Expedice & exotika

Bali

Fotogalerie

Bali

ostrov tisíce podob

Bali je malým turistickým klenotem Indonésie. Skrývá se východně od Jávy, jako součást řady ostrovů jdoucích od Malajsie až po Austrálii. Tento relativně malý ostrov v sobě skrývá vše, co dokáže Indonésie nabídnout. Příjemné a stálé podnebí v obdobích sucha, teplé a průzračné moře s kilometry opuštěných písčitých pláží a množstvím sopek s pralesy či rýžovými políčky na úpatích ve vnitrozemských částech ostrova. To vše doplněné o množství hinduistických a budhistických památek, přívětivé obyvatele a výtečnou ostřejší kuchyni.

Zájezd je koncipován tak, abychom poznali a zažili vše, co tento ostrov nabízí. Třešničkou na dortu budou dva denní a jeden noční výstup na sopky a šnorchlování s mantami. Tyto výlety jsou již zahrnuty do ceny zájezdu. Zájezd je ještě možné prodloužit o čtyřdenní fakultativní trek pralesem na aktivní sopku Gunung Rinjani (3 726 m) na ostrově Lombok. Všechny výlety jsou pořádány ve spolupráci s krajany žijícími na ostrově.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • společnou dopravu na místě
  • zpáteční trajekty na Nusa Penida
  • vstup na Kawah Ijen a Batur
  • 13x nocleh v hotelu
  • 6x polopenze
  • 7x snídaně
  • služby průvodce
  • služby místního průvodce pro výlety
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • letenka ČR – Bali (cca 23 000 Kč vč. tax)
  • prodloužení zájezdu na Lombok
  • vstupy do památek – většinou se pohybují okol 20 – 40 tisíc rupií za osobu (40 – 80 Kč)
  • ponory a zapůjčení potápěčského vybavení
  • cestovní pojištění
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1 - 2

ČR – Bali

Přílet do Denpasaru odkud bude následovat přesun do Kuty, turistického centra Bali západního charakteru. Ubytování a po náročném letu, odpočinek na pláži či u bazénu.

den 3

Sopka Batur

Výlet autem k sopce Batur s jezerem Danau Batur. Cestou uvidíme sloní jeskyně a údolí královen (Gunung Kawi). Jedná se o posvátné místo vytesané do skály. Během dne ochutnáme cibetkovou kávu a poslechneme si výklad o výrobě kávy a pěstování plodin na Bali. Nocleh nás čeká v hotelu v kráteru sopky s odpočinkovou koupelí v horkých pramenech.

den 4

Anak

Nenáročný výstup na sopku Anak (což v překladu znamená dítě) ve středu kráteru Baturu. Uchvatné výhledy na sopečnou krajinu a celý kráter, který má po obvodu 12 km. Následuje přesun do Loviny.

den 5

Lovina

Navštívíme sirné lázně Banjar s blahodárnými účinky na pleť a pohybový aparát a největší budhistický chrám na Bali Budhistik s maketou Boro Budur. Odpoledne volný program v Lovině, turistickém centru, které je proslaveno zejména častými návštěvami delfínů.

den 6

Výstup na Kawah Ijen

Brzké ranní vstávání a přesun autem do přístavu Karangasem, odkud se přeplavíme trajektem na Jávu. Jeepy budeme pokračovat do základního tábora pod sopkou Kawah Ijen a odtud již budeme stoupat pěšky na hranu kráteru. Za příznivých podmínek sestoupíme i do kráteru sopky Kawah Ijen se sirnými doly v kaldeře, kde se stále těží a nosí síra manuálně.

den 7

Vodopády GitGit a Munduk

Přesun do Ubudu přes vodopády GitGit a Munduk, kde můžete obdivovat místní architekturu a navštívit lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do posvátného parku Monkey Forrest, kde uvidíte dokonalou symbiózu přírody a duchovního života. Projdeme se po rýžových polích Jatiluwih (UNESCO), kde bude možnost nákupu Balijské rýže a ochutnání rýžového čaje.

den 8

Ubud

Návštěva Ubudu jako kulturního a společenského centra ve vnitrozemí Bali, kde se sjíždějí místní umělci a myslitelé. Zajímavým místem je opičí les se stovkami opic, které můžeme i krmit. Zájemci mohou navštívit místní muzeum historie a kultury nebo se věnovat nákupům a smlouvání na tradičním tržišti.

den 9

Východ slunce na Gunung Agung

V noci opouštíme Ubudu a přesouváme se k úpatí nejvyšší hory a sopky Bali Gunung Agung. Následně zahájíme noční výstup k vrcholu sopky, tak abychom mohli sledovat východ Slunce a za ideálních podmínek i celé Bali. Po sestupu se přesuneme do Sanuru, odkud poplujeme lodí na Nusa Penida.

den 10 - 14

Nusa Penida

Na ostrově, kde je stále regulován cestovní ruch, dokonale nasajeme místní atmosféru a poznáme zdejší život. V závislosti na podmínkách přílivu a odlivu, budeme šnorchlovat s mantami a věnovat se introponorům. Celodenní motorkové výlety za krásami ostrova vyplní bohatě program všech dnů na Nusa Penida. Navštívíme: Sea Crater, Manta View, 700 schodů, jeskynní chrám s netopýří jeskynní, Crystal Bay a další drahokamy ostrova.

den 15 - 16

Bali - ČR

Podle časových možností se naposledy vykoupeme v moři a přesuneme na letiště. Zájemci o prodloužení programu se přesunou na Lombok.

den 15 - 19

Fakultativní prodloužení programu

15. den: Lombok
Přelet na ostrov Lombok, kde nás na letišti vyzvedne místní průvodce a zaveze nás na ubytování do hotelu.

16. – 17. den: Kráter a vrchol Rinjani
Čeká nás takřka 7 hodinový trek pralesem až do výšky přes 2 300 m, na první hranu kráteru, kde přenocujeme. Vše je naplánováno tak, abychom další den ještě za tmy vystoupili na druhou, vyšší hranu kráteru a vrchol Rinjani (3-4h), odkud nás bude čekat překrásný východ slunce. Následuje sestup do kráteru (2-3h), kde se vykoupeme  v horkých jezírcích. Odpoledne výstup na další hranu kráteru (2 600m), kde nás čeká nocleh.

18. – 19. den: Návrat na Bali a do ČR
Snídaně a pozorování východu slunce, sestup do vesnice Senaru, kde nás vyzvedne vůz a dopraví zpět na letiště. Návrat na Bali a odlet do ČR.

Obecné informace

Doprava

LETECKÁ DOPRAVA

Letecká doprava z ČR do Bali není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena zpáteční letenky se pohybuje od 20 000 Kč do 25 000 Kč vč. tax. Ideální jsou přímé lety z Prahy (Vídně) do Denpasaru.
Začátek a konec programu: Denpasar
Zájezd realizujeme od 5 do 10 osob.

PŘEPRAVA PO BALI

K přepravě po Bali využíváme místní mikrobus s řidičem, na Nusa Penida rychloloď a skútry, případně automobily. Veškerá doprava na místě je zahrnuta do ceny zájezdu.

 

Ubytování

NOCLEHY POD STŘECHOU

Po celou dobu zájezdu jsme ubytování v hotelích ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Pokoje jsou vybaveny klimatizací nebo větrákem, zásuvkou kompatibilní s českou elektronikou, sprchou s teplou vodou a WC.
V případě prodloužení na Gunung Rinjani spaní v pralese v přístřešcích či stanu. Veškeré vybavení pro nocleh v přírodě je k zapůjčení jako součást výletového balíčku.

Stravování

Polopenze nebo snídaně je podávána přímo na ubytování. Během dne se již účastníci stravují individuálně v místních pouličních restauracích (Warung), kde je k mání čerstvé a kvalitní jídlo za rozumné ceny. Proto není nutné dovážet z ČR žádné potraviny. V případě prodloužení programu o Gunung Rinjani je do ceny zahrnuta plná penze.

Náročnost 2

2 - NENÁROČNÉ

Jedná se o poznávací zájezd s dostatkem času na relaxaci. Je třeba počítat s přesuny v klimatizovaném mikrobusu z místa na místo, kde si budeme prohlížet zajímavou přírodu a památky. Náročnější jsou tři výstupy na vulkány, žádný z nich nezabere více jak 7 hodin, ale je potřeba počítat s převýšením (800 – 1 200 m) a středně náročným terénem. Noční výstup na Gunung Agung je náročnější kvůli tmě, riziku silnějšího větru a s tím spojeného víření sopečného prachu. U výstupu na Kawah Ijen je třeba dávat pozor na sirný mrak, který se pohybuje v kaldeře a na okraji kráteru a podle toho přizpůsobit svůj pohyb. Součástí jsou také výlety na skútrech na Nusa Penida, řidičský průkaz není potřeba, základní zkušenosti s ovládáním motorky se ovšem mohou hodit. Při šnorchlování s mantami a při ponoru je potřeba dávat pozor na mořské proudy, vše ale kontroluje zkušený kapitán či divemaster. Doprovodný program, si lze libovolně upravit, případně některé části vynechat.V případě volby prodloužení o Gunung Rinjani Trek, se jedná o 4 denní trek s průvodcem a nosičem do 3 700 m.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ

Pro výstupy na vulkány se vám bude hodit jak teplejší oblečení vhodné pro turistiku, kde je pravděpodobnost silnějšího větru a teploty zde klesají pod 10°C, tak pevnější obuv a batůžek pro jednodenní výlety. Nezapomeňte na čelovku pro noční výstup. Pro vstup do chrámů je potřeba speciální šátek sarong, který zahalí kolena a kotníky. Lze jej zakoupit na místě za cca 25 Kč za kus.

Kategorie víza

Pro vstup do Indonésie neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost pokud není pobyt delší než 30 dnů. Nicméně nutností je platnost cestovního pasu nejméně 6 měsíců po návratu. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

Kategorie očkování

Stejně jako do všech zemí mimo Evropu a USA je více než doporučeníhodné očkování proti žloutence – hepatitidě typu A  a platné očkování proti tetanu. Za zvážení taktéž stojí očkování proti vzteklině. Jiná větší rizika na Bali nehrozí.
Aktuální situaci doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

Doplňující informace

RINJANI TREK

Zájemci o Rinjani Trek mají veškeré vybavení pro nocleh zahrnuto do ceny. Do ceny je také zahrnuta plná penze. Nutností je kvalitní obuv a teplejší oblečení, neboť se budeme pohybovat ve výšce až 3 000 m.
Cena fakultativního prodloužení programu je od 13 500 Kč, při účasti minimálně 4 osob a obsahuje: 4 denní trek s ubytováním a plnou penzí a zapůjčení vybavení pro noclehy.

Zájezd realizujeme od 5 do 10 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. 

Podobné zájezdy