Expedice & exotika

Madeira

Fotogalerie

4.4. - 14.4.2020

Ubytování: Penzion
Doprava: Letadlo
Stravování: Snídaně
Náročnost: 2

19 500 Kč

Madeira

nejkrásnější jaro v květinovém ráji Atlantiku

Nechte se okouzlit ostrovem romantických a tajuplných zákoutí – společně projdeme kilometry tajemných stezek podél levad, vystoupáme vysoko nad mraky na nejvyšší vrchol ostrova, nad dramatickými útesy budeme pozorovat rozbouřený oceán a nemůžeme opominout ani trochu městské turistiky, typické madeirské domky, návštěvu vinotéky nebo vyhlášených botanických zahrad. Ačkoli se dá na Madeiru létat celoročně, záměrně volíme datum, kdy je celý ostrov zaplavený čerstvými květy všech barev, tvarů a vůní. Uvidíme a zažijeme to nej... z celého ostrova a zaručujeme vám, že se sem budete chtít stále a znovu vracet.

Pro co nejkomfortnější poznávání budeme ubytováni po celou dobu v jednom penzionu v hlavním městě, abychom se nemuseli nikam stěhovat a na jednodenní výlety budeme jezdit pronajatým vozidlem. Ušetříme si celé hodiny cestování místní dopravou a zbude nám o to víc času na poznávání ostrova, turistiku, sezení v kavárnách, popíjení vína a další příjemné kratochvíle. Samotné výlety jsou koncipovány tak, aby je  zvládl i lehce podprůměrný turista - stezky podél levad jsou místy exponované, ale v žádném případě  nejsou náročné co se převýšení týče, celou dobu jdete téměř po rovině. Přesto slibují silné zážitky. Jediné výlety „do kopce" jsou při výstupu na nejvyšší vrchol  ostrova Pico Ruivo a dobrovolně také při túře na nejvýchodnější výběžek, poloostrov Sao Lorenzo. Vždy se ale vracíme do stejného místa, takže túru lze kdykoli přerušit nebo si zkrátit.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 10x nocleh v penzionu se snídaní
  • služby průvodce / řidiče
  • lanovku na Monte (15 €)
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění storna zájezdu
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění
  • letenku (cca 12 000 Kč)
  • vstupy do památek (cca 20 €)
  • výlet Kolumbovou plachetnicí
  • dopravu na sousední ostrov Porto Santo
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1 - 2

Funchal

Přílet na adrenalinové letiště do hlavního města Funchalu, prohlídka historického centra, vyhlášeného květinového a rybího trhu a výlet lanovkou do čtvrti Monte, k poutnímu kostelu s ostatky posledního Habsburka. Individuální návštěva botanických zahrad (Jardim tropical, Jardim botanico) a kdo chce, může si den zpestřit jednou z největších atrakcí ostrova -  jízdou ulicemi na dřevěných saních.

den 3

vodopády Cascadas

Zahájení levadové turistiky na ostrově - vyjedeme do sedla Encumeada a vydáme se po vzdušné levadě nad několika tunely až k vodopádu Cascadas. Odpoledne přejedeme dál na sever a podíváme se na zbytky staré silnice na dramaticky rozeklaném severním pobřeží. Kdo chce, může v Sao Vicente navštívit unikátní vulkanické jeskyně, případně si opláchnout kotníky v rozbouřeném Atlantiku.

den 4

jezero 25 fontes

Jedna ze dvou nejznámějších levadových túr na ostrově - přírodními tunely z vavřínů dojdeme k vodopádu Risco a jezeru 25 Fontes (Pětadvaceti pramenů). Výlet pojmeme jako okruh - dlouhým tunelem se vynoříme na jižní straně ostrova. Než se vrátíme zpět do Funchalu, zajedeme se podívat do starého vavřínového lesa na náhorní plošině Encumeada. Místní krajina mnohým připomíná Skotsko.

den 5

Cabo Girao

Krátká, ale atraktivní Levada Nova se řadí mezi ty vzdušnější, které během zájezdu máme v plánu absolvovat. Cestou zpět do Funchalu odbočíme ke Cabo Girao - 2. nejvyšším útesům v Evropě.

Odpoledne si nemůžeme nechat ujít to hlavní z květinového festivalu - velkolepý průvod městem, s alegorickými vozy, roztomile oblečenými dětmi a nakažlivou atmosférou.

den 6

vyhlídka Balcões

Ráno, dokud zde nejsou davy, se projdeme k vyhlídce Balcões, abychom omrkli z dálky nejvyšší horské partie Madeiry. Poté se vydáme na okružní cestu vavřínovým lesem od pstruží farmy Riberio Frio přes náhorní rovinu Feiteiras de Baixo. Na seznam prošlých levad si připíšeme Levada do Furado.

den 7

vrchol Pico Ruivo

Na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1 862 m) vede několik cest. My půjdeme po té pohodlnější, ale to jí rozhodně neubírá nic na půvabu, spíše naopak. Výhledy na celý ostrov prostě musíme nazvat dechberoucími. Cestou zpět se zastavíme ve vesnici Santana a omrkneme původní domky Madeiřanů - Casas del Colmos a nenáročný den završíme návštěvou vesnice Camacha, respektive místní výrobny košíků a předmětů z proutí.

den 8

Caldeirão Verde

Druhá z nejkrásnějších levadových túr ostrova vede hlubokým vavřínovým lesem a bujnou vegetací pralesa po divoké a romantické levadě až k vodopádům „zeleného kotle" Caldeirão Verde, případně přes několik dalších tunelů a soutěskou až k Caldeirão Inferno.

den 9

mys Ponta de Sao Lourenco

Nejvýchodnější část ostrova tvoří mys Ponta de Sao Lourenco. Krajina je zde velmi vyprahlá a naprosto odlišná od zelené a šťavnaté zbylé části ostrova. Kkdo má dost energie, může vystoupat až na Ponta do Furado - nejvýchodnější bod ostrova, který lze dosáhnout pěšky. Za pěkné viditelnosti budeme mít jako na dlani sousední ostrov Porto Santo. Cestou zpět navštívíme atraktivní vyhlídku nad vesnicí Machico, abychom se na vlastní oči přesvědčili, jak piloti  na letišti umně přistávají a zastavíme se i na jediné písčité pláži Madeiry. Kdo má zájem, může se v ledovém Atlantiku i vykoupat.

den 10

Pico Grande

Neobyčejná vrcholová túra vysokohorského charakteru nás zavede na Pico Grande (1 654 m). Ačkoli se nejedná o nejvyšší horské partie Madeiry, díky jedinečným výhledům patří vrchol k nejkrásnějším horám ostrova.

den 11

ostrov Porto Santo

Individuální program, závěrečný den můžete strávit výletem na sousední ostrov Porto Santo (nádherné koupání na velkolepé písečné pláži), projížďkou slavnou Kolumbovou plachetnicí (při troše štěstí zahlédnete delfíny), návštěvou vinných "sklepů" nebo dalšími individuálními výlety po městských levadách. Odlet zpět na evropský kontinent.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava z ČR do Funchalu a zpět není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 9 000 Kč - 12 000 Kč  vč. tax.  Začátek a konec programu: Funchal

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Přeprava po Madeiře
K přepravě po Madeiře využíváme pronajatý mikrobus.


Ubytování

Pro strategickou polohu i blízkost obchodů a restaurací je naší základnou hlavní město Funchal. Bydlíme v menším penzionu, v jednoduše zařízených apartmánech. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové.

Stravování

Do ceny zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou rozsáhlého bufetu. Součástí každého apartmá je i jednoduchá kuchyňka. Protože kuchyně na Madeiře je velice chutná a finančně dostupná, obvykle se na večeře chodí do místních restaurací  nebo si můžete také vařit sami. Není nutné žádné jídlo dovážet z ČR, neboť v supermarketech se ceny potravin pohybují přibližně na stejné úrovni jako u nás, některé suroviny jsou i levnější.

Náročnost 2

Program tvoří nepříliš obtížné půl až celodenní túry proložené několika spíše odpočinkovými dny. Málokdy nás čeká převýšení větší než 300 výškových metrů, většinou (s výjimkou výstupu na nejvyšší vrchol ostrova) se chodí celý den téměř po rovině. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 0 – 1 800 m. Teploty se zde pohybují zhruba od 18 do 24°C, ve vyšších polohách může být poměrně větrno. Přestože Madeira bývá považována za slunečnou destinaci, na horách a návětrné straně ostrova je dobré počítat i s možností deště či mlhy.

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Pokud nechcete navštívit květinový festival, lze na Madeiru letět kdykoli v průběhu roku.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

 

Podobné zájezdy