Turistika a poznání

Přechod masivu Hochschwab

Fotogalerie

Přechod masivu Hochschwab

nenáročná turistika nedaleko Vídně

Bránu k pohoří Hochschwab otvírá malebná vesnička Seewiesen ve výšce 974 m. Ta také představuje ideální výchozí bod pro víkendové okružní túry, které se na jaře vyznačují hlavně nádhernou květenou a na podzim krásnými barvami horských lesů. V každém ročním období pak doplňují tuto podívanou početná stáda kamzíků, kozorožců a svišťů.

Během tří dnů poznáme všechny krásy vápencového pohoří Hochschwab se stejnojmenným vrcholem. Nenáročnou túru započneme v údolí a postupně se dostaneme až na samotný hřeben, jehož jedna strana mírně klesá travnatým svahem, druhá však padá takřka kolmým srázem o několik set metrů níže. Jeden z noclehů strávíme na pasivní horské chatě přímo pod vrcholem.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování na horské chatě
  • doprava mikrobusem
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Rakousko ↑900, ↓200

V ranních hodinách odjezd mikrobusy z Brna a Prahy do vesničky Seewisen, odkud vyrazíme údolím až k chatě Voisthaler Hütte.
 

den 2

Panoramatické výhledy z vrcholu Hochswabu ↑800, ↓250

Po snídani se vydáme po zelené turistické značce na rozcestí, odkud už budeme mírně stoupat na samotný hřeben Hochschwabu, který nás zavede k moderní horské chatě Schiestlhaus. Západ Slunce můžeme strávit na samotném vrcholu, který se nachází nedaleko chaty.
 

den 3

Návrat přes hřeben Hochschwabu ↑500, ↓1 350

Během dne nás čekají asi nejkrásnější výhledy celého víkendu. Překonáme největší část hřebene Hochschwab, který je mírně zvrásněný avšak stále se budeme pohybovat ve výšce kolem 2 000 m. Pak už nás čeká jen sestup zpět do vesnice Seewiesen. Po odpoledni následuje odjezd zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd z Brna a Prahy v ranních hodinách. Před polednem dorazíme do města Seewiesen, odkud se již vydáme na samotnou túru. Poslední den po ukončení programu odjezd v odpoledních hodinách zpět do ČR, příjezd do Brna i Prahy v pozdních večerních hodinách.
Nástupní místa: Brno, Praha
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Vlastní doprava

Sraz účastníků je v pátek před polednem v městečku Seewiesen. Cena zájezdu v tomto případě činí 3 950 Kč.

 

Ubytování

Všechny noci budeme ubytováni na horských chatách. Zajímavou chatou je Schiestlhaus, která byla postavena v roce 2005 těsně pod samotným vrcholem Hochschwab, v nadmořské výšce 2 154 m. Jedná se o pasivní horskou chatu doplněnou o solární panely a další moderní technologie. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 10 – 12 €/noc. Členství vám můžeme obratem vyřídit.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost objednat si snídaně nebo večeře (příplatek za polopenzi je cca 20 €/ den). Chaty nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou - z důvodu prevence požáru se vaří výhradně venku. Budete-li si vařit sami, tak nádobí i vařič musíte mít vlastní. Během dne se s žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.

Náročnost 3

Celý zájezd je koncipován jako průměrně náročný přechod masivu Hochschwab s převýšením do 900 m za den. První den půjdeme údolím s mírným, ale dlouhým stoupáním, následující dny se však dostaneme na samotný hřebem odkud budeme obdivovat početná stáda kamzíků. Za jasného počasí zahlédneme i nejvyšší horu Rakouska Grossglockner.

Doplňující informace

 

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od července do půlky září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

 

Podobné zájezdy