Pohodová cyklistika

Švýcarsko – Jezerní cyklotrasa

Švýcarsko – Jezerní cyklotrasa

Glarnskými Alpami od Wallensee až k Jungfrau

Při návštěvě cizí země touží cestovatel objevovat končiny neznámé, ale nemůže minout ani místa takzvaně povinná, bez nichž by jeho výprava byla jaksi neúplná. Nejinak tomu bude i při našem toulání jezernatou a současně i velmi hornatou krajinou lesních kantonů Schwyz, Zug, Uri, Obwalden a Unterwalden, jež ve středověku stály u kolébky švýcarské konfederace. Rozmanité prostředí venkova doplníme návštěvou jednoho z nejhezčích měst Švýcarska – Luzernu. Na závěr trasy nakoukneme do nitra Bernských Alp, které proslavily tamní čtyřtisícové vrcholy Jungfrau, Eiger a Mönch (UNESCO).

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 7x ubytování v kempech
  • 7x snídaně
  • doprovodný vůz
  • transport zavazadel
  • parníček přes Vierwaldstättersee
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • ubytování v hotelech a penzionech se snídaní
  • mapa Kümmerly+Frey 06 /Zürich 1:60 000
  • mapa Kümmerly+Frey 11/ Luzern, Vierwaldstättersee  1:60 000
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V časných ranních hodinách odjezd mikrobusem z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska, kam dorazíme navečer. Ubytování u jezera Wallensee.

den 2

Rapperswil – Ägerisee

Vlevo kachny, vpravo kachny. Za zády malebný Rapperswil. Tak lze popsat jízdu po úzké šíji přetínající rozsáhlé jezero Zürichersee. Stoupání nás vyvede na zalesněnou náhorní planinu obklopující jezero Sihlsee. Významný barokní klášter v Einsiedeln, který ve své době patřil k nejnavštěvovanějším poutním místům Evropy, neponecháme bez povšimnutí, stejně jako vrchovištní rašelinné louky u Rotherthurm. Den zakončíme u jezera Ägerisee.

den 3

Ägerisee – Zug – Schwyz – Brunnen

Zvonění stád vyháněných na pastviny dá rannímu vstávání příjemnou venkovskou kulisu. Nás po snídani čeká mírný sešup do Zugu, cyklostezka po březích Zugersee, malé Lauerxersee a Schwyz – nevelké město, od nějž však dnešní Švýcarsko odvozuje své jméno. Cílem bude Brunnen na břehu Vierwaldstättersee.

den 4

Brunnen – Luzern

Nedlouhá plavba trajektem bude úvodem k etapě kopírující břehy tohoto nádherného jezera, obklopeného strmými svahy horských velikánů jako je Rigi, Uri Rotstock nebo Pilatus.

den 5

Luzern a okolí

Volnější den vyplníme návštěvou Luzernu, jež nám nabídne nejen historické centrum s proslulým Kapličkovým mostem přes řeku Reus, ale také zajímavá muzea, promenádu a další atrakce. Zájemci si mohou vyjet lanovkou na vrchol Pilatus anebo se svézt i s bicyklem zubačkou do známého horského střediska Engelberg a zpět si užít parádní sjezd.

den 6

Sarnensee – Giswill – Brünigpass – Interlaken

Vyrazíme po cyklostezce nenápadně stoupající malebným údolím Sarnental, jehož atmosféru dokreslují především jezera Alpnachsee, Sarnensee a v samotném závěru Lungersee. V závěru se trochu zapotíme ve výjezdu do sedla Brünigpass (1 008 m), kterým se přehoupneme k Brienzersee.

den 7

Berner Oberland (Eiger – Jungfrau – Mönch)

Málokterý návštěvník Švýcarska si nechá ujít vpravdě monumentální scenerie čtyřtisícových vrcholů, které se dostaly dokonce na seznam UNESCO. Z Interlakenu vyšlápneme po cyklostezce do Grindelwaldu omrknout severní stěnu Eigeru a následně zavítáme do údolí Lauterbrunental, jemuž vévodí 300 metrový vodopád a visuté ledovce Jungfrau. Fakultativně lze vyjet vláčkem či lanovkou na některý ze známých vyhlídkových míst.

den 8

Švýcarsko – ČR

Po snídani přejezd Německa návrat do ČR s příjezdem do Plzně, Prahy a Brna v podvečerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Z ČR odjezd v ranních hodinách, po přejezdu Německa a Švýcarska příjezd k Wallensee navečer. Poslední den odjíždíme zpět po snídani. Během samotného programu potkáme doprovodný vůz převážející věci vždy jednou až dvakrát denně pro doplnění zásob.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Ubytování

Po celou dobu nocujeme v kempech vždy na jednu noc. Výjimkou je Luzern, kde spíme dvě noci. Účastníci nocují ve vlastních stanech a spacácích. Na vyžádání vám můžeme zajistit ubytování v hotelech a penzionech se snídaní nebo polopenzí.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné o stoly, lavice a přístřešek, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Náročnost 2-3

2 - 3 NENÁROČNÉ AŽ PRŮMĚRNĚ NÁROČNÉ 

Jedná se kondičně mírně až středně náročnou akci. Od účastníků nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti ani vybavení. Vhodná je předchozí zkušenost s kempováním a cyklistikou za každého počasí. V případě nouze je možné si etapy zkrátit, popovézt se doprovodným vozem, případně je i prodloužit. 

Doporučený typ kola: trekingové nebo silniční

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky června do půlky září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Plzeň. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy