Vrcholy

Monte Rosa

Fotogalerie

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Polopenze
Náročnost: 5

od 26 800 Kč

Monte Rosa

výstup na nejvyšší vrchol Švýcarska

Nejenom sběratelé alpských čtyřtisícovek a nejvyšších hor jednotlivých států sní o výstupu na tohoto švýcarského velikána. Švýcary vrchol táhne jako magnet, vždyť kdo z nich by nechtěl stanout v nejvyšším bodu svého kraje? Celý hřeben Monte Rosy je mnoha odborníky pasován na jeden z nejkrásnějších vůbec. Vysoká koncentrace čtyřtisícových vrcholů, věčného sněhu a ledu, strmých skalních štítů a nádherných výhledů na okolní alpské vrcholy ohromí každého. Základnou pro tento neobyčejný výstup pod vedením českého horského vůdce nám bude supermoderní horská chata Monte Rosa Hütte.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 1 x ubytování v turistické ubytovně
  • 2 x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • zpáteční zubačku na Rotenboden (102 CHF)
  • služby horského vůdce UIAGM
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Zermatt

Večerní sraz v Zermattu a ubytování v pensionu.

den 2

Monte Rosa Hütte

Vyrazíme zubačkou do Rotenbodenu (2 815 m) a odtud pěšky 3 - 4 hod. na chatu Monte Rosa Hutte (2 795 m). Po cestě ješte vystoupíme na Rifelhorn (2 928 m)

den 3

Aklimatizační túra

Dle aktuálních podmínek podnikneme aklimatizační túru v okolí chaty a doplníme znalosti z ledovcové problematiky na ledovci Grenzgletscher.

den 4

Dufourspitze (4 634 m) ↑↓ 1 900 m

Čeká nás dlouhý a náročný den, proto budeme vstávat kolem 2 hod. ráno a ještě za svitu čelovek budeme stoupat k nejvyššímu vrcholu Švýcarska. Návrat stejnou cestou zpět na chatu a pozdě odpoledne na lanovku do údolí.

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je první den ve večerních hodinách v Zermattu. Odjezd poslední den odpolede. 

LETECKY, BUSEM, VLAKEM, SPOLUJÍZDA

Nejvhodnějším spojením je letecká přeprava Praha - Ženeva  a následný transport do Zermattu (3 - 6 000 Kč). Variantou jsou pravidelné autobusové a vlakové linky (cca 12-14 h s cenou 2-4 000 Kč dle varianty). V případě zájmu o společnou dopravu, se pokusíme zajistit spolujízdu s ostatními účastníky.

2 účastníci = 1 horský vůdce UIAGM

Ubytování

V Zermattu nocujeme v turistické ubytovně. V horách nám útočiště poskytuje supermoderní horská chata Monte Rosa Hütte. Není nutné brát spacák, stačí hygienická vložka do spacáku, tzv. „bílá paní“.
Pokud nejste členy Alpenverein, počítejte s příplatkem 12 – 15 CHF/noc. Členství vám však vřele doporučujeme a můžeme obratem vyřídit »

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze, která je pro ubytované na chatě povinná. K dispozici je pitná voda, WC. Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím a není zde možné vařit.  První den si večeři i snídani lze dát v některé z přilehlých restaurací.

Náročnost 5

Jedná se již o náročnou vysokohorskou turistiku s místy exponovaném skalním terénu a po ledovcích. Přechod zahrnuje dlouhé denní etapy s převýšením až 1 400 metrů. Veškeré věci si poneseme v batohu s sebou. Noclehy jsou zajištěny na horských chatách, kde využijeme nabízenou polopenzi, tudíž poneseme pouze nezbytné minimum věcí.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • turistiké mačky
 • turistický cepín
 • 2x HMS karabina
 • sedací úvazek
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

sada prusíků, rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém, nepromokavé a větru odolné oblečení (typ Goretex), návleky, hygienická vložka do spacáku pro spaní na chatách.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na ledovec »

Garant akce

Zájezd vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein (s nímž počítá i levnější cena za ubytování) nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a freeride s cestovním pojištěním.

Doplňující informace

Pro skupinkyod 2 osob rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky června do půlky září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy