rakouska přijedeme odpoledne do olympijského městečka Cortina d´Ampezzo. Poslední den po ukončení programu odjezd kolem poledne zpět do ČR, příjezd do Brna i Prahy v pozdních večerních hodinách.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v odpoledních hodinách v Cortině. Cena zájezdu v tomto případě činí 8 300 Kč. U varianty s vlastní dopravou je třeba počítat s náklady na výjezd k chatě Auronzo (25 €).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu u jezera Misurina či v Cortině ve dvoulůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny povlečením a přikrývkami.

Stravování

Součástí ubytování je i bohatá snídaně formou bufetového stolu. Večeře si účastníci připravují z vlastních zásob anebo navštěvují přilehlé restaurace a pizzerie.

Náročnost 3

Túry jsou plánovány jako celodenní, přičemž půjdeme zhruba 6 až 8 hodin s převýšením 700 – 1000 m na výstupu a na sestupu. Trasy nevedou jen po zajištěných cestách, ale patří k nim i nástupy a sestupy po běžných turistických trasách. Zážitek se tedy nezužuje jen na vlastní lezení, ale jde také o vnímání horských krás. Vybrané ferraty dosahují nižší až střední obtížnosti. V italském značení to jsou modré a červené. Nemáte-li vůbec žádné zkušenosti s výstupy po zajištěných cestách, doporučujeme účast na některém z kurzů pro začátečníky (Solná komora) Obecně u účastníků předpokládáme zkušenosti s pohybem v horském terénu, absenci závratí a alespoň průměrnou fyzickou kondici. Pohybovat se budeme ve výškách 1 300 – 3 100 m.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, rukavice, brýle, čelovka
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Lanovky

Mýtná silnice nám výrazně usnadní počáteční výškové metry k chatě Auronzo. Mýto je zahrnuté do ceny zájezdu.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy