Vrcholy

Výstup na Wildspitze

Fotogalerie

Výstup na Wildspitze

královna Ötztalských Alp

Nejvyššímu vrcholu Tyrolska a zároveň druhé nejvyšší hoře Rakouska chybí do známějšího Grossglockneru pouhých 28 m. Svojí krásou se mu ale dozajista vyrovná. Okolní strmé a skalnaté vrcholy Ötztalských Alp v kombinaci se všudypřítomnými ledovci dávají zdejší krajině nezaměnitelné kouzlo. Hlavním cílem celého programu, je bezpochyby výstup na „Tyrolského krále“, který není technicky náročný, avšak zahrnuje v sobě jak chůzi po ledovci, tak i krátkou pasáž dojištěnou lany a řetězy.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • služby horského vůdce UIAGM
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Vent

V odpoledních hodinách sraz ve Ventu (1 895 m), odkud začneme stoupat na Breslauer hütte (2 844 m), kde se na dvě noci ubytujeme.

den 2

vrchol Wildspitze

Časně ráno zahájíme nalehko výstup na vrchol Wildspitze (3 770 m). Výstupová trasa vede po ledovci i lehkým skalním terénem, který je dojištěný ocelovými lany. Sestup absolvujeme stejnou trasou.

den 3

sestup do Ventu, odjezd do ČR

Po snídani sestup do údolí a návrat zpět do ČR. Předpokládaný návrat do Brna je ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je nejpozději v 15.00 ve Ventu. Automobil je možné zaparkovat zdarma u dolní stanice lanovky. Vzdálenost z Brna je 720 km (8 hod.) z Prahy 670 km (7,5 hod.).

 DOPRAVA MIKROBUSEM

Dopravu mikrobusem lze zajistit od 4 osob. Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna nebo z Prahy přes České Budějovice do Ventu. Předpokládaný návrat zpět do Brna nebo Prahy je poslední den kolem 22 hod.

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
6 účastníků = 1 horský vůdce UIAGM

Ubytování

Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Breslauer hütte. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 13 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze, která je pro ubytované na chatě povinná. K dispozici je pitná voda, WC. Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím a není zde možné vařit. 

Náročnost 3

Výstup na vrchol Wildspitze je určen všem účastníkům s dobrou fyzickou kondicí, kteří netrpí strachem z výšek a nemají problém s koordinací pohybu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 3 768 m.
Pokud nemáte zajištěno vybavení z naší půjčovny, doporučujeme si jej předem odzkoušet – vezměte prosím na vědomí, že s nevyhovujícím vybavením vás průvodce nemůže na ledovec a vrchol Wildspitze pustit.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • mačky
 • turistický cepín
 • 2x karabina HMS
 • sedací úvazek
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

sada prusíků, rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém, nepromokavé a větru odolné oblečení (typ Goretex), návleky, vložka do spacáku
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na chůzi po ledovci.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 6 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od konce května do půlky října

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy