MTB

Ischgl - Samnaun

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3-4

od 9 100 Kč

Ischgl - Samnaun

VIP adresa všech bikerů a enduristů

Oblast Samnau – Ischgl, kterou většina z nás zná spíše pod názvem Silvretta se poslední dobou dostává do popředí trailového světa. Atraktivní prostředí vysokých hor na švýcarsko – rakouské hranici slibuje v kombinaci s nádhernými traily doplněnými nezbytnou lanovkovou infrastrukturou nevšední zážitky. Návštěvník má na výběr ze široké škály trailů všech technických i fyzických náročností. Je jen na vás, po kterých z precizně připravených tras se budete za podpory lanovek až do vyčerpání spouštět dolů do údolí. 

 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování v apartmá
  • služby průvodce
  • lanovky a vlaky v regionu Samnau - Ischgl
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • vstupné do bikeparku Serfaus-Fiss-Ladis - 37,50 €
  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Ischgl

V dopoledních hodinách odjezd z Brna nebo Prahy a dále přes Německo a Rakousko do Ischglu (1 560 m), kde se ubytujeme na celou dobu zájezdu.

den 2

Alp Trida, Velill trail

Na rozježdění využijeme traily pod vrcholy Greitspitz (2 867 m) a Flimspitz (2 929 m) odkud se otevírají úchvatné výhledy směrem na ledovce v masivu Silvretty pod vrcholem Piz Buin (3 312 m). Vyzkoušíme si traily různé obtížnosti od technicky snadnějšího Alp Trida vhodného i pro začátečníky (↑0 m, ↓ 469 m, 3,8 km) až po vyhlášený Velill Trail kombinující nádherné výhledy s pestrým sjezdem navrženým legendou trailového ježdění Christianem Piccolruazem. (↑109 m, ↓ 1 387 m,  10,2 km)

den 3

Bikepark Serfaus-Fiss-Ladis

Zpestření programu přejezdem do nedalekého bikeparku Serfaus-Fiss-Ladis, který nám nabídne pestrou paletu trailů všech obtížností, od jednoduchých modrých sjezdů, přes červené traily obohacené o větší skoky a klopené zatáčky, vhodné pro pokročilé jezdce, až po obtížné černé trasy plné tlustých kořenů, seskoků a přírodních i umělých překážek. Na své si tu přijde každý!

Malá ochutnávka z bikeparku zde: https://www.youtube.com/watch?v=zI0pHx890Fo

den 4

Smuggler Freeride

Po stopách pašeráků se vydáme do bezcelní zóny v Samnaun. Výjezd na Horní stanici lanovky Idjoch. Hned ze začátku překonáme ještě kratší „push section“ na Greitspitze (2 872 m), která bude záhy odměněna luxusní hřebenovkou s povedeným sjezdem k jezeru a navazujícím trailem v příjemném sklonu. Následovat bude modrý Flow Trail mezi chatami Sattel a Alp Trida. Pokračovat budeme sjezdem dolů do údolí do švýcarské vesničky Laret a následně do Samnaun, odkud se dvěmi lanavkami vyvezeme zpět na Idjoch. Den zakončíme již známým sjezdem po Velill trailu dolů do Ischglu. (↑531 m, ↓ 3 155 m, 31,5 km)

den 5

Ischgl - ČR

Dopoledne si volnými jízdami ještě naposledy do vyčerpání vychutnáme to nejlepší z místních trailů. V odpoledních hodinách odjezd směr ČR. 

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Brna v 8:30 přes České Budějovice, Rakousko a dále do rakouského Ischglu. Příjezd navečer, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem do Brna před půlnocí.

Nástupní místa: Brno, Č. Budějovice, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 hod. v Ischglu.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, mikrovlnou troubou a kávovarem. Apartmány jsou 2 - 6 místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Celý dům je pokryt wifi signálem.

Stravování

Stravování není zahrnuto do ceny zájezdu. Snídaně, obědy i večeře si účastníci zajišťují z vlastních zásob, nebo chodí do restaurací. V průběhu programu bude prostor pro nákup potravin, průvodce vám vždy poradí, kde se dá dobře najíst. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem, mikrovlnkou.

Náročnost 3-4

 

 Kondičně spíše průměrně náročná akce. Od účastníků je však vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní a využívat trailů v blízkosti lanovek.

Doporučený typ kola: celoodpružené

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. V ceně zájezdu je permanentka na celý pobyt.

Doplňující informace

Pro skupiny min. 6 osob zorganizujeme tento zájezd v libovolném termínu, cca od konce června do poloviny září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy