MTB

Jak na traily a singltracky

Fotogalerie

Jak na traily a singltracky

Saalbach & Hinterglemm - top biková destinace

Saalbach-Hinterglemm spolu s Leogangem tvoří jedno z nejrychleji rostoucích bikových středisek v Rakousku, které máme navíc za humny. Lanovky vozí bikery hned na 3 různé hřebeny, odkud vedou dolů traily všech náročností – od nejsnazších vyhlazených trailů pro úplné začátečníky až po náročnou trať světového poháru ve sjezdu v Leogangu. Díky variabilitě tras jde o ideální centrum pro trénink / pilování vašich trailových dovedností. A právě trénink a okamžité zužitkování nabytých dovedností v praxi alpských trailů je cílem tohoto výjezdu.

obsah kurzu:

 • správné nastavení kola
 • rovnováha a pozice na kole
 • technika jízdy v různých druzích terénu
 • jízda v zatáčkách
 • základy skoku
 • praktická aplikace nových poznatků

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování v apartmá
  • služby trailového průvodce a řidiče
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Saalbach

Odjezd z ČR do Saalbachu, kde se ubytujeme. Den zakončíme správným nastavením kola.

den 2

Základy techniky sjezdů

Na programu jsou zásady správné pozice na kole, práce s brzdami, technika sjezdů, zatáček a dynamika jizdy. Odpoledne využijeme k volným jizdám a v praxi zužitkujeme nabyté dovednosti z dopoledne.

den 3

Přejezd Saalbach - Leogang

Zlatý hřeb výjezdu. Celodenní přejezd do Leogangu (přírodní kořenité MTB trasy, výjezdy/sjezdy). Sjezd a odpočinek v Bikeparku Leogang. Výjezd lanovkou a přejezd zpět do Saalbachu.

den 4

Terénní nerovnosti a základy skoku

Dopoledne se dále zaměříme na techniku přejezdu / seskočení terénní nerovnosti, průjezd dřevěnými klopenými zatáčkami a základy skoku. Odpolední hodiny využijeme pro volné jízdy, kde zužitkujeme nově nabyté dovednosti. 

den 5

Volné jízdy

Poslední den si dáme volné jízdy, ať si každý užije Saalbach na maximum na svých nejoblíbenějších trailech. Instruktoři budou vždy k dispozici pro organizovaný skupinový výjezd. Odpoledne/večer návrat do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Brna nebo Prahy v 7:00 přes České Budějovice. Příjezd odpoledne, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem večer do Brna, Prahy a do Budějovic.

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice.
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději v 14:00 hod v Saalbachu.
Cena zájezdu v tomto případě činí 8 200 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v plně vybaveném apartmá.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Účastníci se stravují z vlastních zásob, nebo v přilehlých restauracích. Potraviny bude v průběhu zájezdu možné pravidelně dokupovat.

Náročnost 3

3 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST - 3

Kondičně spíše průměrně náročná akce. Od účastníků je však vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní a využívat trailů v blízkosti lanovek.

Doporučený typ kola: celoodpružené kolo.

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. V ceně zájezdu je permanentka Joker Card na celý pobyt.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob. Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cca od konce června do poloviny září. Cena na vyžádání.
Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Č.Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy