Ferraty

Hochkönig

Hochkönig

výstup neodolatelnou Königsjodler kllettersteig (D)

Zajištěná cesta Königsjodler  patří mezi proslulé klasické obtížné ferratové výstupy Rakouských Alp. 1700 metrů lezení dosahující až obtížnosti D zajistí tu pravou porci zábavy. Neustálé kruhové výhledy z exponovaného hřebene přichystají potěchu zrakovým vjemům. Dalším zpestřením budiž i krátký sjezd na kladce (Flying Fox) přes průrvu zhruba v půlce výstupu.

Víkendová výprava na dominantní masiv Hochkönigu má za hlavní cíl výstup via ferratou na jeho stejnojmenný hlavní vrchol
(2 941 m), kde je možnost výstup stylově zakončit občerstvením a noclehem na chatě Matrashaus. Jako přípravu v den předchozí využijeme na protažení našich těl sousední vrchol Grandlspitz, na který vede kratší a méně náročná zajištěná ferrata (C/D, 170 m).

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • doprava mikrobusem
  • 2x ubytování na horské chatě
  • 1x snídaně
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko – Erichhütte – ferrata Grandlspitz ↑950 m↓750 m

V brzkých ranních hodinách odjezd z Brna pod jižní svahy Hochkönigu, odkud vystoupáme k chatě Erichhütte (1 540 m), kde si odložíme věci a vyrazíme vstříc krátké ferratě na Grandlspitz (obtížnost C/D). Z jejího vrcholu si prohlédneme hřeben, který nás čeká následující den.

den 2

Ferratou Königsjodler na vrchol Hochkönigu ↑1 400 m

V sobotu ráno začneme stoupat normálkou na Hochkönig, ze které ovšem záhy odbočíme k hřebeni, kterým vede zajištěná cesta Königsjodler. Její linií prostoupíme až k vrcholu Hoher Kopf (2 875 m) a následně i na Hochkönig (2 941 m), nejvyšší bod celého masivu, kde nás čeká nocleh v horské chatě Matrashaus nacházející se na samotném vrcholu.

den 3

Sestup z Hochkönigu a návrat do ČR ↓1 600 m

V neděli, po snídani a vychutnání ranních panoramat, sestoupíme vyhlídkovou trasou turistickou cestou zpět do sedla Dientner Sattel, odkud se vydáme ve večerních hodinách na zpáteční cestu.

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna do Rakouska. Z Prahy je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz pod jižní stěny Hochkönigu druhým mikrobusem. Předpokládaný návrat je poslední den před půlnocí do Brna i Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek, nejpozději v 11:30 na parkovišti v sedle Dientner Sattel na Höchkönigstrasse (47°23'30.4"N 13°02'55.2"E). Cena zájezdu v tomto případě činí 3 400 Kč. Vzdálenost z Brna (Prahy) je přibližně 500 km (5,5 hod).

Ubytování

NOCLEHY POD STŘECHOU

Dvě noci budeme ubytováni na horských chatách rakouského alpského svazu OEAV Erichhütte(1 540 m) a Matrashaus (2 941 m). První chata leží na úpatí prosluněných jižních stěn Hochkönigu, pouhou půlhodinu od parkoviště, druhá na samotném vrcholu Hochkönigu. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nejste-li členové Alpenvereinu, ubytování se vám prodraží o cca 20 € za celý zájezd. Členství vám vřele doporučujeme a můžeme obratem vyřídit »

Stravování

SNÍDANĚ

Do ceny zájezdu je zahrnuta snídaně na Matrashausu. Na chatách je možnost si zbylé snídaně nebo večeře objednat, případně celou polopenzi (cca 26 € na den). K dispozici je pitná voda, WC. Chaty nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou - z důvodu prevence požáru se vaří výhradně venku. Budete-li si vařit sami, tak nádobí i vařič musíte mít vlastní. Během túr se s obvykle žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.

Náročnost 4

4 - NÁROČNÉ

Zajištěná cesta Königsjodler se řadí mezi obtížné (klasifikace D) a dlouhé túry (1 700 metrů lezení). Podmínkou účasti je předchozí zkušenost s náročnými zajištěnými cestami alespoň obtížnosti D. Dobrá fyzická kondice a absence strachu z výšek je samozřejmostí. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 1 200 – 3 000 m.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
 • odesávácí smyčka s karabinou
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, telefon, vak na vodu, opalovací krém.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty»

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto zájezd ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od půlky července do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy