Turistika a poznání

Pohodová turistika na Stubaji

Fotogalerie

Pohodová turistika na Stubaji

jednodenní túry v kraji ledovců

Většina z nás zná Stubai hlavně díky ledovci, který umožňuje takřka celoroční lyžování v atraktivním prostředí za výborných podmínek. Stubaiské Alpy však nabízejí mnohem více než jen upravené svahy. Přesvědčte se na vlastní oči, že stojí za návštěvu rozhodně i v létě. Díky lanovkám můžeme využívat pohodlí a služeb v údolí a každý den vyrážet ke třítisícovým vrcholkům. Tyrolsko patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům Rakouska. Relativně snadno můžeme obdivovat všudypřítomné okolní ledovce. Výhledy z vrcholů, které jsou našim cílem, nelze nazvat jinak než panoramatické. Ke komfortu dovolené zaručeně přispěje i ubytování v plně vybavených apartmánech a večerní možnost zrelaxovat unavená těla v místním bazénu.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování v apartmá
  • 4x snídaně
  • využití lanovek
  • veřejná doprava v údolí
  • vstup do bazénu a aquaparku
  • jízda na letní sáňkařské dráze
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko, Grawawasserfall

V ranních hodinách odjezd mikrobusy z Brna a Prahy do Stubaiského údolí, kde vyrazíme na známou stezku Wasserfallweg s mohutným vodopádem Grawa a stejnojmennou soutěskou.

den 2

Panormatická stezka okolo Elferspitze (2 505 m)

Lanovka nás vyveze k horské restauraci Agrar (1 794 m), odkud začneme stoupat k horské chatě Elfer Hütte (2 080 m). Panoramatický chodník vysoko nad údolím Pinnistal nám poskytne nejeden úchvatný výhled na okolní vrcholky a dovede nás do sedla Zwölfernieder (2 335 m). Druhou stranou masivu sestoupíme k Autenalm (1 658 m), odkud nás již čeká už jen krátký výšlap k horní stanici lanovky.

den 3

Schlicker Seespitze (2 804 m)

Kabinkou si ulehčíme úvodních 1 200 výškových metrů k chatě Kreuzjoch (2 136 m), odkud se už pěšky vyhoupneme do sedla Seejöch (2 518 m). Byla by škoda odtud nepokračovat na vyhlídkový vrchol Schlicker Seespitze (2 804 m). Sestup zpět k lanovce, která nás přiblíží do údolí.

den 4

Hinterer Daunkopf (3 225 m)

Vynechat túru mezi stubaiskými ledovci je jako navštívit Prahu a vynechat Karlův most. Od restaurace Gamsgarten (2 615 m) nás čeká stoupání na Hinterer Daunkopf (3 225 m), kde se budeme moci kochat výhledy na okolní ledovcové pláně a třítisícovky. Sestup zpět k lanovce.

den 5

Rakousko – ČR

Závěrečnou tečkou bude jízda na letní sáňkařské dráze nad vesničkou Mieders. Kolem poledne odjezd zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd brzy ráno z Brna a Prahy (přes České Budějovice) do Stubaiského údolí. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli lehce kolem poledne s příjezdem do Brna a Prahy kolem 20:00.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v 15:00 na parkovišti Grawaalm. Odjezd poslední den kolem poledne. Vzdálenost z Brna je 640 km (6 hod.), z Prahy pak 700 km (6,5 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 9 000 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, WC a kuchyňským koutem. Apartmány jsou 2 - 6místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Celý dům je pokryt wifi signálem.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem a mikrovlnou troubou.

Náročnost 2-3

Túry jsou plánovány jako celodenní, přičemž půjdeme zhruba 6 – 8 hodin s převýšením 600 – 1 000 m na výstupu a na sestupu. Trasy vedou po běžných turistických trasách po pěšinách či širších cestách. Obecně u účastníků předpokládáme určitou turistickou zdatnost alespoň minimální fyzickou kondici. Pohybovat se budeme ve výškách 900 – 3 200 m.

Lanovky

Lanovky hrají v našich plánech podstatnou roli. Každý den si s nimi ulehčíme nástup i sestup. Všechny lanovky jsou zahrnuty v ceně zájezdu.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od konce června do konce září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy