Turistika a poznání

Dolomity - Cortina d´Ampezzo

Dolomity - Cortina d´Ampezzo

pohodová turistika v okolí monumentálních Tre Cime

Krajina Dolomit patří svými sceneriemi k ojedinělým oblastem v kontextu celých Alp. Proto jsou Dolomity od r. 2009 vedeny mezi přírodními památkami UNESCO. Turistické chodníky, které byly často zbudovány již za první světové války, nás dovedou k vyhlídkovým vrcholům v jednotlivých skalních masivech. Oblíbenou základnou je olympijské městečko Cortina d´Ampezzo, obklopené masivem Tofan, Monte Cristalla, Rocchety a Sorapisu.
Pro třídenní program jsme vybrali túry, které mohou zvládnout i průměrně zdatní účastníci a i ti zkušení budou odměněni hodnotnými panoramaty. Pokud si budete chtít dovolenou zpestřit výstupem po zajištěné cestě, můžete se připojit ke skupině s feratovým programem (zájezd Dolomity - Cortina d´Ampezzo).

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování v hotelu/penzionu
  • 4x snídaně
  • služby průvodce
  • mýtné k chatě Auronzo
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Cortina d´Ampezzo

V ranních hodinách odjezd z Brna a z Prahy přes Plzeň do Dolomit. Odpolední prohlídka historického centra olympijského města Cortina d´Ampezzo.

den 2

Tre Cime

Pohodová okružní túra kolem symbolu Dolomit, legendárních skalních věží Tre Cime. Nakoukneme i do válečných tunelů pod vrcholem Paternkopfel (2 746 m). Túru lze prodloužit velmi pěkným okruhem kolem vrcholu Paternkopfel. Putování si zpestříme občerstvením v některé z horských chat po cestě. (6 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m).

den 3

Passo Falzarego, Tofany

Ze sedla Passo Falzarego (2 103 m) zamíříme na vyhlídkový vrchol Nuvolau (2 574 m). Při sestupu napojíme na dolomitskou panoramatickou cestou přímo pod masivem Tofan. Výstup na turisticky méně navštěvovaný vrchol Col Rosa (2 166 m) s impozantním výhledem na údolí Valle d´Ampezzo. (6 hod, ↑ 500 m, ↓ 800 m)

den 4

Masiv Sorapis, výhledy nad Cortinou

Túra ze sedla Tre Croci (1 809 m) ve skupině Sorapis nás zavede k jezeru Lago del Sorapis (1 923 m). Odtud se vydáme vyhlídkovou trasou k chatě Rifugio Faloria (2 123 m) a dále buď zpět na Passo Tre Croci anebo sestoupíme k jezeru Lago de Costlares. Fakultativně sjezd lanovkou do Cortiny (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 700 m)

den 5

Vodopády Cascate di Fanes

Přímo z údolí vedoucího do Cortiny lehce nastoupáme proti proudu potoka až k vyhlídce nad vodopádem Cascata di Fanes. Tuto kratší túru lze zvládnout za cca 4 hodiny, takže kolem poledne můžeme vyrazit k domovu. Příjezd do Prahy/Brna kolem půlnoci.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd z Brna a Prahy v ranních hodinách. Po přejezdu Rakouska přijedeme odpoledne do olympijského městečka Cortina d´Ampezzo. Poslední den po ukončení programu odjezd kolem poledne zpět do ČR, příjezd do Brna i Prahy v pozdních večerních hodinách
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve čtvrtek nejpozději v 19:00 v kempu v Cortině. Cena zájezdu v tomto případě  činí 8 300 Kč. U varianty s vlastní dopravou je třeba počítat s náklady na výjezd k chatě Auronzo (30 €).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu/penzionu v Cortině nebo poblíž v Misurině. Pokoje jsou vybaveny povlečením a přikrývkami.

Stravování

Součástí ubytování je i snídaně formou bufetového stolu. Večeře si účastníci připravují z vlastních zásob anebo navštěvují přilehlé restaurace a pizzerie.

Náročnost 3

Túry jsou plánovány jako celodenní, přičemž půjdeme zhruba 6 – 8 hodin s převýšením 500 – 800 m na výstupu a na sestupu. Trasy vedou po běžných turistických trasách po pěšinách či širších cestách. Obecně u účastníků předpokládáme určitou turistickou zdatnost a alespoň minimální fyzickou kondici. Pohybovat se budeme ve výškách 1 300 – 3 100 m.

Lanovky

Mýtná silnice nám výrazně usnadní počáteční výškové metry k chatě Auronzo. Mýto je zahrnuté do ceny zájezdu.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od poloviny května do poloviny října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Plzeň. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy