Expedice & exotika

Gruzie s výstupem na Kazbek

Fotogalerie

Gruzie s výstupem na Kazbek

špičaté štíty vysokého Kavkazu a pohostinnost místních lidí

Nenápadná země ležící na východním pobřeží Černého moře, ve stínu mohutného Kavkazu. Romantická krajina rozeklaných hor, hlubokých údolí, pohostinných obyvatel a vynikajícího vína. Bohatá historie, pestrá kultura a náboženská rozmanitost se zde odráží v řadě nádherných historických památek a sakrálních pamětihodností, kterými je země doslova protkána. Hlavní pás Kavkazu tvořící hranici mezi Gruzií a Ruskou federací vepisuje severní části země osobitý vysokohorský ráz, který přímo vyzývá k její návštěvě a zdolávání vrcholů. Zaměříme se na oblast snad nejznámějšího vrcholu země - Kazbeku. Nezbytnou aklimatizaci si zpříjemníme výstupy v prostředí "dolomitských věží" masivu Chauki a závěrečný relax si užijeme na břehu Černého moře.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu autobusy a pronajatými jeepy
  • 5x nocleh v penzionu/hotelu
  • 4x v horách ve stanu či na horské chatě
  • servis agentury na kopci
  • služby průvodce a místního horského vůdce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • letenka ČR-Tbilisi (Kutaisi) (cca 4 - 8 000 Kč)
  • cestovní pojištění
  • členství v Alpenvereinu

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1-2

ČR - Tbilisi

Přílet z Prahy/Vídně do Tbilisi. Po ubytování v jednom z místních hotelů se vydáme na prohlídku starého Tbilisi. Navštívíme pevnost Narikala, podíváme se na Most Míru a lanovkou vyjedeme k dominantě Tbilisi, 20 metrů vysoké soše matky Gruzie, která se tyčí nad městem. Zájemci mohou navštívit místní vyhlášené syrné lázně.

den 3-4

Přes sedlo Chaukhi na horu Tikanadze

V dopoledních hodinách se mašrutkou a následně terénními auty přesuneme z Tbilisi do vesničky Juta, odkud budeme dále pokračovat pěšky na bivakovací místo pod horou Asatiani, zde postavíme stany a zanecháme věci. Následně se vypravíme na pěší výlet do sedla Chaukhi.

Následující den započneme výstupem na horu Tikanadze (3 436 m). Posléze se vrátíme zpět do Juty, odkud se terénními auty přesuneme do města Stepantsminda, ležící pod 6. nejvyšší horou Kavkazu Kazbekem, kde přenocujeme do dalšího dne.

den 5

Meteo stanice

V ranních hodinách zahájíme třídenní výstup na horu Kazbeg. Po cestě navštívíme starobylou strážní věž a nádherný pravoslavný kostel Gergeti Sameba tyčící se nad městem. Přejdeme přes sedlo Arsha a přes ledovec vystoupíme až ke staré sovětské metostanici, kde přenocujeme do dalšího dne.

den 6-7

Kazbek (5 047 m)

Šestý den podnikeneme v rámci aklimatizace výstup na Mount Ortsveri 4 350 m. Den následující již časně z rána zaútočíme na vrchol hory Kazbegi (5 047 m). Předpokládaný návrat na meteostanici je v odpoledních hodinách.

den 8

Sestup do Stepantsmindy

Během dopoledne sestoupíme od meteostanice do města Stepantsminda, odkud se následně přesuneme zpět do Tbilisi.

den 9-11

Batumi - ČR

Odpočinkový den a relax na plážích Černého moře. V případě zájmu lze zrealizovat fakultativní výlet do nedalekého národního parku Mtirala. Následující den si užijeme volného programu v Batumi. V odpoledních hodinách se přesuneme na letiště, odkud odletíme zpět do Prahy/Vídně.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava z ČR do Gruzie není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi Vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 4 - 8 000 Kč. Obecně platí, že čím dříve je přihlášen dostatečný počet účastníků, tím dříve se kupují letenky a cena je nižší. Letenky nekupujeme pokud není 100 % jistota, že se zájezd uskuteční.
Začátek a konec programu: Letiště v Tbilisi (Kutaisi)
Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

PŘEPRAVA PO GRUZII

K přepravě využijeme místních mašrutek, hromadné dopravy a pronajatých jeepů.

 

Ubytování

Ve městech budeme nocovat v místních hotelích a penzionech. V horách budeme spát na horských chatách, případně ve vlastních stanech a spacácích.

Stravování

Účastníci se stravují sami z vlastních zásob. Potraviny není problém průběžně doplňovat. Kdykoliv je to možné, navštěvujeme místní restaurace a ochutnáváme místní gastronomii. V horách během výstupu pak budeme mít zajištěný servis od agentury (obnáší výjezd auty ke Gergetti a vynášku koňmi veškerého proviantu k meteo stanici).

VODA

Vodě z vodovodu se doporučujeme vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájezdu je možné kupovat vodu balenou. V horách s vodou problém nebývá.

Náročnost 3-4

Jedná se o 11 denní zájezd expedičního typu. Výlety do hor se budou prolínat s návštěvou památek a měst. Všechny túry a výlety jsou nalehko, bez nutnosti nošení těžkých batohů. Hlavním cílem je výstup na Kazbeg. Samotný výstup není nijak technicky náročný, pouze vrcholový den je třeba vystoupat přes 1 400 m. Počítejte však s chůzi úřes ledovec. Výstup však není povinný a lze jej vynechat.

Vybavení

Povinné vybavení

Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5 °C, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrým filtrem.

Doporučené vybavení

přípravek na dezinfekci vody, trekové hole.

ZÁJEMCI O VÝSTUP NA KAZBEK

Zimní outdoorové oblečení (včetně sněhových návleků, rukavic, čepice, příp. kukly), sluneční brýle na ledovec. Technické vybavení pro výstup (mačky, turistický cepín, sedací úvazek, karabinu s pojistkou zámku a helma). Vybavení lze zajistit na místě, nicméně je zhruba dvojnásobně dražší než v ČR.

Víza

Pro vstup do Gruzie neplatí pro občany ČR a SR vízová povinnost. Aktuální situaci však doporučujeme prověřit na stránkách ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

Očkování

Do Gruzie není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování. Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodceňit očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a „B“. Aktuální situaci doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání.

Podobné zájezdy