Ferraty

Nejkrásnější ferraty Stubaiských Alp

Fotogalerie

Nejkrásnější ferraty Stubaiských Alp

populární zajištěné cesty s podporou lanovek

Většina z nás zná Stubai hlavně díky ledovci, který umožňuje takřka celoroční lyžování v atraktivním prostředí za výborných podmínek. Stubaiské Alpy však nabízejí mnohem více, než upravené svahy. Přesvědčte se na vlastní oči, že rozhodně stojí za návštěvu i v létě. Díky lanovkám můžeme využívat pohodlí a služeb v údolí a každý den vyrážet ke třítisícovým vrcholkům po nádherných zajištěných cestách šplhajících vzhůru strmými skalními stěnami. Zajištěné cesty této oblasti Tirol jsou mezi fajnšmerky vyhlášené. Relativně snadno můžeme obdivovat všudypřítomné okolní ledovce. Výhledy z vrcholů, které jsou našim cílem, nelze prostě nazvat jinak než panoramatické. Ke komfortu dovolené přispěje zaručeně i ubytování v plně vybavených apartmánech a večerní možnost zrelaxovat unavená těla v místním bazénu.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování v apartmá
  • snídaně
  • využití lanovek
  • veřejná doprava v údolí
  • vstup do bazénu a aquaparku
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko, Stuibenfall ferrata (C)

V ranních hodinách odjezd mikrobusy z Brna a Prahy do Umhausenu, kde nás čeká první zahřívací ferrata Stuibenfall ferrata (C) s parádními lanovými mosty. Krátký přejezd do Stubaiského údolí a ubytování.

den 2

Elferkofel Klettersteig (C), Elferspitze (2 505 m)

Ranní nástup nám výrazně ulehčí kabinková lanovka. Od její horní stanice začneme stoupat po turistickém chodníku k Elferhütte a po panoramatickém chodníku nad údolím Pinnistal dojdeme až k začátku zajištěné cesty. Elferkofel Klettersteig patří mezi středně obtížné via ferraty a táhne se po samotném hřebínku až na vrchol Elferspitze (2 505 m). Nádherné výhledy na podstatnou část Stubaiských Alp nás rozhodně nezklamou.

den 3

Schlicker Klettersteig (C/D), Gr. Ochsenwand (2 700 m)

Lanovkou Kreuzjochbahn se necháme vyvést až do nadmořské výšky 2 136 m. Dál už musíme po svých. Zajištěná cesta Schlicker Klettersteig nás dovede na vrchol mohutného skalního masivu Gr. Ochsenwand (2 700 m). Lehčí částí zajištěné cesty budeme pokračovat dále do sedla Alpenklub, odkud nás již čeká pěšina k mezistanici lanovky.

den 4

Fernau Kletersteig (D)

Lanovkou se vyvezeme k Dresdner Hütte (2 308 m), odkud je to k nástupu na zajištěnou cestu Fernau co by kamenem dohodil. Již náročnější, ale kratší cesta nás provede skalními věžemi na vrchol Egesengrat (2 635 m), odkud budeme obdivovat mohutnost Stubaiských ledovců. Sestup normálkou zpět k chatě a lanovce. Večerní relax v bazénu.

den 5

Peter Kofler Klettersteig (C), Rakousko – ČR

Mikrobusem se přiblížíme do Sankt Jodoku, kde nás čeká závěrečná ferrata Peter Kofler Klettersteig (C) s parádními lanovými mosty. Lehce po poledni se vydáme na zpáteční cestu do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd ráno z Brna a Prahy do rakouského Umhausenu. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli lehce po poledni s příjezdem do Brna a Prahy kolem 21:00.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v 15:00 v Sankt Jodok. Odjezd poslední den po poledni. Vzdálenost z Brna je 640 km (6 hod.) z Prahy pak 700 km (6,5 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 9 000 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, WC a kuchyňským koutem. Apartmány jsou 2 – 6místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Celý dům je pokryt wi-fi signálem.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob nebo v místních restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem a mikrovlnou troubou.

Náročnost 3-4

Většina túr je celodenních. Nevedou jen po zajištěných cestách, ale patří k nim i nástupy a sestupy po běžných turistických trasách. Zážitek se tedy nezužuje jen na vlastní lezení, ale jde také o vnímání horských krás a parádních panoramatických výhledů. Ferraty jsou středně náročné až náročné (D), vzdušné a nejsou vhodné pro úplné ferratové začátečníky. U účastníků předpokládáme zkušenosti s pohybem v horském terénu, absenci závratí a alespoň průměrnou fyzickou kondici. Pohybovat se budeme ve výškách 900 – 3 000 m.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, čelovka.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Lanovky

Lanovky hrají v našich plánech podstatnou roli. Hned u tří túr si nástup i sestup ulehčíme lanovkou. Všechny lanovky jsou zahrnuty do ceny zájezdu.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od konce černva do konce září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy